Rovněž junioři vedou tabulku! Trenér Bruk: Plzeňská mládež má zvuk a jméno

Po patnácti kolech plzeňští junioři vedou tabulku osmnácti týmů. Na kontě mají třiatřicet bodů, prohráli jen čtyřikrát a mají dobře nakročeno k postupu do dalších bojů. Trenér juniorů David Bruk a mimo jiné i trenér reprezentace do 18 let je na západě Čech spokojen s prací s mladými hráči i s průběhem dosavadní sezóny. Zároveň však dodává: „Není priorita být první v tabulce. Chceme talentovaným hráčům pomoct při přechodu do áčka.“

Jak jste spokojený s dosavadními výkony a výsledky svých svěřenců?
Výsledky jsou pro nás uspokojivé, protože jsme v současnosti na prvním místě a od začátku sezóny se pohybujeme na předních příčkách. Výkony jsou většinou dobré, ale občas s některými zápasy spokojeni nejsme.

Jaké jsou vaše cíle pro tuto sezónu? Ten dílčí bude nejspíše vyhrát základní skupinu, že? Máte k tomu dobře nakročeno.
Ne, to vůbec. Na to se nesoustředíme. Chceme trénovat, chceme mít nějakou tvář. Nějakou představu o tom, jak bychom se měli prezentovat, to máme, ale není priorita být první nebo druzí v tabulce, stačí se nám dostat do dalších bojů, to znamená být do 12. místa. Potom se začíná od začátku. Chtěli bychom talentovaným klukům pomoct při přechodu do A-týmu.

Nemyslíte si, že zápasy v základní skupině trochu ztrácí náboj, když se vlastně hraje jen o postup do další skupiny, kde se začíná od začátku?
Na tohle je těžká odpověď, já se k tomu vyjadřuju skoro každý rok. Jde to mimo mě, ty soutěže nechci vůbec hodnotit, systém je takový, jaký je a je pro všechny stejný.

Kádr se po roce znovu obměnil, někteří hráči už nastupují v áčku nebo hrají třeba v Klatovech, naopak přišlo mnoho tváří ze staršího dorostu. Jak tým funguje?
My jsme samozřejmě celý klub, nejenom trenéři juniorů, rádi, že někteří kluci, kteří končí v juniorce, se prosadí i v áčku, například Petr Kodýtek, Matěj Chalupa nebo David Kvasnička. Ti se prosazují v seniorském hokeji, přestože jsou v juniorském věku. Poslední dobou se Plzni na všech úrovních daří a produkujeme poměrně dobré hráče.

S tím souvisí i následující otázka. Věříte, že bude pokračovat skvělá práce s plzeňskou mládeží i v následujících sezónách? Je skvělé vidět mladé kluky, kteří jsou schopní uchytit i v A-týmu nebo objíždí srazy mládežnických reprezentací.
Samozřejmě jsme rádi. Každý rok nemůže být tak úspěšný jako loňský, kdy junioři a starší dorost měli titul. V současné době na prvním místě seniorský tým, junioři i oba dorosty, takže to je samozřejmě paráda. Ale takové sezóny se nemusí opakovat. Je pravda, že kdyby se člověk podíval do historie, tak Plzeň produkuje posledních deset let hráče i do mládežnických reprezentací ve velkém měřítku. Myslím si, že plzeňská mládež má zvuk a jméno.

Do sezóny jste vstoupili dobře. Co dělat pro to, abyste předváděly i nadále dobré výkony?
Musíme mít pokoru, neustále pracovat a neuspokojit se tím, že jsme teď v soutěži na chvíli na prvním místě.

Na co jste se zaměřili v průběhu reprezentační přestávky?
U tréninků jsem během přestávky nebyl, jelikož jsem byl s reprezentací U18 ve Finsku. Vím to jen zprostředkovaně. Podílel se na tom František Černý, kterému pomáhal Petr Kořínek. Hráči si po nabitém programu dva, tři dny odpočinuli a potom měli v podstatě jen kondiční tréninky. Tento týden, kdy nás čekají další zápasy, už to směřuje k organizaci hry.


Související články

Západočeské derby i souboj se Spartou. Přijďte fandit mládeži!

Pozvánka na zápasy mládežníků

Junioři vyráží na trip, dorost se představí znovu doma

Pozvánka na zápasy mládežníků

Týden hokeje v Plzni aneb Pojď hrát hokej!

Pojď hrát hokej

Mládeži startuje sezóna! Kdy a kde se hraje?

Pozvánka na zápasy mládežníků

Aktuálně na webu

Preview 3.kolo

Po týdnu opět zápas jako řemen! Do Plzně míří Sparta

Novotný míří do Švýcarska

Jiří Novotný míří do Švýcarska

Střídavé starty

Mladé pušky se představí v první lize

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Imperial SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.