Plzeňské duo Gulaš - Kovář míří do reprezentace! K týmu se připojí i Michal Moravčík

Plzeň - Národní mužstvo je v plném proudu přípravy před mistrovstvím světa, k týmu se nyní připojí i plzeňští hráči.

Nerozlučná dvojice Milan Gulaš a Jan Kovář vytvořila během sezóny i v play-off údernou pětku, která v extralize mučila jednu obranu za druhou. Nyní se před oběma otevírá nová výzva - národní mužstvo. Reprezentační obranu doplní i bek Michal Moravčík!

Plzeňský kapitán získal korunu pro krále střelců, konta soupeřů zatížil rovnými třiceti brankami, za sebou nechal pětigólovou mezeru. Opanoval i produktivitu, když s dvaašedesáti body měl náskok opět na libereckého Marka Kvapila pěti bodů. Dalších čtrnáct přidal v play-off (6+8), což opět stačí na průběžnou první příčku. 

Jen o bod zpět zůstal ve vyřazovacích bojích parťák s typickým číslem 43. Ten stihl v základní části pouze osmadvacet utkání, přesto bylo pouze jednadvacet hokejistů produktivnějších (7+26).  

Další odchovanec Plzně Michal Moravčík rovněž přišel svému klubu na pomoc v průběhu sezóny, odehrál i s play-off sedmadvacet mačů. V nich zaznamenal devět bodů (2+7) a v pro obránce důležité statistice +/- nasbíral cenných +7. 

Všichni již mají s reprezentací bohaté zkušenost. Plzeňský odchovanec Jan Kovář odehrál ve svých devětadvaceti letech již 111 střetnutí a drží průměr více jak půl bodu na zápas - 59 (24+35). V mládežnických kategoriích pak v pětačtyřiceti duelech bodoval dvaadvacetkrát. Milan Gulaš i vinou nešťastných zranění v nejnevhodnějších chvílích stihl pouze sedmačtyřicet utkání s bilancí 4+10. Michal Moravčík napříč všemi kategoriemi stihl třiadvacet utkání s bilancí branky a čtyř přihrávek. 

Národní mužstvo má již za sebou během přípravy úspěšné dvojutkání s Rakouskem, nyní se dvakrát popasuje s Německem a poslední dubnový pátek a sobotu vyzve Slovensko. A právě na tyto mače by již dvojice indiánů měla být připravena, zapojení do přípravy má proběhnout v pondělí 22. dubna na kempu v Nitře.

Češi před mistrovstvím světa ještě odehrají 2. - 5. května v Brně Carlson Hockey Games, pak již následuje v Bratislavě vrchol sezóny, od desátého května postupně vyzvou v základní skupině Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko. 


Mistrovství světa na Slovensku (10. – 26. května 2019, Bratislava a Košice): 

Pátek 10. května: Česko – Švédsko od 20:15
Sobota 11. května: Norsko – Česko od 20:15
Pondělí 13. května: Rusko – Česko od 16:15
Čtvrtek 16. května: Česko – Lotyšsko od 20:15
Pátek 17. května: Česko – Itálie od 20:15
Neděle 19. května: Rakousko – Česko od 16:15
Úterý 21. května: Česko – Švýcarsko od 12:15


Související články

Dominik Frodl prodloužil s HC Škoda Plzeň

Frodl smlouva

Křest nového kalendáře pro rok 2020

Křest kalendáře

Roman Vlach odchází do HC Dynamo Pardubice

Odchod Roman Vlach

Akce Pojď hrát hokej přilákala padesátku dětí!

Pojď hrát hokej

Aktuálně na webu

DTS U13 - 5. kolo

Sedmáci završili základní část Dlouhodobé Turnajové Soutěže!

Aukce dresů

Odstartovala aukce speciálních dresů na podporu projektu Legenda legendám!

VTM U15

Krajský výběr ročníku 2005 vyráží na led Karlovarského kraje!

×
Dnes v 16:00 | Dor.
Bílí Tygři Liberec
HC Škoda Plzeň