Plzeň míří do Litvínova

Plzeň – A opět cestovat, mohou si říci plzeňští indiáni. Po jednom zápase před domácím publikem po drahně dlouhé době je čeká další utkání na venkovním kluzišti. Tentokrát zajíždí do místa vyhlášených klobás – do Litvínova. Prodlouží Plzeň počet výher už na čtyři v řadě?


HC VERVA LITVÍNOV
vs.
HC PLZEŇ 1929

Zimní stadion Ivana Hlinky, Litvínov
20. listopadu 2011
23. kolo hokejové Tipsport extraligy

Soupeři se letos potkali v rámci desátého kola, a to na plzeňském ledě. Domácí zvítězili v dramatickém a na góly nepříliš bohatém utkání 2:1. Litvínov se jistě bude chtít pomstít, ale indiáni, kteří po sérii nepříliš vydařených zápasů, opět stoupají extraligovou tabulkou, jim jistě nedají nic zadarmo.

Karlaja Cup pohledem Ocelářů

Třinec vyslal do boje za reprezentační dres na Karlaja cup hned trojlístek hráčů. Se sedmičkou naskakoval obránce Lukáš Zíb, v útoku pak dvojice Jakub Orsava, nadějný teprve dvacetiletý rychlík, a v Plzni dobře známý Martin Adamský. Češi na turnaji obsadili třetí příčku a nikdo z Ocelářů se bodově neprosadil.

Litvínov řečí čísel

Nejproduktivnějším hráčem Vervy je František Lukeš, kterému se podařilo ve dvaadvaceti zápasech nasbírat 23 bodů za 10 gólů a 13 přihrávek. Jen o dva body méně, tedy 21, má Viktor Hübl za devět přesných zásahů a 12 asistencí. Na pomyslné bronzové příčce v týmovém bodování je usazen Robin Hanzl s propastnou desetibodovou ztrátou na druhé místo. Hanzl nasbíral 11 bodů, když vsítil pět branek a přidal šest nahrávek. Nejlepším střelcem je také František Lukeš. Tabulce +/- vládne Viktor Hübl s dvěma plusovými body. Zlým mužem týmu je Richard Jareš, který nasbíral v dosavadním průběhu sezóny 53 trestných minut.

Verva aktuálně jedenáctá

Žlutočerný tým se aktuálně nachází na jedenáctém místě tabulky. Ale pokud by hrál Litvínov pouze na domácím stadionu Ivana Hlinky, nacházel by se úplně v jiných pozicích. V domácím prostředí je totiž třetím nejlepším týmem z celé extraligy. Žádný soupeř si z Litvínova nedokázal odvézt všechny tři body. Pouze jednou padli domácí v prodloužení. Naopak, jakmile ale vyjede Litvínov na stadiony soupeřů, je polovičním týmem. Z jedenácti zápasů získala Verva mimo své domácí prostředí pouze sedm bodů, což jí řadí na poslední místo. V součtu to ale znamená místo jedenácté, ale ani na tom se Litvínov nacházet rozhodně nechce.

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

HC Plzeň 1929:

Postavení v tabulce: 5.
Počet bodů: 37
Počet vstřelených branek: 61
Počet inkasovaných branek: 54
Nejproduktivnější hráči: Radek Duda 17 (9+8)
Nejlepší střelci: Radek Duda – 9 branek
Nejlepší nahrávači: Ondřej Kratěna - 12 asistencí
Nejtrestanější hráč: Jan Dreslar– 32 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Radek Duda +9
Nejhorší hráč v bodování +/-: Pavel Vostřák -4

HC Verva Litvínov:

Postavení v tabulce: 11.
Počet bodů: 28
Počet vstřelených branek: 56
Počet inkasovaných branek: 73
Nejproduktivnější hráč: František Lukeš 23 (10+13)
Nejlepší střelec: František Lukeš – 10 branek
Nejlepší nahrávač: František Lukeš - 13 asistencí
Nejtrestanější hráč: Richard Jareš – 53 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Viktor Hübl +2
Nejhorší hráč v bodování +/-: Martin Hujsa -7

Výsledky z posledního zápasu:

HC VERVA Litvínov 5
Rytíři Kladno 4n
( 1:1, 0:3, 3:0 - 1:0)


Branky a nahrávky: 19. Lukeš (V. Hübl), 50. Frolík (Pojkar, Hujsa), 54. Hujsa (Jenáček, M. Frolík), 58. Černošek (Hujsa, M. Frolík), 65. Kubinčák (Lukeš, V. Hübl - 7. Kalla (Hovorka), 22. Valský (L. Procházka, Piskáček), 36. Toman (Kalla, Majeský), 37. Bicek (Patera, Majeský).
HC VERVA Litvínov: Nechvátal (37. Franěk) - Gula, Kubát, Kousalík, Pojkar, Černošek, Stříteský, Skuhrovec, Havelka - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Trávníček, Hanzl, Ručinský - M. Frolík, Hujsa, Jenáček - Majdan, Gerhát, Bojer. HC Plzeň 1929 3
HC Oceláři Třinec 1
( 0:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 36. Kratěna (Martin Straka), 46. Duda (Jan Kovář), 60. Duda (Martin Straka) - 44. Orsava z tr. střílení.
HC Plzeň 1929: Mazanec - Dan Růžička, Jiří Hanzlík, Marušák, St. Pierre, Kinrade, Havíř, Dresler - Duda, Martin Straka, Kratěna - Dvořák, Pitule, Johnson - Stránský, Jan Kovář, Mrňa - Horna, Havlíček, M. Heřman.


Související články

LIT – PLZ 8:2 – Plzeň z Litvínova odjíždí s osmi gólovým přídělem

Report

Aktuálně na webu

fanshop

V pátek 20. července bude fanshop uzavřen

Reprezentace U16

Reprezentační šestnáctku čeká kemp nedaleko Plzně!

Reprezentace U18

Osmnáctka se dvakrát popasuje se Švýcarskem!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Imperial SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.