Prodlouží indiáni proti Vítkovicím skvělou sérii?

Plzeň – Základní část již končí první čtvrtinu a indiáni na svém ledě přivítají Vítkovice. Proti svému sokovi budou strážit úctyhodnou sérii osmi výher v řadě, proto neváhejte a přijďte podpořit své barvy!


HC ŠKODA PLZEŇ
vs.
HC VÍTKOVICE STEEL

ČEZ Aréna, Plzeň
17. října 2014
13. kolo hokejové Tipsport extraligy

Předminulý rok začali na výbornou indiáni. Ti v Ostravě měli celý zápas navrch a odvezli si všechny body – 2:3, doma pak Západočeši dokráčeli k jednoznačnému výsledku – 5:0. A ve Vítkovicích loupili Západočeši i podruhé, tentokráte po prodloužení. Vše završili pohodlnou výhrou 3:0 a znovu tak před svým fanoušky neinkasovali. Na úvod loňského ročníku se Vítkovice na západě Čech sice hned dvakrát prosadily, ovšem indiáni pětkrát a lépe tak vstoupili do nové sezóny. I odveta patřila Západočechům, když na ostravském ledě zvítězili 4:2. A i do třetice to Škodovce vyšlo, když uspěla před svých fanoušky 3:2. Fantastické dva roky završili modrobílí v Ostravě, kde uloupili dva bodíky. Jakou zápletku nám oba týmy nachystají nyní?

Změny v kádru

Vítkovice většinou příliš přestupové vody nečeří, letos ale přeci jenom k řadě změn došlo. Steel ulovil Lukáše Zíba z Třince, Petera Čerešňáka z Dukly Trenčín, Petra Šenkeříka ze Slavie Praha a Patrik Zdráhal s Lukášem Klokem se vrátili ze zámoří. Naopak tým opustil Michal Barinka, který posílil Spartu, Milan Hruška s Romanem Málkem Mladou Boleslav, Petr Punčochář České Budějovice, Patrik Valčák Krakov, Tomáš Kudělka finské Lahti, Karol Sloboda Togliati z KHL a s Martinem Dudášem nebyla prodloužena smlouva.

Dosavadní výsledky

Vítkovické výsledky jsou zatím jako na houpačce. Steel začal sezónou prohrou s Mountfieldem 3:5, aby následně uspěl v Karlových Varech, s Brnem, v Třinci a se Zlínem. Jenže následovala, a stále ještě trvá, série proher, která se aktuálně zastavila na čísle šest. Od Liberce a Mladé Boleslavi a na Slavii, v Olomouci, v Pardubicích a na Spartě. Přesto se zatím vedení k radikálním změnám nechystá, jak vydalo v tiskové zprávě. „Měli jsme sezení s hráči i trenéry a řekli si k tomu své. Každý musí začít v prvé řadě od sebe, od jednotlivců se pak přechází v celek, to je jednoznačné. V tuto chvíli vše řešíme na klubové a zcela interní úrovni. Ke konkrétním opatřením zatím nesaháme, i když je nevylučujeme. Zvažujeme určité varianty,“ nechal se slyšet ve středu generální manažer Petr Husička.

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

HC Vítkovice Steel:

Postavení v tabulce: 12.
Počet bodů: 12
Počet vstřelených branek: 32
Počet inkasovaných branek: 45
Nejproduktivnější hráč: Svačina, Roman oba 11 (4+7)
Nejlepší střelec: Rudolf Huna - 5 branek
Nejlepší nahrávač: Svačina, Roman - 7 asistencí
Nejtrestanější hráč: Vandas, Roman - 14 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Roman Szturc +2
Nejhorší hráč v bodování +/-: Richard Stehlík -11
Gólmani:

Daniel Dolejš  – 389 minut / pr. 4,01 , 87,25%
Filip Šindelář – 272 minut / pr. 3,75 , 86,61%

HC Škoda Plzeň:

Postavení v tabulce: 10.
Počet bodů: 13
Počet vstřelených branek: 28
Počet inkasovaných branek: 25
Nejproduktivnější hráč: Václav Pletka 8 (1+7)
Nejlepší střelec: Kratěna, Lev, T. Sýkora, J. Sýkora – 4 branky
Nejlepší nahrávač: Václav Pletka – 7 asistencí
Nejtrestanější hráč: Ryan Hollweg – 52 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Tomáš Sýkora +6
Nejhorší hráč v bodování +/-: Petr Kadlec -4
Gólmani:
Matěj Machovský – 665 minut / pr. 2,17 , 91,43%

Výsledky posledních zápasů:

HC Vítkovice Steel 1
BK Mladá Boleslav 4
(0:0, 0:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 48. Vandas (Šenkeřík, Hlinka) - (22. Pacovský, 24. Jarůšek (Klimenta), 40. Trška (Výborný, Robar), 53. Musil (Látal).
HC Vítkovice Steel: Dolejš – Štencel, Čerešňák, Klok, Zíb, Pastor, Stehlík, L. Kovář, Šenkeřík – Húževka, Burger, Šedivý – Svačina, Roman, Huna – Němec, Hlinka, Vandas – Szturc, Kolouch, Kucsera.HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 3
HC Škoda Plzeň 2
(1:1, 1:0, 1:1)Branky a nahrávky: 2. Havlík (Nahodil, Benák), 38. Endál (Ščotka), 59. Sýkora (Tybor) – 18. Dvořák (Johnson, T. Sýkora), 51. T. Sýkora (Dvořák).
HC Škoda Plzeň: Machovský – Kadlec, Pulpán, Mozík, Jeřábek, Kobka, Moravčík, Boháč – Kratěna, Lev, Pletka – Balej, Divíšek, J. Sýkora – Dvořák, T. Sýkora, Johnson – Schleiss, Simon, Kubalík.

Fotogalerie

Související články

PLZ - VIT 3:2 - Plzeň po vyrovnaném duelu bere všechny body!

Report

Mensator je rád za výhru, Hollweg nemohl najít dost pochvalných slov pro fanoušky

Ohlasy

Aktuálně na webu

VTM U15

Krajský výběr ročníku 2005 vyráží na led Karlovarského kraje!

VTM U14

Krajský výběr ročníku 2006 míří do Karlovarského kraje!

51. a 52. kolo

Časy úvodních buly posledních dvou kol základní části