Pozici beka bych se vůbec nebránil, zvažuje razantní změnu Preisinger

Indiáni za sebou mají základní část, která se jim vydařila. Díky výhře 2:1 nad Karlovými Vary udrželi třetí pozici a ve čtvrtfinále vyzvou Olomouc, jistě nepříjemného soupeře. Nic lehkého neočekává ani Miroslav Preisinger.

Kvůli absenci Conora Allena čekala v dnešním utkání na Preisingera, ne poprvé, pozice obránce, kde nastoupil po boku Romana Vráblíka. Oba předvedli výborný výkon a společně s celým týmem dovolili Energii jen jednu vstřelenou branku. Netradičního beka chválil na tiskové konferenci i trenér Hanzlík. Preisinger poté dostal otázku, zda už nechce zůstat obráncem natrvalo: „Začínám nad tím vážně přemýšlet. Celkově mě to baví, chytlo mě to. Vůbec bych se tomu nebránil.“Zdá se to být jako vtip, ale slovenský hokejista vzápětí dodává: „Myslím to vážně. Za poslední dvě sezóny jsem vstřelil čtyři góly, to jsou statistiky spíše pro obránce.“

Trenéři ani hráče s číslem 63 nijak přemlouvat nemuseli: „Vzal jsem to a byl jsem i rád. Když hrajeme na šest obránců, času na ledě je více. Těšil jsem se a snažil jsem hrát tak, abych kouče a spoluhráče nezklamal,“ říká s úsměvem, který po výhře samozřejmě nemohl chybět.

Škoda vítězným západočeským derby zakončila základní část třetím místem s nejlepší ofenzivou i defenzivou: „Povedená základní část. Bohužel jsme úplně nechytili začátek, zejména v listopadu se nám nedařilo, ale od té doby, co přišel Honza Kovář, jsme se zvedli a byli jeden z nejlepších týmů extraligy,“ radostně hodnotí Preisinger.

Plzeň pár kol před koncem vyhlašovala útok i na Prezidentský pohár, to nakonec o tři body nevyšlo: „Samozřejmě je to škoda, ale mnohem důležitější bude play-off. Minulý rok jsme základní část vyhráli, ale nedokázali jsme cestu dotáhnout až k titulu. Takže ve výsledku na pozici po 52 kolech nemusí záležet,“ ví bratislavský rodák.

Nyní už mohou indiáni vyhlížet čtvrtfinále, kde je znovu po roce čeká Olomouc, nepříjemný a bojovný soupeř s výtečnou defenzivou: „Za ty čtyři roky, co tu hraju, mají asi nejlepší tým. Ovšem věřím, že čtyřikrát nás neporazí,“ říká osmadvacetiletý útočník, dnes obránce. Škodovka přes tohoto soupeře prošla v posledních třech letech ve čtvrtfinále už dvakrát, v obou případech to bylo 4:1 na zápasy.

Ačkoliv konečné postavení v tabulce hovoří lépe pro Západočechy, ve vzájemných zápase v letošní sezóně se hned třikrát radovala Mora: „Nebudeme základní část brát v potaz. Jede se od nuly a budeme makat na sto procent,“ hlásí Miroslav Preisinger na závěr.


Fotogalerie

Související články

Základní část extraligy uzavře derby!

Preview

PLZ - KVA 2:1 - Derby opět ovládla Plzeň a základní část zakončila třetí!

Report

Aktuálně na webu

Sezóna juniorů

Plzeňští junioři navázali na titul již druhým bronzem! Trenér Černý: Vyřazení mrzelo, ale bronz je úspěch!

Změny v extralize

Extraliga vítá zpět Kladno, opouští ji Chomutov!

Medailová historie

Plzeň vybojovala pátou medaili za posledních sedm let! Celkově se sbírka zakulatila na deset!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhrajte vstupenky