Tomáš Mertl #86: Rozhodování bylo dlouhé, ale stojím si za tím, že správné

Plzeň – Zatím poslední posilou indiánů je zkušený forvard Tomáš Mertl. Jednatřicetiletý šikula přichází přímo z KHL, konkrétně Ufy.

Odchovanec českobudějovického hokeje Tomáš Mertl doposud v české extralize oblékal dresy dvou klubů, Českých Budějovic a Hradce Králové, kam se přesunul v roce 2013 spolu s extraligovou licencí. Mezi extraligovými mantinely si zkušený centr připsal už 527 odehraných zápasů, v nichž vstřelil 90 branek a na dalších 96 asistoval.

Dosud nejlepší sezónou pro Tomáše Mertla byl ročník 2014/15, ve kterém si vyzkoušel i čtyři zápasy v dresu národního týmu. Hned po ní přišel odchod do KHL. Jednatřicetiletý útočník v posledních dvou sezónách oblékal dres Medveščaku Záhřeb a Salavat Julajev Ufa, za které dohromady zvládl 113 utkání v KHL s bilancí 22 branek a 29 asistencí.

Nyní bude bronzový medailista z MS do 18 let přidávat další body v plzeňském dresu indiánů. K týmu se připojí podobně jako několik dalších hráčů až 25. července na začátku přípravy na ledě.

Tomáši, jaké jsou vaše první pocity?
Samozřejmě dobré. Pro mě je to zase něco nového, tak věřím, že vše bude jen pozitivní.

Jaké máte očekávání?
Přál bych si, aby se dařilo týmu a my se pohybovali v horních patrech tabulky. Nejlépe, abych tomu nějakým způsobem mohl pomoci.

Jak dlouhé bylo vaše rozhodování?
Nějaký čas to zabralo (úsměv). Týden za týdnem ubíhal docela rychle. Takhle se to nakonec vyvrbilo, takhle jsem se rozhodl a pevně věřím, že rozhodnutí to bylo správné.

Měl jste i jiné nabídky?
Bylo jich více, i třeba z extraligy. Mezi těmi jsem se nakonec rozhodoval, protože jsem věděl, že se budu vracet. V tom to bylo celé těžší.

Pomohl při rozhodování i Milan Gulaš?
Je pravda, že spolu chodíme trénovat, tak mi nastínil, jaké to tu je, co by náš čekalo. Já si to přehodnotil podle zpráv i z jiných klubů. Takhle to nakonec dopadlo. Určitě si stojím za tím, že to bylo správné.

Zmínil jste společné tréninky. Jak vypadají vaše příprava?
Chodíme každý den. Děláme asi takové ty obvyklé věci, které se praktikují všude. Běhání a podobně. Máme i kondičního trenéra, jsme tam ve třech, čtyřech. Chodil s námi i Rudolf Červený, který již také podepsal. Tak snad se připravím dost zdatně, doufám (úsměv).

Také se, jako ostatního hráči, již těšíte na led?
My jsme asi jednou týdně chodili, takže ten hokej jsme si vždy zahráli. Těším se tedy hodně spíše na kluky a jaké to s nimi bude.

Na dresu budete mít číslo 86, má to nějaký zajímavý důvod?
Mám jí už nějaké ty roky. Nosil jsem jí v Čechách i v Záhřebu, takže nějak to mám k sobě přirostlé a jsem rád, že ji mohu mít zase.

Děkuji za rozhovor a přeji hodně úspěchů!


Související články

Plzeň se v žebříčku evropských klubů posunula na 12. pozici!

Plzeň 12. v Evropě

Výměna voucherů za plastovou permanentku lze od 2. července

PERMANENTKY

Proběhlo slavnostní otevření multifunkčního hřiště!

OTEVŘENÍ HŘIŠTĚ

Omluva za komplikace se spuštěním volného prodeje permanentek na sezonu 2018/19

OMLUVA

Aktuálně na webu

fanshop

V pátek 20. července bude fanshop uzavřen

Reprezentace U16

Reprezentační šestnáctku čeká kemp nedaleko Plzně!

Reprezentace U18

Osmnáctka se dvakrát popasuje se Švýcarskem!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Imperial SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.