Petr Kodýtek reprezentuje na MS U20: Zdobí nás týmovost

Buffalo – Mistrovství světa juniorů je v plném proudu a indiány reprezentuje Petr Kodýtek. Dravý forvard letos naskočil v extralize již k dvacítce utkání, dalších devět přidal v dresu Litoměřic ve WSM lize a čtyři odehrál i za juniory Západočechů. Dalších deset zapsal za reprezentaci do dvaceti let, ve které zaznamenal již pět bodů a nyní s ní válčí na světovém šampionátu v zámoří.

Petře, jak byste zhodnotil zápas se Švédskem?
První třetina pro nás nebyla úplně ideální. Ale v dalších dvou jsme se jim vyrovnali a možná i přehrávali. Bohužel. Turnaj jde dál, musíme pořád makat. Máme před sebou další dvě utkání a snad je zvládneme.

Lze porovnat Rusko a Švédsko?
Švédové byli daleko lepší, na puku jistější, hráli takový efektivnější hokej. Rusové ani tolik nebruslil. My jsme k tomu navíc přistoupili trochu jinak, přišlo mi, že jsme nebyli tolik vyhecování. Ale jak jsem říkal, ty dvě třetiny jsme hráli trošku lépe než soupeř, ale již se to nepovedlo.

Co jste si řekli po první periodě v kabině?
Byla tam dvě zbytečná vyloučení, jedno moje, jedno Ostapovo. To je dostalo do sedla a přineslo i gól. My si říkali, že takhle to nejde. Musíme být jistější na puku, více střílet, více se tlačit do brány. To se nám začalo dařit, plnili jsme, co jsme měli.

Jak se hrálo proti silnému mužstvu, které táhnou hráči těsně před draftem?
To byl možná i důvod té nepovedené první třetiny. Že jsme měli až příliš respektu. Poté to z nás spadlo, řekli jsme si, že jsou to stejní kluci jako my a hrají také hokej jako my. Poté to již šlo, ale na začátku to nebylo úplně ono, co jsme chtěli. Je to určitě zážitek si proti nim zahrát, ale pořád jsou to kluci jako my.

Může o to více pomoci česká týmovost?
Určitě. Oni jsou spíše individuální, nás zdobí tým. Myslí si ale, že nám to pomáhá. Kdybychom hráli každý sám na sebe, tak jistě nebudeme hrát tak dobře. Oni na to sázejí, mají výborné přesilové hry, jsou dobří na puku i v zakončení.

Jak vidíte svojí roli u týmu?
Řekl bych, že spíše bych měl bránit, než dávat góly. Taková ta černá práce a oslabení. V našem útoku jsme si řekli, že se budeme snažit dát gól, ale když to nevyjde, dají ho jiní a my zase vše ubráníme. Zvednout tým dohráváním, blokovaním střel, ubráněním největších hvězd soupeře. Sice se nám to proti Švédsku příliš nedařilo, ale věřím, že v dalších zápasech to budeme opět plnit.

Jak se zde perete se silnou zimou?
My jsme přijeli z Niagáry, kde byla taky velká zima, ale tady je to opravdu hrozné (úsměv). Máme i zákaz vycházek ven, abychom nenastydli, protože tady máme nějaký cíl a chceme ho splnit. I tak jsou všichni takoví nakřaplí, s doktorem se to snažíme vyladit a na zápasy být fit.

Jak se vám zatím líbí v Buffalu?
Jsem moc rád, že jsem tady. Je zde super atmosféra, i když zatím příliš lidí nechodí. Je to pro nás pro všechny zážitek a jsme hrdí, že můžeme reprezentovat svou zemi.

Jaké bylo trávit svátky s týmem místo s rodinou?
Já jsem zde byl i minulý rok, i když jsem nehrál. Ale nějak jsem již věděl, o co půjde. Není to asi nic, co bych chtěl někdo jiný zažít. Sice jste s klukama, avšak rodina vám samozřejmě chybí. My si dali ale nějaké dárky, udělali si hezkou atmosféru, byla sranda.

Co jste dostal vy konkrétně?
Příbor pro dětičky (smích). Protože jsem takový malinký, tak mě mají za děťátko. Bylo to vtipné (úsměv).

Kdo si z vás takto vystřelil?
To nevím. Ani bychom se neměli dozvědět, od koho přijde dárek. Takže opravdu nevím.

Sledujete na dálku i extraligu?
Ano. Viděl jsem utkání proti Pardubicím, tam se to moc nepovedlo. Proti Chomutovu to zase byla velká přestřelka. Fandím klukům dál, snad již budou opět vyhrávat a bude se jim dařit.

Děkuji za rozhovor a přeji mnoho úspěchů!

Foto: Karel Málek / Juniorský hokej


Související články

Zahrát si zápas NHL doma v České republice, to by byl úplný vrchol, říká Dominik Kubalík

Rozhovor Dominik Kubalík

Jsem moc rád, že se můžu připravovat doma v Plzni, říká Pavel Francouz

Rozhovor Pavel Francouz

Suchá příprava proběhla perfektně, jsem spokojený, říká hlavní trenér Ladislav Čihák

Rozhovor Ladislav Čihák

Fandím celý život, říká 2000. permanentkář Lukáš Hájek

Rozhovor Lukáš Hájek

Aktuálně na webu

DTS 7.třídy - preview

Sedmáky čeká první kolo Dlouhodobé turnajové soutěže!

Preview přátelský duel

Přípravné období končí, Plzeň míří do Klatov!

Z9: LIB - PLZ 4:5

Deváťáci dobyli Podještědí!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Klatovy
HC Škoda Plzeň
×
Dnes v 17:00 | Dor.
HC Škoda Plzeň
Bílí Tygři Liberec