V áčku si užívám každý zápas, říká Jakub Pour

Jakub Pour patří bezesporu mezi velké naděje nejen plzeňského hokeje. A tak jsme tohoto reprezentanta do 19 let vyzpovídali, než společně s národním týmem vstoupil do Turnaje pěti v Hradci Králové.

Jakube, jak jste se cítil před svým prvním zápasem za áčko?
Byl jsem určitě nervózní, to si moc dobře pamatuju. Musím ale říct, že Jarda Kracík s Mírou Indrákem, se kterými jsem byl v lajně, mi hodně pomohli. Za to jim patří velký dík. Dá se tak říct, že po prvním střídání to ze mě všechno spadlo.

V této sezóně jste nabral starty a branky už ve třech soutěží - hrajete extraligu a druhou ligu mužů, nastupujete i za plzeňskou juniorku. Jak byste soutěže porovnal?
Každá z nich je úplně jiná. V juniorech se hodně jezdí, je tam hodně pohybu, ale naopak to není tolik svázané taktikou. V druhé lize hraju za Klatovy. Tam se na ledě potkávám hlavně se zkušenějšími soupeři, takže musím hrát chytřeji. Ale ani jedna soutěž se nedá srovnat s extraligou. Ta je rychlejší, silovější a svázaná taktikou, takže určitě nejtěžší na prosazení se.

Plzeňskému áčku i juniorce se nadprůměrně daří. Užíváte si jako hráč zápasy o to víc?
Samozřejmě je skvělé, že se nám takto daří, a já si to užívám moc, když na extraligu mužů dorazí plnej dům. Ale musíme pamatovat na to, že nejdůležitější část sezóny teprve přijde. A ta rozhodne, jestli budeme úspěšní, nebo ne.

Věříte také na to, že základní část a play-off jsou dvě odlišné soutěže? Jaký je podle vás recept na to, aby vyřazovací boje skončily úspěchem?
Podle mě se určitě dá říct, že je to jiný hokej. V play-off to bude hodně o soubojích a ještě víc budou rozhodovat přesilovky. Recept je pořád stejný - odvádět na ledě stoprocentní práci. Pak můžeme s klidným svědomím bojovat o to, abychom to, jedno v jaké kategorii, dotáhli co nejdále.

Jak vás přijala kabina, když jste se „stěhoval“ do mužů?
S mladšími hráči se znám už dlouho, hodně jsme toho společně odehráli, takže tam to bylo v pohodě. A se staršími kluky si rozumím, takže jsem rád, že to proběhlo takhle v pohodě.

Pomohl v tom i fakt, že váš mladých je v týmu hodně, řekněme až nestandardně na běžné extraligové poměry?
To ano, určitě. Trávíme spolu nejvíce času a v přechodu mi pomohl hodně David Kvasnička, se kterým se znám hodně dobře už odmalička. Jsme moc rádi, že máme v týmu i zkušené hráče jako je Ondra Kratěna nebo Petr Kadlec. Každý si jejich rad moc vážíme.

Trenéři míchají často se sestavou a hledají ideální složení. Jak si na to zvykáte vy?
V áčku si užívám každý zápas, do kterého můžu naskočit, a je jedno, v jaké jsem lajně. Takže žádné zvykání si. Vždycky se snažím na ledě nechat co nejlepší výkon, abych se v týmu prosadil dlouhodobě.

Na závěr už jediné - co vy a olympiáda? Budete sledovat i něco jiného než hokej?
Pokud budu mít čas, tak určitě. Samozřejmě se na hokej těším nejvíc ze všechno, ale hodně sleduju i biatlon, kde se Čechům velmi daří, tak snad to tak bude i nadále.


Související články

Michal Moravčík #11: Dny po návratu? Hokej a spánek!

Michal Moravčík #11

David Kvasnička #7: Chtěli jsme udělat úspěch, ale zůstali jsme za očekáváním

David Kvasnička #7

Dominik Frodl #34: Fanoušci jsou skvělí! Snad si spolu celou sezonu užijeme a uděláme nějaký úspěch

Dominik Frodl #34

Když jste hodinu před zápasem nestál v kotli na své dlaždičce, nebyla šance se tam už dostat

Ivana Šormová

Aktuálně na webu

Z7: PLZ DRO 8:0

Sedmáci osmi góly vyprovodili Rokycany!

DOR: KLA - PLZ 3:5

Dorost i podruhé v nadstavbě vyzrál na lídra z Kladna!

90 puků po celé Plzni

Výherci soutěže Hledej puky po celé Plzni si užili svoji výhru!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhrajte vstupenky
×
Dnes v 17:30 | Muži
BK Mladá Boleslav
HC Škoda Plzeň
×
Dnes v 17:00 | Jun.
HC Škoda Plzeň
HC Vítkovice Ridera