Třinácté kolo ve znamení západočeského derby!

Plzeň – 26.2.2017 si naposledy fanoušci mohli vychutnat duel indiánů a Energie na extraligové scéně. Derby se nyní vrací!


HC ENERGIE KARLOVY VARY
vs.
HC ŠKODA PLZEŇ

KV Aréna, Karlovy Vary
26. října 2018
13.kolo Tipsport extraligy

V poslední extraligové sezóně Energie na indiány ani jednou ze čtyř utkání nevyzrála a získala jediný bod. Hned v úvodním duelu doma v nájezdech. Poté modrobílí uspěli 3:1, 3:0 a 4:2. Z posledních dvaceti derby Plzeň prohrála pouze čtyři! Jenže letos v létě duel patři Energetikům. Ti udeřili dvakrát již v úvodní pětiminutovce a nakonec zvítězili 5:3. Jak si povedou oba soupeři nyní?


Pod pokličkou Energie

Karlovy Vary se se extraligou před rokem loučily přesně po dvaceti letech, ve kterých pouze třikrát skončily lepší než desátí. Devátí v sezóně 2006/07, stříbrní o rok později a hned poté dokonce zlatí.
Západočeši ovládli loňskou základní část WSM ligy se ziskem 109 bodů před Českými Budějovicemi (101). V play-off neztratili ani jeden duel, 4:0 na zápasy si poradili se Vsetínem i Slavií.

V baráži Energie získala dvacet bodů, stejně jako Litvínov. Devatenáct brala sestupující Jihlava, třináct pak Kladno.

Nově již extraligové mužstvo Karlových Varů před novou sezónou odehrálo jedenáct duelů. Kromě Plzně 5:3 skolilo i 3:2 v prodloužení Litvínov, 6:2 Villach, 2:1 v prodloužení Jesenici, 6:2 Kladno a 4:0 Sokolov. Naopak nezdar přišel 4:5 se Spartou, stejným výsledkem i na ledě Vervy a s Trenčínem, 0:1 pak s Medveščakem a 2:3 se Znojmem.

Návrat do extraligy Energii příliš nevyšel. V úvodním kole padla 1:4, pak sice 4:0 vyzrála na Mladou Boleslav, ale další bod na konto zapsala až v pátém kole s Litvínovem. Poté se na bod opět čekalo čtyři zápasy. Ovšem pozor, od té doby, poslední tři kola, Energie naplno bodovala!


Výsledky posledních zápasů

HC Škoda Plzeň 4
HC Verva Litvínov 1
(0:1, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 34. Eberle (Straka), 38. D. Kindl (Jones, Frodl), 42. Eberle (Kodýtek, Straka), 46. Straka (Eberle) – 2. Trávníček (Gerhát).
HC Škoda Plzeň: Frodl (Milčakov) – J. Kindl (A), Jones, Kvasnička, Čerešňák, Vráblík, L. Kaňák, Pulpán – Stach, Nedorost, Gulaš (C) – Pour, Preisinger, Kratěna – D. Kindl, Kracík (A), V. Němec – Straka, Kodýtek, Eberle.

HC Dynamo Pardubice 1
HC Energie Karlovy Vary 7
(0:2, 1:3, 0:2)

Branky a nahrávky: 40. Dušek – 11. R. Vlach (T. Mikúš), 19. R. Vlach (Plutnar), 26. Šenkeřík (Flek), 33. Skuhravý (Stloukal), 34. Kohout (Lapšanský), 44. Lapšanský (Stloukal, Skuhravý), 48. Gríger (Stloukal).
HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný – Šenkeřík, Plutnar, Podlipnik, Kovačevič, M. Rohan, Sičák, Šafář – Flek, Gríger, T. Rachůnek – O. Beránek, R. Vlach, T. Mikúš – Gorčík, Stloukal, Skuhravý – Kohout, Balán, Lapšanský


Statistika nuda je, má však cenné údaje:


Fotogalerie

Související články

KVA - PLZ 3:1 - Domácí Energie i podruhé v sezóně uzmula západočeské derby

Report

Domácí šli výhře více naproti, uznal Václav Nedorost

Ohlasy

Aktuálně na webu

Reprezentace U20

Reprezentační dvacítka míří na Turnaj čtyř do Helsinek!

VTM U15

Krajský výběr ročníku 2005 se v Plzni střetne s Karlovarským krajem!

Zemřel Ivo Haber

Navždy nás opustil Ivo Haber