S Bruslaři podruhé v historii! Jaká byla první vzájmená série?

Plzeň - Podruhé v historii na sebe narazí v play-off tuzemské nejvyšší soutěže celky Škody a Mladé Boleslavi.

Bruslaři v rámci extraligy slaví od svého vzniku historickou pátou účast v jarních bojích. První zapsali v sezóně 2014/2015. Po základní části skončili se ziskem dvaasedmdesáti bodů desátí a narazili právě na Plzeň, která skončila s náskokem tří sedmá. Ta prožívala velkou generační obměnu, v kádru tak byla cela řada mladých hvězd.

Úvodní duel byl ve znamení velké přestřelky. Ač byli hosté pasováni do role velkého outsidera, dokázali svůj první historický duel v play-off extraligy urvat pro sebe po výsledku 5:4. Po úvodní bezbrankové remíze v prostřední viděli diváci branek hned šest, avšak na poslední dvě soupeři již modrobílí neodpověděli. V úvodu poslední dvacetiminutovky navíc přišel zásah na 5:2, a přestože indiáni nesložili zbraně, mocný finiš již prohře nezabránil.

O den později se opět strhla vyrovnaná bitva. Západočeši začali skvěle, po amerických gólech Johnsona a Hollwega vedli ještě před polovinou první třetiny 2:0. Jenže pak se na gól čekalo až do dvaapadesáté minuty, ten přišel ze strany Bruslařů. Více se již ve střeleckém zápise nenapsalo.

Poté se série přesunula do města automobilů k důležitém souboji o mečbol. Úvodní část 2:0 opanovali domácí, avšak hosté v prostřední periodě kontrovali na chlup stejně. Vše rozhodla Mladá Boleslav dalšími dvěma góly v posledních sedmi minutách základní hrací doby.

A stejným výsledkem i Bruslaři sérii ukončili. Vypracovali si náskok 3:0 a i přes snížení na 3:2 Plzně nakonec postoupili do čtvrtfinále. V něm čekal pozdější finalista Třinec, který sice postoupil poměrně hladce v poměru 4:1, avšak všechny vítězné duely ovládli Oceláři o jediný gól. O rok později proklouzla Mladá Boleslav až do semifinále, kde byl nad síly Liberec. To je rovněž klubové maximum.

4.3.2015, HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav 4:5 (0:0, 2:4, 2:1)
Branky a nahrávky: 22. Kubalík (Balej, Lev), 26. Johnson (Kadlec, Simon), 53. Mozík (Kadlec), 58. Bližňák (Indrák, Kadlec) – 22. Kočí (Výborný, Holub), 25. Výborný (Klimenta), 33. Výborný (Pacovský, Kočí), 38. Klimenta (Výborný, Musil), 46. Lenc (Hyka).
Rozhodčí: Hodek, Šír - Flegl, Zíka.
Vyloučení: 6:6, navíc Boháč (PLZ) 10 minut OT.
Vhazování: 35:27.
Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:5, 4:5.

Plzeň: Machovský (Mensator) – Jeřábek "A", Kadlec "C", Sklenička, Mozík, Boháč, Pulpán, od 41. Pavlíček – Johnson "A", Simon, J. Sýkora – Schleiss, Bližňák, Indrák – Kubalík, Lev, Balej – Culek, T. Sýkora, Hollweg – Beran.

Mladá Boleslav: M. Růžička (Rittich) – Kučný, Ovčačík "A", Robar, Kočí, Holub, Čermák – Látal, Broš "A", Klimenta – Pacovský, Výborný "C", Bárta – Mikulík, Kašpařík, Pabiška – Hyka, Musil, Lenc.

Důležitost prvního utkání si plně uvědomovaly oba dva celky, proto v prvních minutách byly vidět zformované obrany a zahuštěné střední pásmo. Tyto překážky ani domácím, ani Středočechům nedovolily žádný souvislý tlak. První výraznou šanci si vypracovali bruslaři v 7. minutě, kdy Hyka vyzval nahrávkou Radana Lence k zakončení. Machovského pravý beton byl ale v pohotovosti. O minutu později hosté pláchli po dobrém zblokování Skleničkovy střely do brejku dvou na jednoho, ale Látal nenašel Klimentu přesně. V 10. minutě podrazil Ovčačík Jeřábka při jeho sólo akci, a indiáni tak jako první získali možnost přesilové hry. Ta se Škodě zle nepovedla a mohla být ráda, že sama neinkasovala. Po vyhraném buly se Musil dostal za plzeňskou obranu a Kadlec s Mozíkem měli plné ruce práce, aby nebezpečí včas uhasili.

Domácí si vybrali notnou dávku štěstí v 16. minutě, kdy Musil tváří v tvář plzeňské kleci v dobré šanci přestřelil. Indiáni promarnili i další početní výhodu, jež přinesla další brejk hostů, tentokrát v předvedení Broše s Klimentou. Druhý jmenovaný ale opět vypálil příliš vysoko. Bruslaři pak po přestupku Bližňáka dostali také možnost přesilové hry. Tu sice nevyužili, ale Machovský musel vytáhnout dva dobré zákroky.

Jak byla první dvacetiminutovka chudá na branky, tak úvodní dvě minuty té druhé to vynahradily. Nejprve bruslaři potrestali indiánskou nedůslednost v bránění a šli po krásné akci Výborného a Václava Kočího do vedení – 0:1. Jenže domácí s odpovědí neotáleli nijak dlouho. Po 34 vteřinách napřáhl Dominik Kubalík z levého kruhu a poslal kotouč výstavně pod víko - 1:1. Západočeši se ale z chyb nepoučili a inkasovali ve vlastní přesilovce, kdy Klimenta vystihl Machovského rozehrávku, poslal kotouč na Davida Výborného, který vrátil hostům vedení - 1:2. Škoda však znovu brzy vyrovnala. Tentokrát ve dvojnásobné početní výhodě vyzval Kadlec od modré čáry k teči Nicholase Johnsona, který svého kapitána nemohl odmítnout a šikovně puk uklidil za Růžičku - 2:2.

Třetí branka Mladé Boleslavi na sebe nenechala dlouho čekat. V 33. minutě svou druhou trefu v duelu zaznamenal kapitán hostů Výborný, který dokázal kotouč uklidit do Machovského klece z ostrého úhlu - 2:3. Bruslaři prokázali, že i oni umí být v přesilovce o dva muže efektivní a využili tu svou v 38. minutě, když se ranou jako z děla prosadil Tomáš Klimenta - 2:4. V závěru třetiny Boleslavští pohrdli druhou přesilovkou o dva muže v poli.

Očekávaný tlak indiánů ženoucích se minimálně pro vyrovnání po přestávce nepřišel. Naopak to byli hosté, kteří navýšili své vedení, když pátou trefu za Machovského záda přidal Radan Lenc - 2:5. Krátce po polovině závěrečné dvacetiminutovky dostali indiáni možnost další početní výhody, v níž mohli vykřesat naději, a to se také povedlo! Vojtěch Mozík si sjel z modré čáry a vstřelil svému mateřskému klubu nadějeplný gól - 3:5. V 55. minutě Balej nahrál před branku Lvovi, ale toho vychytal skvělý Růžička. Situace však vyústila v další vyloučení domácích barev, kterým se tak honba za vyrovnání značně zkomplikovala. Středočeši sice výhodu nevyužili, ale ušetřili podstatné kvantum času.

Když se role obrátily a o jednoho muže méně měli hosté, dobře vypálil domácí Indrák, jeho střela se nicméně ještě neujala. To se už nedá říct o gólové trefě Mária Bližňáka, která dostala Škodu na dostřel - 4:5. Plzeňané minutu a půl před koncem odvolali Machovského a zkusili štěstí v šesti. Jenže místo vyrovnávací branky se dočkali dalšího vyloučení. A tak si Mladá Boleslav mohla s větším klidem pohlídat první výhru v sérii.

Michal Straka (HC Škoda Plzeň): Z naší strany to byl špatný výkon. V první třetině nám vázla kombinace, propadávali jsme, oni měli několik přečíslení a my velké štěstí. Bohužel jsme poté v další třetině při naší přesilovce udělali chybu a zbytečnými fauly jsme se dostali do tří, Boleslav zaslouženě vedla 4:2. My jsme se probudili až v závěru. Tak, jak jsme hráli ke konci, bychom měli hrát od začátku a ne jen posledních pět minut. Musíme na těch posledních pět minut navázat v dalším zápase.

Marian Jelínek (BK Mladá Boleslav): Upřímně – hodnotí se to velmi těžce. Vlastně se nic nestalo, po prvním setu nikdo nic nehodnotí. Já řeknu jen to, že jsem spokojený, že vedeme 1:0 a děkuji za to mančaftu. David Výborný byl ten rozdílový hráč, jak se říká třeba i o Ronaldovi a o Messim.

5.3.2015, HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Hollweg (Bližňák), 10. Johnson (J. Sýkora, Jeřábek) - 52. Látal.
Rozhodčí: Úlehla, Hradil – Špůr, Ondráček.
Průběh utkání: 2:0, 2:1.

Plzeň: Machovský (Mensator) – Jeřábek "A", Kadlec "C", Sklenička, Mozík, Boháč, Kubka – Johnson "A", Simon, J. Sýkora – Schleiss, Bližňák, Indrák – Kubalík, Lev, Balej – Culek, T. Sýkora, Hollweg.

Mladá Boleslav: M. Růžička (Rittich) – Kučný, Vidmar, Holub, Kočí, Robar, Čermák – Látal, Broš "A", Klimenta – Pacovský, Výborný "C", Bárta – Mikulík, Kašpařík, Pabiška – Hyka, Musil, Lenc.

Utkání otevřela čtyřminutová přesilovka hostujícího týmu po krvavém šrámu, který Jeřábek uštědřil Lencovi. Jenže nakonec se situace ukázala jako výhodná pro domácí. V oslabení totiž ve 2. minutě pláchli Bližňák a Ryan Hollweg a americký tvrďák poslal puk přesně mezi Růžičkovými betony do klece - 1:0. Nevyrovnaný stav hráčů na ploše Západočechům vyloženě seděl, protože své vedení zdvojnásobili znovu v přesilovce, jenže tentokrát ve vlastní. Americký scénář podpořil po přihrávce J. Sýkory střelou o břevno do klece Nicholas Johnson – 2:0.

Obě mužstva si ještě do konce úvodního dějství zahrála po jedné početní výhodě. Nejdříve indiáni, konkrétně v 15. minutě, ale tuto přesilovku nesehráli nijak dobře. Bruslaři výhodu o jednoho muže v poli dostali v závěru třetiny, svého soupeře zamkli v jeho pásmu, ale Machovský pochytal vše, co na jeho branku letělo.

V úvodu druhé části přišel očekávaný tlak hostů, kteří takřka po čtyři minuty určovali tempo zápasu. Pak se o otěže ale sami připravili, když na trestnou lavici putoval Kočí. Po minutě a deseti sekundách k němu navíc přisedl Čermák, ale z přesilovky pěti proti třem se indiáni neprosadili. Už v plném počtu Boleslavských na ledě dorážel na brankovišti Lev po Schleissově střele, vyprášil ale jen Růžičkovy betony. Ve 32. minutě se dostal Radan Lenc hned ke dvěma nebezpečným pokusům – nejprve se snažil tečovat střelu Hyky mezi tři tyče a o chvíli později trefil v obtížné situaci jen prostor, ve kterém byl připravený Machovský.

Výhodu přesilovky si Mladá Boleslav přinesla i do třetí třetiny, ale opět se jí nepovedlo ji využít. Na druhé straně zahrozil v individuální akci Indrák, na jeho pokus si však Růžička počíhal. Vyložená příležitost pak přišla z repertoáru hostů. V 45. minutě Machovský vyrazil Brošovu střelu, puku se poté zmocnil nikým nestřežený Pacovský, který z otočky trefil pouze tyčku plzeňské branky! Modrobílí mohli kontrovat přesilovou hrou poté, co Klimenta v přemíře snahy podrazil v útočném pásmu protihráče, ale Škodě se početní výhoda opět nijak zvlášť nepodařila. Další dopadla z plzeňského pohledu ještě hůře. Po nenápadném zavezení a nahození na branku Martinem Látalem skončil puk za Machovským - 2:1. Mladoboleslavští měli ještě více než osm minut, aby srovnali skóre. Tlak vygradoval 93 sekund před třetí sirénou, kdy si Středočeši vzali oddechový čas. Za dalších 30 sekund už Růžička dosprintoval na střídačku a bruslaři zkusili štěstí v šesti. Nicméně Škoda se vybičovala k příkladnému bránění a soupeře do šance nepustila. Díky tomu srovnala stav série na 1:1.

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): Začali jsme dobře, ale věděli jsme, že to nebude jednoduché. Boleslav nás dobře napadala, byla aktivní, ale já musím hráčům poděkovat. Dnes to byl diametrální rozdíl oproti včerejšku, hráli jsme dobře pospolu a díky tomu jsme vyhráli. Bylo to bojovné, což k těmto zápasům patří.

Marian Jelínek (BK Mladá Boleslav): Opět budu velice stručný. Prvních deset minut pro nás byl tragický vstup. Pak chci hráčům poděkovat za ten výkon, měli jsme dobré šance, ale bohužel se nám nepodařilo vyrovnat.

7.3.2015, BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň 4:2 (2:0, 0:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 17. Výborný (Holub), 20. Pacovský, 53. Pabiška (Kašpařík, Mikulík), 60. Kučný (Broš, Látal) – 21. Kadlec (Sýkora), 34. Sýkora (Simon).
Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2.

Mladá Boleslav: Růžička M. (Rittich) – Vidmar, Kučný, Holub, Kočí, Čermák, Robar – Klimenta, Broš, Látal – Bárta, Výborný, Pacovský – Pabiška, Kašpařík, Mikulík – Lenc, Musil, Hyka.

Plzeň: Machovský (Mensator) – Jeřábek, Kadlec, Pulpán, Mozík, Boháč, Kubka, Sklenička – Johnson, Simon, Sýkora J. – Schleiss, Bližňák, Indrák – Kubalík, Lev, Beran – Culek, Sýkora T., Hollweg.

Utkání začalo poměrně vyrovnaně, ale nebezpečná se zdála teč Jakuba Lva v blízkosti Růžičkovy branky. Plzeňský ostrostřelec však minul. Opuštěného kotouče se následně ujal Pavel Musil, který uháněl na Machovského, jenže vystřelil už z velkého úhlu. Slibně vypadala i příležitost Martina Látala. Boleslavský útočník ale při zakončení upadl. V přesilovce domácích pálil nebezpečně Broš, jeho pokus však do branky nezapadl. Puku se následně ujal Ryan Hollweg a dostal se do zajímavého brejku. Na straně domácích ale stálo štěstí. Ze závaru se v útočném pásmu Mladé Boleslavi pokoušel prosadit Kašpařík, výtečný gólman Machovský mu ale nedal šanci. Při přesilové hře Plzně zkusil pálit skrytě Jakub Lev, ale Martin Růžička měl štěstí, jelikož puk šel jen kousek od brankové čáry.

V dalších minutách se hrál i nadále vyrovnaný a dá se říci, že i pohledný hokej. Na jedné straně pálil Musil, když dostal naservírovaný puk od Lence, který však nedokázal poslat Mladou Boleslav do vedení, následně se dostali do brejku indiáni, ani jim se ale nepodařilo se svou příležitostí účinně vynaložit. Do tlaku se díky početní výhodě dostali Mladoboleslavští. Hned dvě velké šance měl Michal Bárta střílející z úrovně kruhů. Ani jednou se ale netrefil. Nakonec to však Bruslařskému klubu přeci jen vyšlo. David Výborný se, taktéž z prostoru od kruhů, napřáhl a propálil vše, co mu stálo v cestě. Domácí byli i nadále při chuti. Od modré čáry střílel aktivní Holub, jenže Machovský jej vychytal. Po hranici brankové čáry prosvištěl i pokus Davida Výborného a už se zdálo, že perioda skončí těsným vedením domácích. Nakonec ale Boleslavští přidali ještě jednu branku zásluhou Dominika Pacovského, jehož střela z mezikruží zapadla až do plzeňské branky.

Vstup do druhé třetiny se Plzeňským vyvedl na jedničku! Hned v první minutě se dostal k puku Petr Kadlec, který se z blízkosti nemýlil a překonal Martina Růžičku. Na druhé straně se snažil o rychlou odpověď Pacovský, avšak jeho pokus mířil mimo branku. Nebezpečně v pádu zakončoval v útočném pásmu hostů Johnson, ale jeho střela mezi tři tyče nezapadla. To stejné platilo i o teči Jakuba Culka, která si taktéž cestu do boleslavské branky nenašla. Na protější straně kluziště oživila po několika minutách hru rána Rada Lence, bohužel pro domácí se taktéž neujala. Z mezikruží posléze zkusil štěstí i Tomáš Klimenta, jenže Machovský i nadále vynikal.

Obrovská šance pro bruslaře přišla ale o několik sekund později. Výborný poslal kotouč na volného Pacovského, jenž se trestuhodně netrefil do odkryté plzeňské klece. Trefil pouze břevno! V pohledné situaci ujeli následně Boleslavští. Mikulík se v rozhodujícím okamžiku rozhodl poslal puk na Kašpaříka, jenže přihrávka byla zblokována. Nedáš, dostaneš! To se potvrdilo, protože hosté vzápětí dokázali vyrovnat. Z levého kruhu poslal puk za Růžičkova záda Ján Sýkora a rázem bylo vyrovnáno. Hosté navíc ještě dostali možnost další přesilovky, během které měli i nadále tlak. Střelec druhého gólu Plzně mohl svůj celek poslat dokonce do vedení, jenže se proti němu vytáhl senzačním zákrokem Martin Růžička. Do závěru prostředního dějství se už nic zásadního nestalo. Šťastnější ale mohli být indiáni, kteří dokázali vyrovnat.

I do třetí periody vstoupili Plzeňští zostra. Simon se řítil na boleslavského brankáře, který ale gól ve své síti nedopustil. Slušnou příležitost si připsal na druhé straně Radan Lenc, který donutil Machovského přerušit hru. Domácí měli poté příležitost, David Výborný však ve velké šanci přestřelil. Následná početní výhoda domácího celku nabídla další šance Mladé Boleslavi. Například Bárta to zkusil od modré, ale opět nechal vyniknout plzeňského brankáře. Další minuty nabídly poměrně vyrovnanou taktickou bitvu, ani jeden celek totiž nechtěl inkasovat a to se odráželo i na ledě.

V momentě, kdy jen málokdo čekal, že by mohla padnout nějaká branka, se stal opak pravdou. Lukáš Pabiška se chopil kotouče a bez problémů zavěsil pod víko Machovského svatyně. Bruslaři jako by najednou ožili. V další vyložené šanci se octl Radan Lenc, tentokrát už jej ale plzeňský gólman vychytal. Následně se ještě před hostující brankou strhla menší šarvátka mezi hráči. Zdálo se, že hosty vedoucí branka Mladé Boleslavi poněkud srazila, protože mladoboleslavští hokejisté byli i nadále velmi aktivní v útočném pásmu. Hostům nepomohl ani oddechový čas, bruslaři na ledě jasně dominovali a potvrdil to svým gólem i Jiří Kučný, který byl nikým nehlídaný a z blízkosti bez problému uklidil kotouč za Machovského. Boleslavští tedy drží v rukou mečbol, zatímco indiáni musí v neděli vyhrát, chtějí–li pomýšlet na čtvrtfinále play–off.

Marián Jelínek (asistent trenéra Ml. Boleslavi): Rosol také vedl v Davis Cupu 2:0 na sety a prohrál. My vedeme 2:1, je to dál otevřené, vůbec nic se nestalo. Stane se až v okamžiku, kdy jeden ze soupeřů bude mít tři body. My jsme spokojeni, vyprodaná hala, chtěl bych poděkovat divákům, protože byli úžasní. Naši hráči předvedli bojovný výkon, soupeř byl od půlky zápasu aktivnější, ale štěstí se přiklonilo na naši stranu. A dramatický závěr? Kdybych neměl vlasy, jaké mám, asi by byly bělejší. Jsme spokojeni.

Ladislav Čihák (asistent trenéra Plzně): Není moc co hodnotit, prohráli jsme. Ve druhé třetině jsme vstali z mrtvých, tehdy jsme zápas vyrovnali na 2:2. Pak jsme chtěli urvat vítězství, cítili jsme sílu, ale bohužel rozhodla jedna chyba. Ale tak se hraje, soupeř to potrestal. Nic se neděje. Na body je to 2:1 a v neděli bude nový zápas.

8.3.2015, BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 17. Hyka (Musil, Trška), 23. Pabiška (Kočí), 30. Bárta (Ovčačík), 54. Klimenta (Broš, Látal) – 34. T. Sýkora (Kubalík), 39. Simon (Lev, Jeřábek).
Rozhodčí: Hribik, Pavlovič – Gebauer, Lederer.
Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2.

Mladá Boleslav: M Růžička (Rittich) – Vidmar, Kučný, Ovčačík, Kočí, Trška, Robar, Čermák – Klimenta, Broš, Látal – Bárta, Výborný, Pacovský – Pabiška, Kašpařík, Mikulík – Lenc, Musil, Hyka.

Plzeň: Machovský (Mensator) - Jeřábek, Kadlec, Pulpán, Mozík, Boháč, Kubka - Lev, Simon, J. Sýkora - Schleiss, Bližňák, Indrák - Kubalík, T. Sýkora, Hollweg.

První závažnější šanci si vytvořili domácí Bruslaři, jmenovitě jejich kapitán David Výborný, který obkroužil Machovského branku a z ostrého úhlu trefil boční síť. Tlak Středočechů pokračoval, ale pokusy Pabišky ani Mikulíka se neujaly. O pár minut později se v přesilovce Výborný parádní kličkou zbavil buldoka Hollwega, vystřelil a brankář Plzně měl co dělat, aby puk udržel ve výstroji. Z následné akce chvilku zívala na Bártu prázdná Machovského svatyně, ale domácí forvard nedokázal usměrnit skákavý kotouč do sítě. Hosté měli v první desetiminutovce dvě přesilové hry, ale nedokázali si vytvořit jedinou větší příležitost. Na druhé straně pálil v početní výhodě nebezpečně Bárta, ale ani on nezměnil bezbrankový stav. Interesantní šanci měl i explzeňský Kašpařík, Machovský mu však skvělým zákrokem lapačkou doslova ukradl gól z hokejky. Machovského oponent Martin Růžička nezůstal pozadu a po „haškovsku“ eliminoval nebezpečné rány Tomáše Sýkory a Dominika Kubalíka. Stav se poprvé změnil v 17. minutě, kdy si Machovský srazil za záda nenápadný pokus Tomáše Hyky. Stav 1:0 vydržel až do konce první třetiny.

Prostřední dvacetiminutovka začala přesilovou hrou Indiánů, jenže ta trvala pouhých 16 sekund, to se totiž vyfauloval Ján Sýkora. Těsně po jeho návratu na led se Bruslaři prosadili podruhé, dorážkou z hranice brankoviště překonal Machovského Lukáš Pabiška, gól ještě musel potvrdit videorozhodčí. Hosty inkasovaný gól nabudil, nebezpečně pálil Indrák, ale Růžička si na jeho pumelici smlsl lapačkou. Hned o střídání později zívala před Hollwegem prázdná branka, ale Martin Růžička se bleskurychle přesunul a vytáhl parádní zákrok. Bruslaři nepřestali hrozit, ale Mikulík ze skvělé pozice pálil jen do Machovského. V samostatném úniku poté upaloval sám na Růžičku Kubalík, ale boleslavský fantom vytáhl ze své krabičky další famózní zákrok. Černozelení v polovině zápasu svůj náskok navýšili už na 3:0, to když ranou od modré nedal Machovskému šanci Michal Bárta. Plzeňští začali podléhat frustraci a čím dál častěji nešetrnými zákroky sestřelovali domácí hráče. Po nepěkném hitu Mozíka na Pacovského se otevřelo okénko v obraně Boleslavských a Tomáš Sýkora přízemní střelou snížil na 1:3. Radan Lenc mohl prakticky okamžitě odpovědět, ale ze vzduchu neusměrnil puk za Machovského záda. Kontaktní gól vlil Indiánům krev do žil, pohlednou – leč nakonec neúspěšnou – individuální akcí se blýskl Schleiss. Hra se přelévala ze strany na stranu, na přelomu 37. a 38. minutě nejprve svou šanci neproměnil Kašpařík a krátce po něm také hostující Indrák. Ještě ve druhé třetině se hosté dočkali snížení na 2:3, za ležícího Růžičku dostrkal puk Dominik Simon.

Na začátku třetí periody Lev kolenem ošklivě sestřelil nicneřešícím zákrokem Hyku, ale Bruslaři nabídnutou přesilovku nevyužili. Největší šanci spálil Pacovský. Indiáni dopláceli na svou nedisciplinovanost, ve dvojnásobném oslabení z jejich pohledu při nich stáli všichni svatí: Bárta totiž orazítkoval tyč. O chvilku později měl před sebou prázdnou branku Musil, ale rovněž trefil brankovou konstrukci! Osm minut před koncem se před Růžičkou zjevil Simon, ale domácí gólman si prostor okolo své levé tyče pohlídal. V 54. minutě Broš našel před brankou volného Tomáše Klimentu, který přesně trefil mezírku mezi Machovského betony a zvýšil na 4:2 pro domácí. Tři minuty před koncem se Michal Broš vžil do role nahrávače a našel před poloprázdnou svatyní Plzně Látala, ale Machovský se bleskurychle přesunul a zabránil ještě větší pohromě. Skóre se už však poté neměnilo.

František Výborný (BK Mladá Boleslav): Gratulaci od Plzně bereme jako velkou poklonu. Byli favoritem, v základní části to na nás opravdu uměli. Sami dobře víme, jaké to je, přijít o klíčové hráče. I tohle tedy určitě bylo na jazýčku vah, které se nakonec naklonily na naši stranu. Po Vánocích jsme hráli o život, nechtěli jsme jít do baráže. Na cokoliv dalšího jsme si netroufali ani pomyslet. Tohle byl jen sen, který se nakonec podařilo dotáhnout. V sérii s Plzní jsme neměli co ztratit, strašně nás nakoplo to první utkání u nich doma, které jsme zvládli, a ve kterém si hráči ověřili, že můžou a umějí vyhrávat. Konkrétně ten poslední zápas byl klasický ve stylu play-off. Za stavu 3:0 se zdálo, že je rozhodnuto, ale soupeř dokázal naskočit do toho svého pověstného kvapíku a ještě nám pořádně zatopit. Hráčům chci moc poděkovat. Jsme rádi, že jsme svým fanouškům dokázali ukázat i něco jiného než jen play-out a baráž. Teď k tomu přibudou ještě minimálně dva zápasy s Třincem. S ním to samozřejmě bude o něčem jiném, je to aspirant na titul. My každopádně uděláme všechno pro to, abychom mu to maximálně ztížili.

Michal Straka (HC Škoda Plzeň): Domácí si postup zasloužili a já jim k němu můžu jen pogratulovat. Byli zkušenější. Uměli klíčové momenty naklonit na svoji stranu. Strašně byl například vidět David Výborný, což je hráč, který se prostě počítá. Nechtěl jsem, aby to před začátkem série vypadalo, že brečíme, ale faktem je, že ztrátou Ondřeje Kratěny jsme přišli o hodně. Chyběl nám v koncovce, v klíčových chvílích. Takže jak říkám: gratuluji Mladé Boleslavi a přeji jí mnoho úspěchů do další série.