Sedmáci si opět podmanili Švýcarsko, nestačily ani výběrové týmy!

Plzeň - Druhý turnaj, druhé vítězství! Mladí indiáni ve Švýcarsku zabodovali i podruhé, tentokrát se blýskli dokonce i proti výběrovým mužstvům z pořádající země.


Informace o prvním turnaji ve Švýcarsku ZDE!


Po prvním turnaji si Západočeši dali den volna, vyplnili jej ovšem zajímavou zkušeností - zatrénovali si společně s domácími hráči Klotenu. Pak se již konal vánoční turnaj PeeWee 2018 a v prvním utkání přišla také první porážka modrobílých. Plzeň prohrávala s výběrovým mužstvem PeeWee A 0:1, brzy vyrovnala, pak ale řadu šanci promarnila a soupeř trestal při přesilových hrách. Minutu před koncem sice přišlo snížení na 2:4 a při power-play dokonce v poslední vteřině na 3:4, více se ale stihnout nepodařilo. Následovaly ovšem již jen lepší časy.

S B-týmem PeeWee indiáni zaváleli v poměru 5:0, s výběrem domácího Zurichu zase 3:1. Poslední duel, proti výběru východního Švýcarska, museli modrobílí ovládnout, aby dosáhli na celkový turnajový triumf. A... Povedlo se! Soupeř sice v závěru vyrovnal, jenže hrdí indiáni rozhodli při hře bez brankáře 35 vteřin před sirénou!


Výsledky zápasů HC Škoda Plzeň na turnaji:

HC Škoda Plzeň - PeeWee A 3:4
HC Škoda Plzeň - PeeWee B 5:0
HC Škoda Plzeň - PeeWee Lions 3:1
HC Škoda Plzeň - Select Swiss Eastern 3:2


"Ve Švýcarsku jsme odehráli dva turnaje, které jsme oba vyhráli. Zejména Peewee turnaj, kterého se zúčastnily pouze výběrové týmy, byl velice kvalitní. Po prvním turnaji jsme druhý den měli společný trénink s EHC Kloten jak na suchu, tak na ledě, což bylo pro kluky také zajímavé. Možná proto jsme měli na druhém turnaji špatný začátek, ale kluky porážka zdravě naštvala a v dalších zápasech ukázali srdíčko a charakter. V předposledním zápase jsme porazili favorizovaný výběr Zürichu a v posledním jsme museli pro celkové vítězství vyhrát. Pět min před koncem soupeř vyrovnal, ale 35 vteřin před třetí sirénou jsme při hře bez brankáře vstřelili vítězný gól. Závěr turnaje tedy jak má být. Pro kluky jsou to zážitky na které budou vzpomínat hodně dlouho. Musím ale poděkovat i rodičům, kteří se vším pomohli a klukům vytvořili nadstandardní podmínky. Bez nich by to bylo o dost složitější," popisuje trenér Pavel Vostřák.


Celkové pořadí:

1. HC Škoda Plzeň    14:7  6 bodů
2. PeeWee Lions     14:6  6 bodů 
3. Swiss Eastern Selects 13:9  4 body 
4. LSA PeeWee A      9:11 3 body
5. LSA PeeWee B      5:22 1 body

Sestava HC Škoda Plzeň

Sedláček - Štulc, Holubec, Babinec, Tolar, Malý, Kačena - Čech, Benák, Grosskopf - Makovec, Jiříček, Hofrajtr - Dvořák, Živný, Kuneš.


Související články

Mladí indiáni opanovali hokejbalový turnaj O pohár starosty města Stříbra!

Zlatí indiáni

Mladí indiáni napříč kategoriemi jsou v plné přípravě!

Příprava tříd

Malí indiáni ovládli přípravný turnaj v Rokycanech!

Zlatí indiáni

Nejmladší indiáni hlásí start přípravy na novou sezónu, přidej se i ty!

Příprava nejmladších

Aktuálně na webu

1000 permic

1000 prodaných permanentek. Děkujeme!

Program Patriot

Program Patriot v obměněném kabátě

Zack Malík

Zack Malík na zkoušce u A týmu HC Škoda Plzeň

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhrajte vstupenky