Poprvé na hokej v úterý! Na západ Čech zavítá úřadující mistr!

Plzeň – Po měsíci a přesně dvou týdnech opět svedou indiáni bitvu s brněnskou Kometou. Extraligový duel letos vůbec poprvé odehrají Západočeši v úterý.

HC KOMETA BRNO

Home Monitoring Aréna, Plzeň
30. října 2018
15.kolo Tipsport extraligy

Předloni načali vzájemné duely lépe Jihomoravané, kterým vyšel vstup do utkání a nakonec dokráčeli k vítězství 6:3 na plzeňském ledě a v odvetě před svými fanoušky zvládli další přestřelku - 8:5, Západočechům nestačily ani čtyři branky Kubalíka. Do třetice to již indiánům vyšlo, před svými fanoušky uspěli v šachové partii 2:1 v prodloužení a dva bodíky si nakonec odvezli i následně z DRFG Arény. Úvodní duel loňské sezóny přinesl devítigólovou přestřelku, po které se v prodloužení radovali v Home Monitoring Aréně hosté. Výsledkem 5:4 skončil i druhý zápas, to ale již uspěli Západočeši. V Brně vše musely rozetnou až samostatné nájezdy, ty lépe zvládli domácí, ve druhém indiáni, kteří tím i vybojovali Prezidentský pohár. Semifinálovou sérii načali lépe Jihomoravané, kteří na západě Čech zvítězili 3:2 a 4:1. Před svými fanoušky získali mečbol gólem v poslední minutě utkání 3:2, ten Západočeši odvrátili opět těsně - 2:1, avšak poslední duel pozdější mistr ukořistil 2:6. První duel sezóny 2018/19 byl opět velkou přetahovanou, kterou nakonec pro sebe domácí Kometa ukořistila brankou v předposlední minutě na 3:2. Jakou zápletku bude mít utkání nyní?

Pod pokličkou Komety

Brno je úřadujícím mistrem posledních dvou let. Na jaře zakončilo základní část páté, naplno to rozjelo až v play-off. Postupně ze hry dostalo Vítkovice bez ztráty kytičky, poté Plzeň a Třinec pokaždé s jedním ztraceným duelem. A úřadující mistr válí dál. Aktuálně drží pátou pozici, v první čtvrtině pouze čtyřikrát nebodoval, tu druhou načal s Chomutovem výsledkem 3:1.

Co se týče individuálních statistik, opět to bude velký boj. V TOP 5 totiž najdeme Petera Muellera (8+6) a Milana Gulaše (5+9). V brankovišti si lépe vede plzeňský Dominik Frodl s procentuální úspěšností 93,36 před Karlem Vejmelkou 92,18.

Výsledky posledních zápasů

HC Kometa Brno 3
Piráti Chomutov 1
(2:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Mueller (P. Holík, Zaťovič), 20. Štencel (Köhler, Hruška), 21. O. Němec (Mueller, P. Holík) – 40. V. Růžička (Dietz).
HC Kometa Brno: Vejmelka – Mikuš, O. Němec (A), Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs – Zaťovič (A), P. Holík, Mueller – Kašpar, L. Čermák (C), L. Horký – Plášek ml., Hruška, Mallet – Dočekal, R. Zohorna, Köhler – Süss.

Bílí Tygři Liberec 3
HC Škoda Plzeň 0
(0:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 29. M. Kvapil (Lenc), 55. P. Jelínek (L. Krenželok, Lakatoš), 58. Valský (M. Kvapil).
HC Škoda Plzeň: Milčakov (Frodl) – J. Kindl (A), Jones, Allen, Čerešňák, Vráblík, Pulpán – Indrák (A), Nedorost, Gulaš (C) – Stach, Preisinger, Kratěna – D. Kindl, Kracík, V. Němec – Straka, Kodýtek, Eberle.

Brankáři
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont