Šelmy žačaly cenit zuby, zkrotí je indiáni?

Plzeň – Po domácím dvojboji, který indiáni zvládli na jedničku, se Západočeši vydávají na ledy soupeřů. Před víkendovým šlágrem na Spartě se Škodováci představí v Liberci.

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC
vs.
HC ŠKODA PLZEŇ

Tipsport arena, Liberec
5.prosince 2013
28. kolo hokejové Tipsport extraligy

Plzeň se s Libereckými utkala v předloňské sezóně až v každém posledním utkání jednotlivé čtvrtiny základní části. Ve třináctém kole hostila utkání západočeská metropole a její domácí dokonale vymazali průběžně vedoucí tým a po brankách Hlinky, Kratěny, Marušáka a Petrušky dokráčeli k pohodlné výhře 4:1. Druhé měření sil přenášely televizní kamery a všichni viděli neuvěřitelné drama. Na severu Plzeň držela vedení po zásahu Pletky, ale sedm minut do konce poslední dvacetiminutovky domácí srovnali a poslali utkání do prodloužení. V něm v závěrečných vteřinách se individuálně prosadil Trončinský a hostům zbyl bod jediný. Při lednové odvetě znovu asistovaly televizní kamery a viděly diametrálně rozdílný zápas. Po divoké přestřelce, kdy domácí zasadili deset (!) úderů, když dva zaznamenali Duda a Vostřák, po jednom přidali Straka, Dvořák, Kovář, Marušák, St. Pierre a Havlíček, zůstaly tři body v Plzni. A poslední utkání? Opět se radovali domácí, to když Bílí Tygři uhájili vlastní led v poměru 5:3, když za indiány skórovali dvakrát Havlíček a jednou Kovář. Loňské první měření sil vyznělo znovu lépe pro domácí. Indiáni sice ztratili tříbrankový náskok, ale dva body po nájezdech nakonec v Plzni zůstaly. V odvetě pak ale panovala jiná pravidla. Západočeši předčili svého soka úplně ve všem a vyprášili Tygrům kožich po výsledku 8:1. Předposlední vzájemné měření sil mělo až neskutečnou zápletku. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou, oba týmy se prosadily v poslední minutě a nakonec Škodováci brali dva body po nájezdech. Pod Ještědem pak indiáni dohnali dvoubrankový náskok soupeře, ale nakonec sklápěli hlavu po výsledku 3:6, hatrikem se blýskl dnes již Plzeňák Duda. A stejný hráč vstřelil úvodní gól Západočechů v letošním prvním měření sil a pomohl tak svému týmu k vítězství 3:1 na ledě soupeře. Doma pak Západočeši také nezaváhali, znovu se prosadil i Radek Duda a indiáni dokráčeli k pohodlnému vítězství 5:2. Jaké drama nám oba celky nachystají nyní?

Změny v kádru

Loňská nepříliš vydařená sezóna znamenala pro Tygry poměrně značnou obměnu kádru. Explzeňský kouč Pavel Hynek, který do týmu přišel v lednu dostal od vedení důvěru a pomohl tak budovat kádr. Do něho přibyl Martin Bartek z Pardubic, Jakub Valský s Koba Jassem z Kladna, Tomáš Voráček z Vítkovic, Marcel Melicharčík ze Sparty, Jiří Hunkes ze Lva Praha a naposledy v Plzni působící Petr Vampola. Opačným směrem zamířil Radek Duda, do Slavie David Štich, v Olomouci se již hlásil Tomáš Vošvrda, Michal Pavlů zamířil do Polska, Lukáš Vantuch do Německa, Jaroslav Kudrna zase do nově vzniklého týmu Mountfield HK. Landejsek, Lacek a Čechura budou hostovat v Benátkách nad Jizerou a v týmu nebude pokračovat ani Peter Galamboš. A přestože se Liberci zatím příliš nedaří, neznamenal kádr Tygrů jedinou změnu!

První polovina

Tygři vstoupili do ligy úspěšně, když zvítězili v Třinci 4:1. Jenže v první čtvrtině již přišla tříbodová radost pouze se Spartou a Chomutovem, dvoubodová se Slavii a alespoň za bod v Litvínově, Vítkovicích a s Mountfieldem, když Severočeši ztratili náskok 3:0, 5:1 a 6:2. Další porce třinácti utkání ale byla o mnoho lepší. Liberec nebodoval pouze v šesti utkáních a vyválčil pěkných osmnáct bodů. Navíc druhou polovinu zápasů základní části načal jako tu první - výhrou 4:1 v Třinci.

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

Bílí Tygři Liberec:

Postavení v tabulce: 11.
Počet bodů: 35
Počet vstřelených branek: 66
Počet inkasovaných branek: 80
Nejproduktivnější hráč: Petr Nedvěd 24 (9+15)
Nejlepší střelec: Martin Bartek - 15 branek
Nejlepší nahrávač: Petr Nedvěd - 15 asistencí
Nejtrestanější hráč: Jan Výtisk - 62 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Dušek, Čutta, Hunkes +3
Nejhorší hráč v bodování +/-: Martin Bartek -8
Gólmani:

Marcel Melicherčík  – 887 minut / pr. 2,16 , 92,08%
Marek Schwarz       – 749 minut / pr. 3,36 , 91,03%

HC Škoda Plzeň:

Postavení v tabulce: 3.
Počet bodů: 51
Počet vstřelených branek: 68
Počet inkasovaných branek: 59
Nejproduktivnější hráč: Radek Duda (8+8) a Václav Pletka (10+6) oba 16
Nejlepší střelec: Václav Pletka – 10 branek
Nejlepší nahrávač: Tomáš Vlasák – 9 asistencí
Nejtrestanější hráč: Radek Duda – 64 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Tomáš Slovák +7
Nejhorší hráč v bodování +/-: Daniel Seman -6
Gólmani:
Matěj Machovský – 1089 minut / pr. 1,65 , 93,63%
Lukáš Mensator  –  560 minut / pr. 2,57 , 90,16%

Výsledky posledních zápasů:

HC Oceláři Třinec 1
Bílí Tygři Liberec 4
(1:1, 0:2, 0:1)


Branky a nahrávky: 13. Peterek (Hrabal, Květoň) – 2. Bartek (Výtisk), 24. Nedvěd (Hunkes), 26. Nedvěd (Bartek), 46. Výtisk (Hunkes).
Bílí Tygři Liberec: Schwarz – Derner, Hunkes, Voráček, Výtisk, Kolmann, Čakajík, Vitásek, Šimek – Dušek, Nedvěd, Urban – Víšek, Bulík, Bartek – J. Vlach, Zacha Valský – Pospíšil, Bulíř.HC Škoda Plzeň 3
HC Vítkovice Steel 2
(1:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 11. Pletka (Mozík), 24. Vlasák (Kašpařík), 51. Hollweg (Dvořák, Sýkora T.) – 26. Huna (Valčák), 56. Svačina (Roman, Kovář).
HC Škoda Plzeň: Mensator - Hanzlík, Seman, Jeřábek, Boháč, Mozík, Frolo - Duda, Kašpařík, Vlasák - Indrák, Lev, Pletka - Dvořák, T. Sýkora, Hollweg - Vlček, Novotný.

Související články

LIB - PLZ 4:2 - Plzeňský lazaret na severu Čech neuspěl

Report

Radek Duda #69: Neodehráli jsme dobrý zápas

Ohlasy

Aktuálně na webu

Online bitva

Dominik Frodl se ve hře NHL 20 utkal s Dominikem "CzechDominem" Humpálem!

Plzeňský deník

Plán B. Hokejová Škoda jedná o snížení platů

Dar FN Plzeň

Indiáni předali Fakultní nemocnici Plzeň 550 roušek