V Barceloně chceme vyhrát, hlásí Dominik Frodl před World Roller Games 2019

Od soboty čeká na českou reprezentaci zajímavá událost v oblasti inline hokeje, ve španělské Barceloně začnou World Roller Games 2019. Jak jsem již informovali, s týmem na turnaj odcestuje i gólman Škodovky Dominik Frodl, se kterým přinášíme obsáhlý rozhovor.

Brankář Dominik Frodl se inline hokeji věnuje už poměrně dlouhou dobu, po příchodu do Plzně svou kariéru v tomto odvětví konzultoval s trenérem gólmanů Škody: „Inline hokej hraju asi šest nebo sedm let, tak jsem se zeptal pana Pejchara, jestli mu to nebude vadit. Řekl mi, že s tím problém nemá, když to nějakým způsobem nebude zasahovat do přípravy. Většinou máme víkendy volné, takže to nezasahovalo.“ Pozitivně dopadla i domluva s vedením týmu ohledně odjezdu na World Roller Games, hokejisté Škodovky aktuálně znovu makají na Šumavě. „Jsem moc rád, že mi klub vyšel vstříc, trenéři mě pustí ze soustředění dřív. To trvá do pátku, já můžu odjet ve středu večer, protože ve čtvrtek ráno je odlet,“ říká Frodl.

Může gólmanům spojení mezi ledním hokejem a inline hokejem v nějaké oblasti pomoci? „Já to beru jako přípravu na sezónu, styl chytání je trochu jiný. Když je občas gólman na ledě v krizové situaci, tak může i použít nějaký zákrok z inline hokeje. Beru to prostě takhle, že je to součást mé přípravy, většina kluků o volných dnech také něco dělá. Pro mě je to tahle pravidelná soutěž,“ říká Frodl, který má tak svůj volný čas na regeneraci zkrácený, ale problém v tom nevidí.

Když Dominik Frodl hovořil o pravidelné soutěži, prozradil také, za jaký tým nastupuje. A také upřesnil, v jakém období během roku se vlastně ke své přípravě dostane: „Od začátku hraju za tým Roller Storm Praha. Když se rozpustí led, tak se dá do haly plocha a začne se hrát inline hokej.“ Ve zmíněném pražském klubu působí třiadvacetiletý gólman od roku 2013.

Hned premiérový rok v týmu Roller Storm Praha byl pro Frodla velmi úspěšný. „První rok, kdy jsem chytal, se postoupilo do extraligy, od té doby tam působíme." Letos se sice týmu tolik nezadařilo, i tak si Dominik pochvaloval skvělou atmosféru v týmu: „Uplynulá sezóna byla bohužel horší, ale dostali jsme se alespoň do čtvrtfinále play-off. Hodně jsem si zachytal a vždy jde o dobrou partu.“

Pro představu šikovný brankář mluví i o systému celé soutěže, ve které nechybí základní část a následné play-off, které se hraje zajímavým způsobem. „V soutěži je dvanáct týmů, postoupili jsme z desátého místa do předkola, kde jsme vyřadili Brno. V play-off se hraje na dva vítězné zápasy, které jsou v jeden den, pokud je po nich stav 1:1, jde se na prodloužení a zlatý gól. Takto jsme vyřadili Brno, ale poté s Přerovem dvakrát prohráli,“ mrzí Dominika Frodla, že tým Roller Storm Praha po cenném postupu z předkola do další fáze soutěže neproklouzl.

Teď už na Frodla čekají World Roller Games v Barceloně, ale o debut na mezinárodní scéně rozhodně nepůjde. Gólman má s reprezentačními týmy zkušenosti, představil se na turnajích pod vedením dvou organizací, jak sám objasňuje: „Dva roky po začátku, kdy jsem začal chytat, jsem jel s juniorskou reprezentací do Argentiny. Tam jsme vyhráli. A před dvěma lety jsem byl se seniorskou reprezentací na turnaji, který se hrál pod hlavičkou IIHF. Turnaj, na který se nyní chystám, pořádá organizace FIRS.“ Rozdělení bychom měli, Dominik Frodl mluví i o odlišnostech, které se při pořadatelství najdou. „Zápasy na turnajích, které pořádá IIHF, se hrají na větší branky. V utkáních pod vedením FIRS jsou brány přibližně o 20 cm menší a mají tlustější tyčky. V tom je ten hlavní rozdíl. Klubová soutěž se hraje podle vzoru IIHF, takže teď na turnaji bude lepší přejít z větších branek na menší. Třeba nedostanu moc gólů nad rameno,“ dodává se smíchem Frodl.

Do Španělska se brankář velmi těší, hlavně na partu, která se v reprezentaci sejde: „Všechny kluky z týmu znám, s polovinou z nich jsem byl už předloni na turnaji IIHF. Vesměs se známe, v týmu jsou i hokejisté, které jsem potkával v první lize i extralize.“ V tomto případě jsou ambice týmu jasné, s jakým cílem se na World Roller Games odjíždí? Dominik Frodl bez váhání vypálí: „Vyhrát!“ Naprosto jasně představená vize, držme palce, aby se Dominikovi a celému týmu na turnaji dařilo!

Rozpis utkání ve skupině A

6. 7. 2019 Česko – Itálie 18:30

7. 7. 2019 Česko – Kanada 18:30

8. 7. 2019 USA – Česko 21:30


Související články

Matyáš Kantner #93: Play-off? Jasný cíl, všichni si za ním jdeme!

Matyáš Kantner #93

Bobby Jank #70: Těším se na vrchol sezóny, vždyť kvůli němu rok makáme!

Bobby Jank #70

Jsem rád za šanci bojovat o nejvyšší příčky, říká Adam Jánošík

Rozhovor Adam Jánošík

Těším se na hukot od fanoušků, hlásí Patrik Zdráhal

Rozhovor Zdráhal

Aktuálně na webu

DTS U15 - 5. kolo

Deváťáci postupují na finálový turnaj v rámci Dlouhodobé Turnajové Soutěže!

Podpis smlouvy

Slavnostní podpis dotační smlouvy s Nadačním fondem Regionální plzeňské hokejové akademie

Naše kolo

Nedělní duel proti Liberci se převlékne do zelené, fanoušci budou soutěžit o zájezdy na MS v ledním hokeji 2020

×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Dynamo Pardubice
HC Škoda Plzeň