Startuje MS U18, nechybí ani indiáni!

Plzeň - Na MS hráčů do 18 let v USA se dostali obránce David Kvasnička a útočník Petr Kodýtek, navíc nechybí ani plzeňský odchovanec Matyáš Kantner, který letošní sezonu odehrál v zámoří.

Pro české mladíky začíná turnaj zítra již v jednu hodinu ráno a na úvod se popasují s Finskem. V sobotu od 02:30 s Kanadou, v pondělí od 01:00 s Dánskem a základní boje uzavřou v úterý ve stejný čas proti Slovensku. Ze dvou skupin po pěti mužstvech hrají poslední celky o udržení, zbylé čtvrtfinále. Ve druhé skupině se představí výběry Švédska, USA, Švýcarska, Ruska a Lotyšska.

Turnaj se hraje na pravém břehu Red River, ve městě Grand Forks. To leží ve východní části státu Severní Dakota poblíž hranice s Minnesotou. Připraveny jsou dvě haly Ralph Engelstad Arena s kapacitou bezmála 12000 fanoušků a Purpur Arena pro zhruba pět a půl tisíce lidí.

Ve finální nominaci se objevil obránce indiánů David Kvasnička. Právě dnes sedmnáctiletý hráč toho v uplynulé sezóně stihl opravdu hodně. Čtyři starty si připsal za A-tým, objevil se i v zápasech staršího dorostu a juniorů včetně play-off. Pět utkání odehrál s pěti získanými body za reprezentaci do sedmnácti let, za osmnáctku pak hned devatenáct.

Dalším nominovaným indiánem je Petr Kodýtek. Šikovný útočník letos v osmnáctkách odehrál již čtyřiadvacet střetnutí a zapsal na své konto šest branek a pět asistencí. I včetně play-off odehrál za juniory třicet duelů a podílel se na čtyřiačtyřiceti brankách. Ve starším dorostu navíc přidal jednadvacet startů a sedmadvacet bodů.

Nominace

Manažer mužstva: Mgr. Jiří Lála
Hlavní trenér: Robert Reichel
Asistent trenéra: Patrik Augusta
Trenér brankářů: Radek Jirátko
Lékař: Mudr. Tomáš Madrý
Fyzioterapeut: Jakub Pokorný
Hospodáři: Luboš Rob a Milan Mezei.

Brankaři
Josef Kořenář (Jihlava), Dominik Groh (Ml. Boleslav), Tomáš Vomáčka (Mountfield HK).

Obránci
Lukáš Doudera (Třinec), Jakub Sirota (Zlín), Daniel Novák (Chomutov), David Kvasnička (Plzeň), Ondřej Kachyňa (Hamilton, OHL), Libor Hájek (Saskatoon, WHL), Vojtěch Budík (Prince Albert, WHL), Ondřej Vála (Kamloops, WHL).

Útočníci
ristián Reichel, Martin Havelka (oba Litvínov), Matyáš Kantner (Flint, OHL), Marek Zachar (Liberec), Petr Kodýtek (Plzeň), Jiří Karafiát (Zlín), Pavel Kousal, Ondřej Najman (oba Jihlava), Radovan Pavlík (Mountfield HK), Daniel Kurovský (Vítkovice), Matouš Bělohorský (Rimouski, QMJHL), Filip Zadina (Pardubice).


Související články

Reprezentační šestnáctka míří na turnaj do Rakouska!

Reprezentace U16

Osmnáctka brala na Hlinka Gretzky Cupu páté místo. Jsme zklamaní, smutní Přikryl

Hlinka Gretzky Cup

Reprezentační dvacítka se představí na Turnaji čtyř ve Švédsku!

Reprezentace U20

Sedmnáctka míří na Turnaj pěti!

Reprezentace U17

Aktuálně na webu

PREVIEW KALTOVY

Přípravné období končí, Plzeň míří do Klatov!

DOR: KOM - PLZ 3:0

Dorost se se Zlín Cupem rozloučil porážkou s Brnem

DOR: MHK – PLZ 4:3sn

Dorost zapisuje na Zlín Cupu první ztrátu

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Imperial SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.