Radek Duda: Přesilovky nám nejdou, zmatkujeme a děláme chyby

Plzeň - Napínavý zápas se vším všudy viděli diváci v pátek večer v plzeňské ČEZ Aréně. Plzeň je vítězem derby, cesta k vítězství a dvěma bodům ale nebyla jednoduchá. Škodováci dvakrát vedli, jednou prohrávali, a o vítězství rozhodly až samostatné nájezdy. Radek Duda byl autorem jednoho ze tří gólů v základní hrací době, Ján Sýkora pak úspěšným exekutorem samostatného nájezdu.

Radek Duda byl dnes na ledě hodně vidět, vstřelil třetí branku Plzně, o které už si fanoušci mysleli, že je vítězná. Nakonec i on musel přijmout remízu a vítězství až po nájezdech. "Dnes jsme si zasloužili vyhrát za víc, než za tři body. Máme ale před sebou ještě hodně hokeje, musíme být trpěliví, neschazovat se. Pokud budeme dělat správný věci, tak to přijde," prohlašuje sebevědomě Duda.

Zápas s Karlovými Vary byl pro diváky opravdu zajímavý. Nejdříve vedli domácí, pak hosté, nakonec zase domácí. Zápas dospěl až do nájezdů, po kterých Plzeň mohla slavit vítězství v derby. "Věděli jsme, co Vary přijedou hrát. Že budou bojovat, bránit, hrát maximálně obětavě a čekat na naše chyby, ze kterých pak mají příležitosti." Plzeň i v pátek doplatila na neproměňování šancí, kterých měla opravdu požehnaně. Hlavně ve třetí části svého soupeře téměř nepustila z obranného pásma. "V posledních zápasech nás trochu brzdí koncovka. Vytváříme si velký množství šancí, ale góly nedáváme," je si problému vědom i člen první formace.

Stejně jako v zápase s Litvínovem, i v domácím utkání s Energií inkasovala Plzeň po svých chybách, opět obdržela gól i při vlastní přesilové hře. "Jak chceme útočit, tak z toho plynou naše chyby v obraně. Je na nás strašně moc přečíslení tři na dva nebo dva na jednoho. Varům stačilo jen čekat," sypal sobě i svým spoluhráčům popel na hlavu Duda. Ten se přihlásil i ke své fatální chybě z početní výhody. "Přesilovky jsou další věc, co nám nejde. Moc chceme a zmatkujeme. Člověk je zbrklý, chce situaci rychle vyřešit, nebo naopak zase puk moc dlouho držíme. Mně se to stalo v přesilovce pět na tři."

Ján Sýkora: Nájezdy mi jdou, ale musíme vyhrávat v základní hrací době

Důležitým hráčem byl v dnešním zápase i Ján Sýkora, který svým gólem v samostatných nájezdech navázal na branku Tomáše Vlasáka a potvrdil definitivně zisk bonusového bodu pro Plzeň. "O tom, co udělám při nájezdu, se rozhoduji dopředu. Docela mi jdou, musíme ale vyhrávat v základní hrací době, ne až po nájezdech," nebyl spokojen slovenský útočník.

Sýkora i Tomáš Vlasák se mohli mezi střelce zapsat už v základní hrací době, štěstí bylo ale na straně Závorky, gólmana Energie. "Nájezdy nám sice jdou, ale jinak se trápíme v koncovce. Já jsem trefil tyčku, Vlasy taky...musíme to zlepšit." Přitom by podle Sýkory stačilo hru více zjednodušit a ještě více se tlačit do koncovky. "V této situaci je zbytečné něco vymýšlet, musíme si tam stoupnout před branku a vystřelit. Ono nám tam něco spadne a zlomí se to," věří nadějný útočník.


Fotogalerie

Související články

Všichni na stadion; derby je tady!

Preview

PLZ - KVA 4:3sn - Plzeň vítězem derby!

Report

Aktuálně na webu

DOR: PLZ - LIB 2:8

Dorost v okleštěné sestavě nestačil na Liberec

Informace ČR - FIN

Důležité informace pro návštěvníky utkání ČESKO - FINSKO v Plzni

Zpívání koled

Na tradiční akci Česko zpívá koledy s Deníkem dorazí i hokejisté Škodovky!