V rámci reprezentační přestávky si indiáni zaskočili na hodinu anglického jazyka a tělesné výchovy

Plzeň - Ryana Hollwega si v roli učitele anglického jazyka mohli zažít žáci 9.A na Benešově základní škole v Plzni. O to zajímavější to bylo, protože třída je z poloviny složená z mladých hokejových indiánů. A kdo ví, třeba si jednou vzpomenou, jak je učil Ryan Hollweg, až budou válet v NHL.

Ryan si svým pověstným kamarádským způsobem získal celou třídu včetně pana učitele Josefa Šrámka. A protože se důrazný hokejista v Plzni oženil a založil rodinu, žáky zajímalo, jak se mluví u nich doma a jak mluví na malého synka Viktora. Ryan prozradil, že už česky hodně rozumí, ale už tolik mu nejde mluvit a že mu s češtinou pomáhá nejvíce jeho žena Štěpánka.

Ve třídě mladých hokejistů jsme se zeptali Vlastimila Kvasničky, bratra Davida, který je obráncem A-týmu indiánů, co říká na to, že ho dnes učil angličtinu právě vyhlášený bojovník. „Je to super tady Ryana mít. Je to jiné, než když ho vídáme na ledě. Překvapilo mě, jaký je kamarádský a jak je prostě v pohodě.“

Se zvoněním na konci hodiny se s úžasem roztleskala celá třída, Ryan akorát dokončil píseň od Eda Sheerana - Shape of You. Chybět samozřejmě nemohla společná fotka a mini autogramiáda.

FOTOGALERIE ZDE!

Odpoledne od jsme poté vyslali další indiány na Benešovu základní školu, tentokrát si hodinu tělesné výchovy vzali na starosti David Stach a Miroslav Indrák.

I tuto třídu tvořili z větší části mladí indiáni. A bylo to znát. Naprosto disciplinovaní žáci 6.B se zájmem plnili úkoly našich dvou učitelů. Po krátkém zahřátí si připravili žíněnky a trénovali parakotouly. „Parakotoul je pohyb, který pomáhá vstřebat šok po dopadu a umožňuje rychlé navázání pohybu. Jak se do parakotoulu dostat, je nejdůležitější část. Aby byl parakotoul efektivní, musíš do něj přejít hned po dopadu,“ vysvětloval David Stach, kterému výjimečně pomáhala na hodině TV i maličká dcerka Adélka.

„Je to skvělé, že za námi kluci přišli na tělocvik. My trénujeme hodně, ale mít na hodině Davida Stacha a Míru Indráka, to je výjimečné i pro nás,“ prozrazuje na konci hodiny Marek Hořejší.

Na závěr si kluci zahráli společně na přání mladých indiánů florbal. Další hodina v projektu „Trénuj jako indián“ nás čeká hned v pondělí na 2.ZŠ v Plzni.

FOTOGALERIE ZDE!


Související články

Hokejoví indiáni vyrazili do škol! Vysvědčení předávali na základní škole v Kralovické

Předávání vysvědčení

Peter Čerešňák a Roman Vráblík jako učitelé tělesné výchovy na 4. ZŠ v Plzni

TRÉNUJ JAKO INDIÁN

Do projektu "TRÉNUJ JAKO INDIÁN" se zapojili i noví hráči Vojtěch Němec a Dominik Frodl

TRÉNUJ JAKO INDIÁN

Projekt Trénuj jako indián pokračuje!

TRÉNUJ JAKO INDIÁN

Aktuálně na webu

JUN: PLZ - CHM 4:2

Indiánské šípy skolily Piráty, juniorka bere tři body!

Preview 3.kolo

Po týdnu opět zápas jako řemen! Do Plzně míří Sparta

Novotný míří do Švýcarska

Jiří Novotný míří do Švýcarska

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Imperial SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Škoda Plzeň
HC Sparta Praha