Plzeň hlásí velký návrat! Indiány posílí útočník Milan Gulaš

Po čtyřech sezónách strávených na zahraničním angažmá v Rusku a ve Švédsku se do Plzně vrací útočník Milan Gulaš. V Plzni podepsal smlouvu na tři roky.

Jednatřicetiletý rodák z Českých Budějovic působil v Plzni během mistrovské sezóny, ve které podával parádní výkony, když ve 47 zápasech vstřelil 27 gólů a k tomu přidal ještě 28 asistencí. Tyto výkony mu přinesly nabídku z ruského Magnitogorsku. Po necelém roce v Rusku se přesunul do švédského Farjestadu. Ve švédském působišti zaznamenal parádní výkony, během třech a půl let ve 207 zápasech nasázel 67 branek a k tomu měl i 90 asistencí.

O vynikajícího střelce byl zájem z mnoha stran nejen v extralize, ale i v zahraničí, nakonec však zvítězil návrat do známého plzeňského prostředí. V Plzni se bude Gulaš snažit napodobit své výkony z mistrovské sezóny a stát se lídrem plzeňského týmu.

K příchodu Milana Gulaše přidává pár slov sportovní manažer Tomáš Vlasák: „Podařilo se nám dotáhnout jednání do konce. Milan Gulaš je pro nás strašně důležitý hráč. Byli jsme v kontaktu už v sezóně, kde proběhlo první oťukávání a nyní jsme se dohodli na tříletém kontraktu.“

Milan Gulaš by měl být jedním z lídrů mužstva stejně jako tomu bylo před jeho odchodem do zahraničí. „S Ondrou Kratěnou a Petrem Kadlecem by měli být lídry týmu na ledě i v kabině. Jak ho známe, tak čekáme bodový přísun. Ve Švédsku hrál skvěle, patřil každý rok k lídrům v bodování a prosadit se takto není vůbec lehké. Věříme, že je to ten pravý hráč, který by měl být lídrem. Takových hráčů jako je Milan mnoho není, proto jsme jej chtěli do týmu získat,“ říká jednoznačně Tomáš Vlasák.

Nová posila plzeňských indiánů se k týmu připojí před přípravou na ledě. „Milan se připravuje už několik let individuálně, ve Švédsku vyhrával v posledních letech fyzické testy, takže nemáme o jeho přípravu vůbec strach,“ dodává Tomáš Vlasák.


Související články

Ve čtvrtek a pátek bude uzavřený ticketing

Uzavřený ticketing

Trenér Miloš Říha nominoval, vybral si do národního mužstva i dva indiány!

Národní tým

Jan Kovář podepsal s HC Škoda Plzeň měsíční smlouvu

Tisková zpráva

Rozhodnutí předsedy DK ELH - Milan Gulaš

DK ELH

Aktuálně na webu

Prodejní sobota

Vánoční nákupy v klubovém fanshopu budou v sobotu režírovat Jaroslav Kracík a Miroslav Indrák!

Pozvánka na zápasy mládežníků

Junioři se dvakrát představí doma! Přijdete je podpořit?

Statistiky 1. poloviny TELH

Čísla po polovině extraligy: Skvělá defenziva a Frodl, avšak trápení v útoku

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
×
Dnes v 17:00 | Jun.
HC Škoda Plzeň
HC Verva Litvínov