Reprezentační šestnáctka brala na domácím Turnaji čtyř stříbro, nechyběl ani indián Kremláček!

Plzeň - V průběhu olympijské pauzy jsme vám již přinesli reprezentační úspěchy výběrů do sedmnácti i devatenácti let, nyní je na řadě i kategorie nejmladší.

Na úvod národní mužstvo skolilo Finy 4:3. Velkou přestřelku domácí v Přerově odstartovali již v první minutě, avšak do kabin si vedení nesli modrobílí. O druhé přestávce již byl stav vyrovnaný a nakonec vše rozsekli Češi až v třiapadesáté minutě. I ve druhém utkání hráči se lvíčkem na hrudi předvedli velkou přestřelku, tentokráte duel se Švédskem musely rozseknout až nájezdy. Poslední zápas s Ruskem již byl ovšem doslova pouze o jednom gólu. Ten vsítili hosté.

V týmu odehrál všechny duely i obránce indiánů Vladimír Kremláček. Bod si sice nepřipsal, ale patřil k pilířům dobře fungující defenzivy. Celkem si letos mladý bek zaznamenal v národním mužstvu osm startů.

Plzeň v aktuální sezóně reprezentoval v kategorii mladšího a staršího dorostu. Stihl dohromady sedmatřicet utkání, zapsal šestadvacet bodů a v důležité statistice +/- je na plus devětadvaceti.

Dosavadní výsledky

Česko U16 - Finsko U16 4:3 (1:2, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Cikhart (Myšák), 30. Chlubna (Krutil, Myšák), 30. Novák, 53. Myšák (Chlubna) – 4. Suni (Hirvonen), 15. Hahl (Niemelä), 33. Räty (Niemi).
Sestava: Bednář (Dolíška) – Hampl, Krutil, Baláž, Vacík, Sedláček, Bláha, Kremláček, Svach – Cikhart, Myšák (A), Binias – Chlubna, Gut (A), Novák (C) – Koláček, Konečný, Mácha – Luža, Urban, Simon.

Česko U16 - Švédsko U16 4:3sn (0:2, 2:0, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 27. Chlubna (Baláž), 38. Chlubna (Novák, Gut), 47. Novák (Vacík, Baláž), rozh. náj. Gut – 5. Nilsson (Lööf), 20. Torgersson (Stenman), 55. Eriksén (Eklund).
Sestava: Dolíška (Bednář) – Hampl, Krutil, Baláž, Vacík, Sedláček, Bláha, Kremláček, Svach – Cikhart, Myšák (A), Binias – Chlubna, Gut (A), Novák (C) – Koláček, Konečný, Mácha – Luža, Urban, Simon.

Česko U16 - Rusko U16 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 27. Kusnudinov (Rychkov, Kuzmin).
Sestava: Bednář (Dolíška) – Hampl, Krutil, Baláž, Vacík, Sedláček, Bláha, Kremláček, Svach – Cikhart, Myšák, Binias – Chlubna, Gut, Novák – Koláček, Konečný, Mácha – Luža, Urban, Simon.


Související články

Reprezentační šestnáctka míří na turnaj do Rakouska!

Reprezentace U16

Osmnáctka brala na Hlinka Gretzky Cupu páté místo. Jsme zklamaní, smutní Přikryl

Hlinka Gretzky Cup

Reprezentační dvacítka se představí na Turnaji čtyř ve Švédsku!

Reprezentace U20

Sedmnáctka míří na Turnaj pěti!

Reprezentace U17

Aktuálně na webu

DOR: HAV - PLZ 2:7

Skvělé! Dorost na turnaji ve Zlíně ovládl i druhý zápas!

DOR: ZLN - PLZ 3:6

Skvělý vstup do turnaje! Dorost nadělil domácímu Zlínu půltucet!

Dominik Frodl #34

Jsem zde nový, tak nemohu dělat žádnou ostudu, směje se Dominik Frodl

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Imperial SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.