Stačil druhý gól a vše by se zlomilo, myslí si jediný plzeňský střelec Jaroslav Kracík

Pátá prohra z posledních šesti duelů, Škodovka tentokrát nestačila doma na Zlín. Mnoho šancí přineslo pouze jednu branku z hole Jaroslava Kracíka, která znamenala snížení na 1:2, což je však i konečný stav duelu.

Indiáni nevstoupili do utkání vůbec dobře a inkasovali už v první minutě: „Úvodní gól nás rychle srazil, vstup do zápasu jsme si představovali jinak, hned druhé střídání a prohráváme. Sedmé extraligové utkání v řadě, ve kterém jsme museli dotahovat. V naší situaci nás to hodně brzdí a nevyvedla se nám celá první třetina,“ je si vědom Jaroslav Kracík. Plzeň navíc ještě v závěru obdržela druhý gól a do šaten nešla v dobré náladě.

Od druhé třetiny si Škodovka vytvářela veliké šance a zejména v úvodu prostřední periody dominovala: „Bylo to stejné jako v předchozích zápasech. Hodně šancí, ale málo gólů,“ smutní pětatřicetiletý centr. Ten zařídil branku Západočechů ve 24. minutě na konci přesilové hry: „Stachíno (David Stach, pozn. red.) zavážel puk, chtěl vystřelit, ale podle mě mu to nějak sjelo, puk se odrazil od zadního mantinelu před bránu a já jsem poloprázdnou branku trefil. Bohužel to bylo k ničemu,“ říká jediný střelec zápasu na domácí straně.

Modrobílí byli nadále aktivnější a měli několik příležitostí na srovnání: „Ve druhé části jsme se vrátili do zápasu, dali gól, ale škoda že jsme nepřidali druhý. Kdyby padl, mohli jsme to otočit,“ myslí si Kracík.

Posedmé v řadě měla Škoda špatný vstup do utkání a musela dotahovat, otočit skóre se jí v minulých případech jen dvakrát, v zápase s Litvínovem a Pardubicích. Dnes nebyla daleko, třikrát zvonila za Sedláčkem tyč a mnohokrát zasáhl právě zlínský gólman: „Věřil jsem sedmý zápas v řadě, že to otočíme. Je to divné. Zase se nám to nepovedlo,“ lamentuje zkušený útočník.

Západočeši opět svého soupeře přestříleli stejně jako v předchozích případech, kdy nakonec padli. Stále se jim nedaří zlomit střeleckou smůlu: „Přemýšlím nad tím stále, ale nic jsem nezjistil. Musíme pořád makat, stále na tréninku i každou minutu v zápase a musí se to otočit na naši stranu. Jinak to nejde,“ dodává Jaroslav Kracík na závěr.


Fotogalerie

Související články

Nedělní odpoledne zve na hokej – přijede Zlín!

Preview

PLZ – ZLN 1:2 – Boj s větrnými mlýny! Indiáni proti tuhé defenzivě soupeře nenašli recept

Report

Aktuálně na webu

INFO TICKETING

Kancelář ticketingu v pátek 19. července uzavřena

Rozhovor Jan Bruner

Klukům v týmu bych přál co nejvíce gólů, ty rozhodují zápasy, říká fanoušek Jan Bruner

2000. permanentka

2000 prodaných permanentek. Děkujeme!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhrajte vstupenky