Skvělé dvě třetiny, vyhráli jsme zaslouženě, myslí si autor dvou bodů Nedorost

Spolu s Milanem Gulašem a Matyášem Kantnerem v první lajně velmi často uzavřeli soupeře v obranném pásmu. Jednu branku nakonec tato formace vstřelila a byl to právě Václav Nedorost, ten navíc asistoval na první přesilovkový gól Vojtěcha Němce. Škodovka nakonec udolala Lugano 3:2 a bere na úvod CHL tři body.

Plzeň nastoupila na svého soupeře razantně a v první části ho pustila ke střele jen jednou: „Do utkání jsme vstoupili dobře a dvě třetiny jsme hráli lépe než soupeř, bruslili jsme výborně, možná nám už trochu došly síly v poslední části,“ do té vstupovala Plzeň v remízovém stavu 2:2 a ačkoliv Lugano srovnalo hru, nakonec Západočeši zvítězili 3:2: „Celých šedesát minut udržet takové tempo je bohužel hodně těžké. První špatné střídání ve třetí třetině nastolilo ráz hry, Lugano se zvedlo, vyrovnalo hru a možná bylo i lepším týmem. Vítězství je ale podle mě zasloužené,“ hodnotí Václav Nedorost celé utkání.

Start indiánů do zápasu byl opravdu nevídaný, ovšem v první části padla z mnoha šancí jen jedna branka: „Trenéři očekávali, že to bude hodně bruslivý hokej nahoru dolu, a tak jsme se jim chtěli vyrovnat. Oni ale nezačali dobře, my na ně vlétli a snažili jsme se tak hrát co nejdéle. Akorát je škoda neproměněných šancí, po první části to mohlo být 3:0 a utkání by vypadalo jinak,“ lamentuje plzeňská třináctka, avšak může být spokojena: „Sice to pořád není hlavní část sezóny, ale urvali jsme tři body, takže všechno dobré.“

Sedm početních výhod měli Západočeši v zápase, využili jednu už v úvodní periodě: „V první třetině jsme přesilovky nehráli špatně, ale potom jsme puk honili po rozích, málo jsme stříleli a akce jsme přehrávali. To musíme zlepšit. Trenéři nám to už vytkli a ukážeme si to i na videu. Bez střel góly nedáme, máme na čem pracovat,“ ví nová posila z Českých Budějovic.

Přestože podle slov Nedorosta ještě nešlo o hlavní část sezóny, k vidění už byl mnohdy parádní hokej: „Pořád to bereme jako přípravu, i když tady už o něco jde. Samozřejmě úroveň hry a nasazení je někde jinde, než v klasickém přípravném zápase, navíc byla parádní atmosféra, přišlo přes čtyři tisíce fanoušků, oba kotle skvěle povzbuzovali. Už se to podobalo lize,“ oceňuje hráč se zkušenostmi z Colorada, který mohl být po zápase pozitivně naladěn: „Je to těžká příprava, která nás prověří. Chtěli jsme hrát naplno, také jsme tak hráli a jsme rádi za vítězství,“ spokojeně hodnotí.

Už v sobotu čeká Škodu druhý zápas Champions Hockey League, na západ Čech přijede obhájce titulu JYP Jyväskylä, jež v prvním duelu zvítězila na půdě Banské Bystrice vysoko 6:1: „Nevím, co čekat. Připravovali jsme se na to, že Lugano tady bude lítat nahoru dolu, ale nakonec se to nepotvrdilo a dvě třetiny jsme je tlačili, měli veliké problémy jen vyhodit puk,“ říká šestatřicetiletý útočník a srovnává oba soupeře: „Jyväskylä to ale loni vyhrála, bude to hodně kvalitní soupeř. Musíme se dobře připravit, odpočinout si, zítra potrénovat. Asi budou bruslit ještě o trochu více než dnes Lugano,“ dodává na závěr Nedorost.


Fotogalerie

Související články

Champions Hockey League je tady, indiáni přivítají Lugano!

Preview

PLZ - LUG 3:2 - Parádní vstup do CHL, indiáni porazili švýcarského vicemistra!

Report

Aktuálně na webu

Ohlasy PRI3

Zápas na Kladně jsme brali jako generálku na Ligu mistrů, povedla se nám, říká Miroslav Indrák

PRI3: KLA - PLZ 2:8

PRI3: KLA - PLZ 2:8 - Škodovka se z Kladna vrací s vysokou výhrou!

Preview přátelský duel

Opět do boje! Indiáni se představí na Kladně!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.