Plzeň odkrývá první karty

Plzeň - První květen je již tradičně ve znamení odhalování karet pro novou sezónu.

Indiáni zatím oficiálně potvrzují příchod útočníků Václava Nedorosta, Vojtěcha Němce, Jana Eberleho a brankáře Dominika Frodla. Smlouvy navíc byly prodlouženy s Ryanem Hollwegem, Matyášem Kantnerem, Jakubem Pourem a Petrem Kodýtkem.

Naopak klub opouštějí Miroslav Preisinger, Jan Schleiss, Miroslav Svoboda, Jakub Kindl, Tomáš Mertl, Alexandr Hylák, Tomáš Kubalík, Petr Kadlec, Matěj Chalupa a Tomáš Vracovský.

Dominik Frodl

Čerstvě dvaadvacetiletý gólman je rodákem z Prahy a přichází ze svého mateřského klubu - Slavie. Jedná se o podobný příběh jako před rokem u Miroslava Svobody. Dominik je talentovaným brankářem, který svůj tým pevně držel jak v základní části, tak i play-off WSM ligy. Po celou loňskou sezónu si v obou částech udržoval úspěšnost zákroků téměř třiadevadesát procent, lepší byl pouze Filip Novotný z Karlových Varů. O rok dříve to bylo dokonce více jak 94 % a opět druhá pozice. A to právě za Miroslavem Svobodou.


Foto: Petr Horčička (www.hc-slavia.cz)

Václav Nedorost

Českobudějovický rodák přichází na západ Čech ze svého mateřského klubu, kde strávil poslední sezónu. Dohromady v jednašedesáti utkáních posbíral čtyřiapadesát bodů (22+32). Před tím působil zkušený útočník v KHL, oblékal dresy Bratislavy, Donbasu, pražského Lva a Novokuznětsku.

Šestatřicetiletý hráč část kariéry odehrál i v zámoří, v roce 2000 byl draftován Coloradem v prvním kole jako čtrnáctý v pořadí. V jeho a floridském dresu odehrál 99 střetnutí a zapsal dvacet bodů, které rovnoměrně rozmělnil mezi branky a asistence. V extralize kromě mateřského klubu nastupoval ještě za Liberec.

Václav Nedorost taky oblékal reprezentační dres a byl u zlatých medailí na mistrovství světa juniorů v roce 2000 a 2001. Za seniorskou reprezentaci pak v rámci EHT zvládl jedenáct utkání.


Foto: Pavel Kacerovský (www.hcmotor.cz)

Vojtěch Němec

Dvaatřicetiletý pravák s hokejem začínal v rodné České Lípě, ale už v dorosteneckém věku se dostal tento nadaný útočník do týmu Liberce. Extraligu okusil ale až v dresu pražské Slavie a poté přišel přesun do Komety Brno, kde naplno prokázal svůj talent. Nejen, že na jihu Moravy získal titul, dvě stříbra i bronz, ale stal se také důležitým prvkem, když pravidelně sbíral více jak čtyřicet bodů za sezónu. V té poslední ale již druhý titul se spoluhráči neslavil, v průběhu ročníku přišel přesun do Mladé Boleslavi.


Foto: Jan Pavlíček (www.bkboleslav.cz)

Jan Eberle

Osmadvacetiletý forvard přichází na západ Čech z Olomouce, tedy letošního čtvrtfinálového soupeře Plzně. Kladenský rodák a odchovanec působil na Hané tři sezóny, bodově byla nejúspěšnější právě ta poslední, kdy v padesáti utkáních vsítil devět branek a přidal osmnáct asistencí. Ozkoušel si také angažmá v Litvínově, Českých Budějovicích, Písku či Ústí nad Labem. Zkušenosti mladý šikula nabral také v severoamerické WHL v dresu Seattlu nebo na mistrovství světa dvacítek. V dresu se lvíčkem na hrudi nastupoval pravidelně již od sedmnáctek.


Foto: Michaela Martinátová (www.hc-olomouc.cz)


Související články

Mladé pušky se představí v první lize

Střídavé starty

Petr Kadlec ukončil svou bohatou hráčskou kariéru

Petr Kadlec

Ryan Hollweg končí v kádru HC Škoda Plzeň

Ryan Hollweg

Opět doma! Do Plzně se vrací Petr Straka

Návrat Petra Straky

Aktuálně na webu

Ohlasy 26.kolo

Petr Straka #23: Derby jako Plzeňák beru jako něco víc a jsem rád, že body zůstaly doma!

Reprezentace U20

Finální kemp před MS U20, nechybí dva indiáni!

PLZ - KVA 6:3

PLZ - KVA 6:3 - Škodovka ovládla druhé západočeské derby sezóny!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
×
Odehrané v 16:30 | Muži
HC Škoda Plzeň
HC Energie Karlovy Vary