V áčku si užívám každý zápas, říká Jakub Pour

Jakub Pour patří bezesporu mezi velké naděje nejen plzeňského hokeje. A tak jsme tohoto reprezentanta do 19 let vyzpovídali, než společně s národním týmem vstoupil do Turnaje pěti v Hradci Králové.

Jakube, jak jste se cítil před svým prvním zápasem za áčko?
Byl jsem určitě nervózní, to si moc dobře pamatuju. Musím ale říct, že Jarda Kracík s Mírou Indrákem, se kterými jsem byl v lajně, mi hodně pomohli. Za to jim patří velký dík. Dá se tak říct, že po prvním střídání to ze mě všechno spadlo.

V této sezóně jste nabral starty a branky už ve třech soutěží - hrajete extraligu a druhou ligu mužů, nastupujete i za plzeňskou juniorku. Jak byste soutěže porovnal?
Každá z nich je úplně jiná. V juniorech se hodně jezdí, je tam hodně pohybu, ale naopak to není tolik svázané taktikou. V druhé lize hraju za Klatovy. Tam se na ledě potkávám hlavně se zkušenějšími soupeři, takže musím hrát chytřeji. Ale ani jedna soutěž se nedá srovnat s extraligou. Ta je rychlejší, silovější a svázaná taktikou, takže určitě nejtěžší na prosazení se.

Plzeňskému áčku i juniorce se nadprůměrně daří. Užíváte si jako hráč zápasy o to víc?
Samozřejmě je skvělé, že se nám takto daří, a já si to užívám moc, když na extraligu mužů dorazí plnej dům. Ale musíme pamatovat na to, že nejdůležitější část sezóny teprve přijde. A ta rozhodne, jestli budeme úspěšní, nebo ne.

Věříte také na to, že základní část a play-off jsou dvě odlišné soutěže? Jaký je podle vás recept na to, aby vyřazovací boje skončily úspěchem?
Podle mě se určitě dá říct, že je to jiný hokej. V play-off to bude hodně o soubojích a ještě víc budou rozhodovat přesilovky. Recept je pořád stejný - odvádět na ledě stoprocentní práci. Pak můžeme s klidným svědomím bojovat o to, abychom to, jedno v jaké kategorii, dotáhli co nejdále.

Jak vás přijala kabina, když jste se „stěhoval“ do mužů?
S mladšími hráči se znám už dlouho, hodně jsme toho společně odehráli, takže tam to bylo v pohodě. A se staršími kluky si rozumím, takže jsem rád, že to proběhlo takhle v pohodě.

Pomohl v tom i fakt, že váš mladých je v týmu hodně, řekněme až nestandardně na běžné extraligové poměry?
To ano, určitě. Trávíme spolu nejvíce času a v přechodu mi pomohl hodně David Kvasnička, se kterým se znám hodně dobře už odmalička. Jsme moc rádi, že máme v týmu i zkušené hráče jako je Ondra Kratěna nebo Petr Kadlec. Každý si jejich rad moc vážíme.

Trenéři míchají často se sestavou a hledají ideální složení. Jak si na to zvykáte vy?
V áčku si užívám každý zápas, do kterého můžu naskočit, a je jedno, v jaké jsem lajně. Takže žádné zvykání si. Vždycky se snažím na ledě nechat co nejlepší výkon, abych se v týmu prosadil dlouhodobě.

Na závěr už jediné - co vy a olympiáda? Budete sledovat i něco jiného než hokej?
Pokud budu mít čas, tak určitě. Samozřejmě se na hokej těším nejvíc ze všechno, ale hodně sleduju i biatlon, kde se Čechům velmi daří, tak snad to tak bude i nadále.


Související články

Zahrát si zápas NHL doma v České republice, to by byl úplný vrchol, říká Dominik Kubalík

Rozhovor Dominik Kubalík

Jsem moc rád, že se můžu připravovat doma v Plzni, říká Pavel Francouz

Rozhovor Pavel Francouz

Suchá příprava proběhla perfektně, jsem spokojený, říká hlavní trenér Ladislav Čihák

Rozhovor Ladislav Čihák

Fandím celý život, říká 2000. permanentkář Lukáš Hájek

Rozhovor Lukáš Hájek

Aktuálně na webu

Ohlasy PRI3

Zápas na Kladně jsme brali jako generálku na Ligu mistrů, povedla se nám, říká Miroslav Indrák

PRI3: KLA - PLZ 2:8

PRI3: KLA - PLZ 2:8 - Škodovka se z Kladna vrací s vysokou výhrou!

Preview přátelský duel

Opět do boje! Indiáni se představí na Kladně!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.