Příprava juniorů je v plném proudu!

Plzeň - Mladí indiáni letos na jaře vybojovali třetí medaili v řadě, na zisk mistrovského titulu navázali druhým bronzem.

Minulostí ale jsou již ty chvíle a nově seskládané mužstvo již polyká tréninkové dávky na novou sezónu. Plzeňské juniory nově vede Petr Vojan, asistentem mu je Michal Dvořák.  

Junioři mají za sebou aktuálně náročné týdenní soustředění. To bylo kombinované, první část proběhla na ledě v Třemošné, druhá hned navazovala na Šumavě. Vše uzavřelo první, čtyřtýdenní, tréninkový blok přípravného období. 

"V Třemošné jsme na led chodili dopoledne na dvě party a věnovali se převážně individuálním herním činnostem a dovednostem podle postů. Odpoledne byla pro obě skupiny společná tréninková hra v různých formách. I zde jsme pokračovali v trénincích mimo led, takže kluci měli dva ledy a dva tréninky mimo led každý den. Cílem bloku na ledě byly hlavně dvě věci. Tvoříme tým prakticky znovu, protože z loňského kádru nám zůstala jen zhruba polovina hráčů, přestože tým ročníkově zůstal stejný. Chtěli jsme tak vidět nové hráče a tři dorostenecké reprezentanty v konkurenci ostatních hráčů. Dále jsme už také chtěli začít pracovat na určitých základních detailech a prvcích hry, spíše založených na individuálních dovednostech hráčů, které budeme potřebovat do našeho konceptu hry. Měli jsme předtím pracovní schůzku s trenérem A-týmu Ladislavem Čihákem, kde jsme probírali koncept hry v návaznosti na A-tým, abychom se prezentovali stejnou hrou. Chceme náš herní styl těsně navázat na A-tým, abychom mohli připravit hráče na to, co některé z nich možná bude čekat v budoucnu," popisuje trenér juniorů Petr Vojan a pokračuje: "To samé proběhne i s dorostem, chceme razit opravdu jednotnou filozofii v celém klubu. Kluci ví, že to co po nich vyžadujeme, potřebují směrem k A-týmu, ví co budou trenéři A-týmu požadovat a sledovat." 

Ve čtvrtek po fázích na ledě tým ihned zamířil na Šumavu. Cílem bylo trošku rozbít tréninkový stereotyp, změnit prostředí i tréninkové prostředky, poznat hráče mimo jejich komfortní zónu, ale i stmelit partu. "Ihned po příjezdu odevzdali kluci mobily a žili prakticky čtyři dny bez nich. Najednou spolu museli více komunikovat, řešit vztahové věci a to bylo prvním krokem k vytvoření týmu. Tím druhým byl velmi náročný program. Ten jsme uzpůsobili horskému prostředí a místním podmínkám. Chtěli jsme je naplno využít a to se podařilo. Ještě první večer jsme stihli výběhy sjezdovky. Druhý den jsme společně absolvovali celodenní tůru, ušli jsme cca 28 kilometrů náročným terénem s velkým výškovým převýšením. Nejen kluci si tak hrábli na dno fyzických i psychických sil. Dopoledne jsme měli rychlostně silové tréninky, nechyběla pneumatika tažená sjezdovkou a jiné outdoorové cvičení. V sobotu odpoledne jsme udělali modifikovaný závod Spartan race a v neděli byl závěrečný výběh celé sjezdovky tam i zpět. Večer jsme vždy měli hry, kdy kluci hráli tenis, nohejbal, fotbal či stolní tenis. Nechybělo společné grilování, tématické večery na téma hokejového prostředí a motivace. Měli jsme samozřejmě prostor i čas na individuální a týmové pohovory s hráči. Součástí areálu bylo horské jezírko, kde se kluci otužovali a regenerovali," vypráví lodivod indiánů.

"S kolegou Michalem Dvořákem jsme ocenili skvělý přístup všech hráčů, nemuseli jsme řešit absolutně nic jiného, než samotnou náplň soustředění. Kluci to opravdu odmakali, přestože měli na nohou puchýře, jeli přes únavu a bolest svalů - to vše bez výmluv a bez jediné poznámky... Semkli se, pomáhali si navzájem a za to je musíme pochválit. Teď nás čeká pár dní zasloužené volno a po něm budeme pokračovat v přípravném období, které zakončíme opět soustředěním v Třemošné," uzavírá.

Velká fotogalerie ZDE!Související články

Dorost na startu extraligy! Trenér Pejchar: Přípravné období splnilo to, co jsme od něj očekávali a chtěli

Dorost v přípravě

Vyjádření ČSLH k rozhodnutí samosoudkyně JUDr. Milady Mašinové

Vyjádření ČSLH

Skills Challenge YOG 2020 se blíží, indiáni jsou v nominaci!

Skills Challenge YOG 2020

Reprezentační sedmnáctka se postaví dvakrát Slovensku!

Reprezentace U17

Aktuálně na webu

Ohlasy 2. kolo

Gólman se dvakrát ohlédl a já se dvakrát ohlédl, popisuje s úsměvem své dvě tyčky Michal Moravčík

PLZ - LIT 2:0

PLZ - LIT 2:0 - Škodovka vynulovala Litvínov a bere tři body!

Z8: PLZ - TRM 5:3

Osmáci začali bůrem v malém derby!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.