Petr Kadlec #7: Korejci jsou velmi rychlí a organizovaní

Plzeň - Neobvyklého soupeře přivítali v přípravě plzeňští indiáni. Své síly s týmem z české extraligy přijela změřit reprezentace Jižní Korey. Diváci viděli pouze dvě branky ze hry. K tomu přispěla i zodpovědná práce obránce Petra Kadlece, který chválil soupeře především za propracovaný herní systém.

Diváci viděli zajímavé utkání, ale příliš branek v něm nepadlo. Soupeři se spíše oťukávali a zjišťovali, co se dá od toho druhého čekat. Korejci se chtěli hlavně seznámit s českým hokejem. Útočník východoasijského týmu Lee Young Jun byl za tuto konfrontaci velmi rád: „Předně děkuji za pozvání k tomuto utkání. Jsem rád za to, že jsme mohli poznat českou extraligu, je to poprvé, co se nám taková příležitost naskytla. Ten zápas jsme si užili.“ Jihokorejský hráč také pochválil dovednosti svých dnešních soupeřů. „Věděli jsme, že Češi jsou velcí a silní hráči. Čekali jsme tvrdou hru do těla. Jsou ale také velmi dobří technici. Byl jsem překvapený jejich individuálními dovednostmi.“

Konfrontace s českým hokejem je pro tým Jižní Korey velmi důležitá, protože se s Čechy potkají na nadcházejících olympijských hrách ve skupině. Trenér hostujícího týmu Jim Paek proto neřešil ani tak výsledek zápasu, jako spíše předvedenou hru. „Přijeli jsme sem na trénink, není to o tom vyhrát nebo prohrát. Důležitá je zkušenost, konfrontace se špičkovými soupeři a různými ligami. Přijeli jsme do Čech hlavně posbírat zkušenosti a myslím si, že se nám to podařilo.“ Český hokej dokázal hráče se zkušenostmi z NHL a v současné době kouče asijského týmu překvapit. „Češi byli velice rychlí, dokázali vytvořit velmi silný dlouhodobý tlak, jsou důrazní a velmi šikovní.“ Trenér ale nezapomněl pochválit ani svůj tým. „Jsem na nás pyšný, kdykoliv vstupujeme na led. Přeji si, abychom spolu mohli strávit více času. Hráči pracují velmi tvrdě, poslouchají a snaží se dělat přesně to, co se jim řekne. Zároveň to jsou skvělí lidé, což velmi oceňuji.“ Korejští hráči po skončení zápasu předvedli velmi sympatické gesto, kdy se poklonili plzeňským fanouškům a poděkovali jim tak za skvělou atmosféru na stadionu.

V domácí obraně byl jako vždy spolehlivý Petr Kadlec. Plzeň se potřebuje dobře připravit na start ligy a nezkazit začátek sezony, jako se to stalo loni. I proto berou Západočeši i přípravná utkání vážně. „Byl to pěkný zápas. Hrálo se nahoru a dolů, hra měla tempo. Přišlo hodně lidí, viděli prodloužení i penalty. Myslím si, že to bylo dobré utkání. Plzeňský útočník dokázal najít také silné stránky dnešního soupeře indiánů. „Jsou velmi rychlí, silní na puku a hlavně organizovaní. V první třetině jsme udělali pár chyb a Korejci se okamžitě dostávali do přečíslení. Nehrálo se moc do těla, ale o to víc se bruslilo,“ shrnul plzeňský obránce specifika dnešního utkání s exotickým soupeřem.


Fotogalerie

Související články

Příprava se roztáčí na plné obrátky, Jižní Korea je dalším vyzývatelem!

Preview

PLZ - KOR 2:1sn - Vyrovnaný duel rozsekli indiáni v nájezdech!

Report

Aktuálně na webu

fanshop

V pátek 20. července bude fanshop uzavřen

Reprezentace U16

Reprezentační šestnáctku čeká kemp nedaleko Plzně!

Reprezentace U18

Osmnáctka se dvakrát popasuje se Švýcarskem!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Imperial SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.