Tři čtvrtiny základní části jsou minulostí. Jaké jsou statistické zajímavosti?

Plzeň - V pátek bylo odehráno 39. kolo Tipsport extraligy, čímž se završila třetí čtvrtina základní části nejvyšší české hokejové soutěže. A tak je čas na statistiky. Jak si vedou indiáni v číslech jako tým i jako jednotlivci, kdo z týmu vyniká střelecky, a kdo naopak dobře brání?

Západočeši se i nadále drží na pozici lídra, pomyslný žlutý trikot trvá již třiadvacet utkání, v celé sezóně pak sedmadvacet. Druhé Vítkovice ztrácejí devět bodů, třetí Mountfiled jedenáct, má však dva zápasy k dobru. Sedmý Zlín také, zde je ztráta ale už na hodnotě osmadvacet.

Plzeň v první i druhé čtvrtině posbírala shodně devětadvacet bodů, v té třetí čtyřiadvacet. Dvakrát nebodovala, dohromady pak pětkrát ze čtyřiceti zápasů – V Třinci, Olomouci, Hradci Králové, Vítkovicích a naposledy ve Zlíně. Druhý nejmenší počet proher mají Kometa s Mountfieldem – devět. Modrobílí tak vždy bodovali před svými fanoušky – procentuálně posbírali v Home Monitoring Aréně 85 % bodů, z ledů soupeřů jich přivezli 49 %.

Indiány táhne především nejlepší útok soutěže, který zatížil konta soupeřů již 134 góly, což je v průměru 3,35 branek na utkání. Méně zase inkasují Vítkovice, Brno a Mountfield. Celkový počet 91 pak činí 2,275 gólu na střetnutí.

Výtečná ofenzivní činnost Plzně pramení z časté střelby. Škoda totiž vypálila již 1189 střel, nejvíce z celé soutěže. Vyprodukuje tak za zápas v průměru téměř 30 střel. Naopak svého brankáře modrobílí nechají ohrozit necelými osmadvaceti pokusy.

Přesilové hry patří v extralize k nejlepším, procentuální vyjádření je 18.29. Lepší je pouze Sparta, Moutnfield a Liberec. Nejvícekrát ovšem Škoda vypálí, vyslala již takto 270 střel. Hra v oslabení je pátá nejlepší po Třinci, Olomouci, Zlínu a Hradci Králové. V této herní situaci indiáni sami čtyřikrát udeřili. Ale pozor, například Vítkovice devětkrát.

V sumě trestných minut patří Plzni pátá pozice - 499. Vévodí Liberec s číslem 734. U rozdaných hitů je to příčka druhá (502) za Litvínovem (530). Ve zblokovaných střelách čtvrtá (442), kraluje Ridera (524).

Indiáni stoupli díky dobrým výkonům i ve statistice návštěvnosti. Aktuálně jsou na páté pozici. Průměrně zápas v Plzni navštíví 6437 fanoušků. Více se chodí na hokej pouze ve Vítkovicích (6839), Brně (7423), Pardubicích (7632) a na Spartě (8215). Vloni zakončili Západočeši základní část s průměrem 4325 dvanáctí. Stále nejméně fanoušků chodí v Mladé Boleslavi (3232).

V individuálních statistikách začneme od nejlepšího střelce. Tím je Tomáš Mertl, jenž nasázel již čtyřiadvacet branek, druhý Martin Růžička z Třince ztrácí jediný gól, třetí Milan Gulaš pět. Ten je zase nejproduktivnější hráčem soutěže, když k devatenácti zářezům přidal třicet asistencí. Druhý je právě Tomáš Mertl (24+21). Třetí Martin Růžička (23+20). Plzeňská sedmasedmdesátka je i nejpilnějším střelcem soutěže, když vyslala 149 střel, kanonýr Ocelářů 139. Naopak nejlepšímu kanonýrovi stačilo pouze 82 pokusů, tedy neuvěřitelná téměř třicetiprocentní úspěšnost! Oběma indiánům v týmu přísluší zároveň nejvíce času na ledě, jak jediní se přehoupli přes 800 minut. Těsně pod touto hranicí zůstal Peter Čerešňák s Michalem Moravčíkem. Právě on pak ve statistice plus/mínus vede s +23 spolu s vítkovickým Martinem Dočekalem.

Mezi třem tyčemi nadále kraluje Miroslav Svoboda, jenž v úspěšnosti zákroků jen těsně nedosahuje na 93 procent. Tu překonal Patrik Bartošák z Vítkovic a jmenovec Rybár z Mountfieldu. Plzeňský mág má alespoň jako jediný dvě asistence u branky svých spoluhráčů. K tomu přidal již pět čistý kont, více, a sice sedm, pouze Konrád a Rybár.

HC Škoda Plzeň po třetí čtvrtině:

Postavení v tabulce: 1. místo
Počet bodů: 82
Skóre:134:91
Nejproduktivnější hráč: Milan Gulaš - 49 bodů (19+30)
Nejlepší střelec: Tomáš Mertl - 24 branek
Nejlepší nahrávač: Milan Gulaš - 30 asistencí
Nejproduktivnější obránce: Michal Moravčík - 11 bodů (4+7)
Nejtrestanější hráč: Tomáš Mertl – 51 trestných minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Michal Moravčík +23
Nejhorší hráči v bodování +/-: Tomáš Vracovský -2
Gólmani:
Miroslav Svoboda – 2215 minut / pr. 1.98 | 92.91 %
Alexandr Hylák – 194 minut / pr. 2.47 | 90,91 %
Lukáš Sochůrek – 41 minut / pr. 7.32 | 80.00 %


Související články

Těžko na cvičišti, lehko na bojišti aneb Jak indiáni nabírají síly na novou sezonu

LETNÍ PŘÍPRAVA

Daňové doklady vystavujeme nyní ve Fanshopu

PERMANENTKY

Letní příprava indiánů pokračuje na Šumavě

Letní příprava

O víkendu indiáni zpříjemnili autogramiádou Chocenice Fest 2018

Chocenice Fest 2018

Aktuálně na webu

Reprezentace U16

Reprezentační šestnáctku čeká kemp nedaleko Plzně!

Reprezentace U18

Osmnáctka se dvakrát popasuje se Švýcarskem!

Plzeň 12. v Evropě

Plzeň se v žebříčku evropských klubů posunula na 12. pozici!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Imperial SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.