Setkávat se s fanoušky a diskutovat má smysl

Plzeň - Vedení klubu HC Škoda Plzeň se v úterý večer sešlo od 18:00 na východní tribuně v Home Monitoring Aréně s fanoušky. Na setkání přišlo téměř sto fanoušků, a bylo vidět, že vůle diskutovat a pokusit se něco změnit k lepšímu je a to je vždy dobře.

Za vedení klubu se účastnil generální manažer a jednatel klubu Martin Straka, ředitel klubu Emil Kristek, sportovní manažer Tomáš Vlasák, Jan Heřman a hráči A-týmu Petr Straka s Lukášem Pulpánem.

Klub HC Škoda Plzeň se od začátku sezóny potýká s nelehkým problémem. Je opakovaně trestán za vulgární skandování fanoušků. Chování fanoušků na stadionech je od této sezony postihováno podle nové úpravy disciplinárního řádu, kterou přijaly Asociace profesionálních klubů a výkonný výbor svazu. Úprava umožňuje trestat nově právě hrubě vulgární skandování nebo i provinění fanoušků hostujícího klubu.

Více než šedesát tisíc korun. Taková je celková výše pokuty, kterou musí Plzeň za vulgární skandování na adresu rozhodčích a soupeře zaplatit od startu tohoto ročníku. „To už je dost peněz, není to žádná legrace,“ upozorňuje Martin Straka. Celkem byl klub potrestaný již šestkrát.

A pokuty byly tedy jednoznačně hlavním tématem tohoto setkání. Úvodní slovo si vzal Emil Kristek, který poděkoval fanouškům za zájem problém s klubem řešit a vyzval všechny přítomné k diskuzi. „Ano, chceme a budeme proti vulgaritám na stadionech bojovat, ale jinak, pokuty z našeho pohledu nejsou řešením,“ uvedl ředitel klubu.

„Souhlasíme s tím, že to co někdy zaznívá z plzeňského kotle už je přehnané, hlavně pokud se jedná o pokřiky na konkrétní jedince, to nám vadí nejvíce. Já chápu, že se na hokeji huláká, emoce k hokeji patří, ale nekřičte na konkrétní hráče, nebo trenéry, to vadí všem.“ vysvětloval fanouškům Martin Straka.

„Svaz si vzal klacek, kterým může kdykoliv „majznout“ nepohodlný klub přes hlavu,“ přirovnává aktuální situaci s pokutováním vulgarit jeden z fanoušků.

„Nejvíce nám vadí velké chyby rozhodčích, nedivte se pak, že to rozohní celý kotel, jednoznačné fauly na naše hráče jsou přehlížené a arogance některých rozhodčích nezná mezí,“ přidávají se ostatní.

„Sporná rozhodnutí rozhodčích vždy řešíme společně po zápase, dostaneme rozfázované video, na základě kterého si zhodnotíme, zda byl zákrok faulem, jak závažným a zda podat stížnost k disciplinární komisi. Musíme si uvědomit, že zákroky na ledě vypadají z každého pohledu trochu jinak. Jinak je vidí rozhodčí, jinak kotel, jinak střídačka. V současné době není nikde na stadionech tak kvalitní kamerový systém, aby se mohly zákroky kontrolovat aktuálně přes video, je to možná hudba budoucnosti, ale zatím to možné není,“ vysvětluje Tomáš Vlasák.

„Výkony rozhodčích je těžké hodnotit, musíme si také uvědomit, že i rozhodčí jsou jen lidé a nevěřím, že by nějaké zákroky pískali cíleně proti nějakému týmu, vždy se snaží vyhodnotit situaci, jak nejlépe mohou a i když pak vidí třeba ze záznamu, že zákrok měl být jinak zhodnocený, určitě je to mrzí, o tom jsem přesvědčený,“ uvádí Petr Straka k rozhodčím.

„Moc si vážíme toho, že lidi fandí, stojí při nás, ale jsou věci, s kterými prostě souhlasit nemůžeme," doplňuje Martin Straka.

„A nejde jen o peníze, může se také stát, že svaz nařídí uzavření konkrétních sektorů nebo zavře celý stadion a to neprospěje jednoznačně nikomu. Nyní říkáme jasně, žádné pokuty už platit za fanoušky nechceme. Věříme, že to všichni kdo na setkání byli, mají klub opravdu rádi, pochopili a uvědomí si vážnost situace. Chceme mít v Plzni kotel, dunící bubny, které tvoří na stadionu atmosféru. Ale bez skandovaných osobních vulgárních urážek! Hokejová atmosféra byla v Plzni vždy unikátní a věříme, že bude i nadále,“ shodují se Tomáš Vlasák, Martin Straka i Emil Kristek.

V další diskuzi se probíral zdravotní stav zraněných hráčů, možné posily do další části sezóny a dotazy se týkaly i permanentek na povánoční část zápasů základní části extraligy. „Dá se říct, že Plzeň je hokejovým městem, má širokou základnu fanoušků, pojďme společně krůček po krůčku zlepšit pověst i aktuální nepříznivou situaci, ve které se hokejová Plzeň nachází a vulgarity a nadávky nahradit třeba vtipem… Buďme nad věcí a nedávejme záminky k pokutám a článkům v médiích o tom, jaké mají indiáni neslušné a vulgární fanoušky,“ uzavřel s tímto přáním setkání Emil Kristek.


Související články

Plzeň se v žebříčku evropských klubů posunula na 12. pozici!

Plzeň 12. v Evropě

Výměna voucherů za plastovou permanentku lze od 2. července

PERMANENTKY

Proběhlo slavnostní otevření multifunkčního hřiště!

OTEVŘENÍ HŘIŠTĚ

Omluva za komplikace se spuštěním volného prodeje permanentek na sezonu 2018/19

OMLUVA

Aktuálně na webu

Reprezentace U16

Reprezentační šestnáctku čeká kemp nedaleko Plzně!

Reprezentace U18

Osmnáctka se dvakrát popasuje se Švýcarskem!

Plzeň 12. v Evropě

Plzeň se v žebříčku evropských klubů posunula na 12. pozici!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Imperial SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.