Příprava se roztáčí na plné obrátky, Jižní Korea je dalším vyzývatelem!

Plzeň – V rámci třetí přípravného duelu přijíždí do HM Arény účastník příštího mistrovství světa i olympijských her – národní mužstvo Jižní Korey!


HC ŠKODA PLZEŇ
vs.
JIŽNÍ KOREA

HM Aréna, Plzeň
9. srpna 2017
přátelské utkání

Pod pokličkou Jižní Korey

V korejském týmu figuruje několik naturalizovaných hráčů. Koučem je Jim Paek, který spolu s Jaromírem Jágrem dvakrát zdvihl nad hlavu Stanley Cupu s Pittsburghem. Asistuje mu bývalý útočník Richard Park. V kádru Korey pět Kanaďanů. Brankář Dalton, který se do týmu dostal přes Boston a KHL. Dále obránci Plante, Regan, Young a forvard Swift. K největším hvězdám výběru patří zajisté bek Plante, jenž má deset startů v NHL a draftován byl před deseti lety hned v prvním kole Edmontnem. Nejvíc zástupců v reprezentaci má korejský mistrovský klub Anyang Halla, který dodal dvanáct hráčů. Klub Anyang Halla vede český kouč Patrik Martinec.

Korejci se na zimní olympiádě představí v domácím Pchjongčchangu na severu své vlasti. V uplynulé sezoně se navíc poprvé v historii probojovali do nejvyšší světové divize mistrovství světa a v květnu je tak čeká i premiérový šampionát v elitní skupině. Postup oslavili společně s Rakušany.

Celkem sehraje mužstvo z Asie v Čechách pět zápasů. Úvodní tři – v rámci Mountfield Cupu – již má za sebou. Na úvod těsně svěřenci kouče Peaka vyzráli v prodloužení na pražskou Spartu, o den později naopak stejně v nastavení podlehli domácímu Mountfieldu. V posledním střetnutí poměrně jasně nestačili na Pardubice 1:4 a na turnaji skončili se třemi získanými body poslední. Ovšem pozor, všechny čtyři celky se díky velké vyrovnanosti seřadily na rozdíl pouhých tří bodíků. Na závěr putování po střední Evropě čeká Jižní Koreu po Plzni souboj v Českých Budějovicích.

Program přátelských utkání indiánů

Sředa  9.8.2017 HC Škoda Plzeň  vs. Jižní Korea    od 17:30 
Úterý  15.8.2017 HC Škoda Plzeň  vs. Piráti Chomutov  od 17:30
Čtvtek 17.8.2017 Piráti Chomutov vs. HC Škoda Plzeň  od 17:30
Úterý  22.8.2017 ČEZ Motor ČB   vs. HC Škoda Plzeň  od 17:30
Sobota 26.8.2017 EHC Kloten    vs. HC Škoda Plzeň  od 17:30
Neděle 27.8.2017 Nürnberg IT   vs. HC Škoda Plzeň  od 16:30
Čtvrtek 31.8.2017 HC Slavia Slavia vs. HC Škoda Plzeň  od 17:30
Neděle  3.9.2017 SHC Klatovy   vs. HC Škoda Plzeň  od 17:00


Výsledky Jižní Korey na Mountfield Cupu:


HC Sparta Praha 1
Jižní Korea 2pp
(1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Kumstát (Forman) – 42. Hyung Yun Shin (Jin Huin Ahn, Min Ho Cho), 63. Ki Sung Kim.
Jižní Korea: Dalton (Sung Je Park) – Won Jun Kim, Yoonhwan Kim, Plante, Regan, Don Ku Lee, Hyun Gon Cho, Siyoung Choi, Hyon Ho Oh, Young – Ki Sung Kim, Sang Wook Kim, Won Jung Kim, Woo Sang Park, Sang Woo Shin, Min Ho Cho, Sang Hoon Shin, Jin Hui Ahn, Chonghyun Lee, Wooje Sung, Testwuide, Hyung Yun Shin, Young Jun Lee.


Mountfield HK 4
Jižní Korea 3pp
(0:0, 2:1, 1:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 25. Köhler (Cibulskis, Pavlík), 29. Jarůšek (Koukal), 57. Jarůšek (Köhler.), 61. Šimánek (Cibulskis) – 37. Kim (Testwuide), 48. Testwuide (Sung), 56. Lee.
Jižní Korea: Dalton (41. Park Sung Je) – Kim, Plante, Regan,Don Ku Lee, Hyon Hu Oh, Young, Hyung Gon Cho – Ki Sung Kim, Sang Wook Kim,Won Jung Kim, Woo Sang Park, Sang Woo Shin, Min Ho Cho, Sang Hoon Shin, Jin Hui Ahn, Chonghyun Lee, Testwuide, Hyung Yun Shin, Jun Young Lee, Wooje Sung.


Jižní Korea 1
HC Dynamo Pardubice 4
(0:1, 0:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 54. Plante (Cho) – 9. Treille (Ščotka, Tomášek), 23. Ščotka (Treille), 25. P. Sýkora (Poulíček), 40. Hlinka (Vondráček).
Jižní Korea: Dalton (25. Park Sung Je) – Kim Won Jun, Plante, Mackie,Don Ku Lee, Hyon Ho Oh, Young, Hyung Gon Cho – Ki Sung Kim, Sang Wook Kim,Won Jung Kim – Woo Sang Park "C", Sang Woo Shin, Min Ho Cho – Sang Hoon Shin, Woo Je Sung, Jin Hui Ahn – Chonghyun Lee, Testwuide, Hyung Yun Shin – Young Jun Lee.Fotogalerie

Související články

PLZ - KOR 2:1sn - Vyrovnaný duel rozsekli indiáni v nájezdech!

Report

Petr Kadlec #7: Korejci jsou velmi rychlí a organizovaní

Ohlasy

Aktuálně na webu

fanshop

V pátek 20. července bude fanshop uzavřen

Reprezentace U16

Reprezentační šestnáctku čeká kemp nedaleko Plzně!

Reprezentace U18

Osmnáctka se dvakrát popasuje se Švýcarskem!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Imperial SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.