Proti Američanům se nám hrálo hodně těžko, byli úplně někde jinde, shodli se Mužík s Langem

Česká reprezentace U17 se zúčastnila nedávno turnaje Pěti zemí ve Finsku, kde se představily i dvě plzeňské naděje. Šestnáctiletí Radek Mužík s Martinem Langem pomohli českému výběru shodně jedním gólem a dvěma asistencemi. Češi brali dvě vítězství proti Finsku a Rusku, se Švédskem prohráli po nájezdech a s USA schytali nepříjemný debakl.

Jak jste užili ve Finsku turnaj Pěti zemí?
Radek Mužík: Ve Finsku jsme byli kousek od Helsinek. Bydleli jsme v hotelu Järvenpää a bylo to super. Skvělý hotel a měli jsme to kousek do haly. Navíc s Martinem na pokoji, známe se už dlouho, bylo proto jasné, že spolu půjdeme.
Martin Lang: Turnaj jsme si skvěle užili skvěle. Od letiště to bylo asi 30 minut, to samé z hotelu na zimák. Samozřejmě jsme byli s Radkem na pokoji (úsměv).

Byli jste už někdy předtím v zemi tisíci jezer a co se vám případně vybaví?
Radek Mužík: O Vánocích jsme právě s reprezentací odehráli ve Finsku tři zápasy, které se nám moc nepovedli. Jeli jsme tam hned po Štědrém dnu a celkově to byl hodně náročné co se týče cestování. Měl jsem toho tehdy dost.
Martin Lang: Osobně mě dost překvapilo jídlo. Moc mi tam nechutnalo. Musím tedy říct, že jsem poměrně vybíravý a celkově mě tamější kuchyně překvapila.

Absolvovali jste čtyři těžká utkání. Bylo náročné odehrát tolik zápasů rychle sebou?
Radek Mužík: Bylo to náročné. Každé utkání bylo těžké a museli jsme do něj dát všechno. Hráli jsme tři dny po sobě a pak až jsme měli volno. S regenerací nám ale pomáhal výborně náš doktor, jenž nás dával do kupy.
Martin Lang: Přesně, jak říká Radek, bylo to náročné. Hrálo se ve vysokém tempu. Ráno jsme vždy měli krátké rozbruslení, abychom trochu shodili únavu a pak měli zase zápas.

Proti Finsku, Švédsku a Rusku jste sehráli vyrovnané duely. Čím to bylo, že jste proti výběru USA podlehli vysoko 3:8?
Martin Lang: Bylo to myslím tím, že všechny mančafty jsou z Evropy, známe je. Víme, co od nich čekat. Proti USA to bylo jiné. Hrají ten jejich americký styl, na který nejsme moc zvyklí. Své dělá i jejich speciální program, kdy jejich tým hraje celý rok spolu. To udělá také hodně.
Radek Mužík: Každý tým byl kvalitní, ale Amerika byla opravdu někde jinde. Byli technicky výborně vybavení. Hráli suverénně a měli nejsilnější mužstvo na turnaji.

Jak celkově hodnotíte vystoupení českého výběru na turnaji? ?
Martin Lang: Hodnotil bych to velmi úspěšně. Myslím si, že jsme České republice ostudu neudělali.
Radek Mužík: Výborná byla i parta, což byl jeden z důvodů našich dobrých výkonů. S Martinem jsme si to užili.

Oba jste se zapsali i do statistik, když jste vstřelili jednu branku a přidali dvě asistence. Co na to říkáte?
Radek Mužík: Je vždy super udělat nějaké body v nároďáku. Před turnajem jsme měli osobní pohovory a bylo nám oběma řečeno, že se od nás čeká podpora v ofenzívě.
Martin Lang: Jsem rád, že se nám dařilo. Dávat góly je náš úkol. Myslím si, že jsme to i trochu naplnili.

Byl hokej, který se na turnaji hrál, hodně odlišný extralize staršího dorostu?
Martin Lang: Starší dorost v Česku se nejde s tímto turnajem vůbec srovnávat. Všechno je tam úplně jiné, už jen od samotného přístupu hráčů.
Radek Mužík: Především je to rychlejší a všichni hráči mají dost velkou kvalitu. Neříkám, že u nás je to špatné, ale je znát, že jsou to výběry jednotlivých zemí.

Ve starším dorostu nastupujete obvykle v jedné lajně. Nemrzelo vás, že vás trenéři v reprezentaci zpočátku nedali na celou dobu do jednoho útoku?
Radek Mužík: Mrzelo nás to první dva zápasy. Jsme na sebe už zvyklí. On je střelec, kterému stačí nahrát puk, a většinou si s tím už poradí. Poslední dvě utkání nás dali trenéři k sobě a bylo to super.
Martin Lang: Byl jsem trochu překvapený, když nás rozdělili. Večer na pokoji jsme si s Radkem ale řekli, že ten turnaj nakonec dohrajeme spolu, což se nakonec i splnilo.

FOTO: Facebook Juniorský hokej, hcskoda.cz

Související články

Junioři si v přípravě dvakrát zopakují loňské semifinále se Spartou, nechybí ale i švédský soupeř!

Junioři v přípravě

Dorost zná rozpis přípravných duelů!

Dorost v přípravě

Reprezentační šestnáctka míří na společný kemp!

Reprezentace U16

Reprezentační dvacítka se dvakrát postaví Finům i Švýcarům!

Reprezentace U20

Aktuálně na webu

Rozhovor Jan Bruner

Klukům v týmu bych přál co nejvíce gólů, ty rozhodují zápasy, říká fanoušek Jan Bruner

2000. permanentka

2000 prodaných permanentek. Děkujeme!

Stříbrný Dominik Frodl

Frodl vybojoval stříbro na World Roller Games! Už se ale těším na led, hlásí

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhrajte vstupenky