Podporou fanoušků jsem mile překvapený, hlásí Denis Kindl

Denis Kidnl si rychle našel místo jak v partě v indiánské kabině, tak v sestavě HC Škoda Plzeň. Mladý útočník v našem rozhovoru hodnotí úspěšný start modrobílé družiny do nové sezóny.

Jak se vám zatím líbí v Plzni?
Je to pro mě nová zkušenost. Loni jsme se s Karlovými Vary od začátku soutěžě motali někde na konci, takže si zvykám na to, že se s týmem pohybuji na opačné straně tabulky. Nicméně je to stále jen začátek soutěže a sezóna se teď nevyhrává ani neprohrává, ale start do ročníku se nám, myslím, povedl.

Jak rychle se hlava hokejisty přepne a soustředí se na ten zmiňovaný opačný pól tabulky?
Když se vyhrává, tak je nálada lepší a odráží se to i na výkonech jednotlivců. Cítím se tu moc dobře.

Hodnotíte pozitivně i zázemí indiánů a partu v kabině?
Myslím si, že jsem zapadl rychle. Parta je tu skvělá. Povedl se tu mix mladých a zkušenějších hráčů. Fungujeme jako tým a tím se nám hraje lépe. Což je samozřejmě základ pro to, aby s tím přicházely i výsledky.

Nejvíce se podle názoru odborníků aktuálně opíráme o útočnou sílu. Vy jako útočník k tomu jistě máte nějaký komentář.
Není to jen o útočnících, naopak. Obránci nás vepředu hodně podporují, čímž my máme svou práci snadnější. Už se však i zmiňovalo, že jsme všichni až příliš dopředu, ale já si myslím, že to zatím funguje. A to i na druhou stranu - že my útočníci pomáháme bekům. Všeobecně moc gólů nedostáváme, až na výjimky je to o jednom, dvou inkasovaných brankách.

Plzeňští fanoušci si také oproti minulému roku nacházejí víc a víc cestu do Home Monitoring Arény. Je to další věc, kterou ohodnotíte pozitivně?
Jsem až překvapený. Nepočítal jsem s tím, že bude chodit tolik lidí. Například v televizním zápase s Brnem přišlo sedm tisíc, což je skvělé! Škoda jen, že jsme v něm nevyhráli. Ta bouřlivá atmosféra nám jedině pomáhá, naopak soupeřům se tu nemůže hrát dvakrát snadno.

Před startem sezóny jste byli pasováni do role černého koně soutěže - týmu, který může mile překvapit. Myslíte, že svými výkony tato slova potvrzujete?
Je to nevyzpytatelná role. Soustředíme se na sebe a moc nepřemýšlíme nad tím, jestli jsme outsideři nebo favoriti. Samozřejmě jsou v extralize týmy, které by měly hrát prim, ale to ať řeší jiní. Jsme rádi, že nemusíme myslet na to, že nám ujel se startem soutěže nějak vlak, a nemusíme přemýšlet, jak nám to nejde. Jak jsem říkal, jsme spíše soustředění na vlastní hru než na ostatní.

Pojďme se tedy i my zaměřit přímo na vás. V trénincích a často i v rozhovorech se věnujete přesilovkám, které se v zápasech někdy nedaří.
Myslím si, že v samotném úvodu soutěže ty početní výhody nebyly špatné. Vytvářeli jsme si v nich šance, jen jsme je nevyužívali. Pak jsme se tak trochu sami rozebrali tím, že jsme se v tom plácali. Nemůže fungovat pořád všechno, ale musí se to posouvat dopředu. A to se teď děje. Naštěstí ale dáváme góly ve hře pět na pět, to je také velké pozitivum.

Daří se vám především doma, kde jste soupeřům dokonce nasázeli dvakrát deset branek. Čerpáte sílu z publika, které jste chválil?
Dvě desítky, to už je velký extrém. V tak vyrovnané soutěži, jako je Tipsport extraliga, je to opravdu rarita. Ty zápasy nám prostě sedly, ale pak přijel nováček z Jihlavy a my tu s ním hráli urputný a napínavý zápas. Proto nechci ty dvě vysoké výhry nějak přeceňovat nebo podceňovat. Je to za námi a už se to ani neřeší. My se teď musíme soustředit na to, abychom vyhrávali i více vyrovnané zápasy.


Související články

Jsem zde nový, tak nemohu dělat žádnou ostudu, směje se Dominik Frodl

Dominik Frodl #34

Už po dvou dnech se v Plzni cítím jako doma, říká brankář Dmitrij Milčakov

Rozhovor Dmitrij Milčakov

Musím se ukázat a vybojovat si pevné místo, říká Jan Kovář před angažmá v NHL

Rozhovor Jan Kovář

Věřím, že se toho v Plzni můžu hodně naučit, říká Conor Allen

Rozhovor Conor Allen

Aktuálně na webu

Preview 3.kolo

Po týdnu opět zápas jako řemen! Do Plzně míří Sparta

Novotný míří do Švýcarska

Jiří Novotný míří do Švýcarska

Střídavé starty

Mladé pušky se představí v první lize

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Imperial SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.