Peter Čerešňák a David Sklenička prodloužili smlouvy!

Plzeň – Indiánům se v aktuální sezóně daří, vyhřívají se na špici extraligové tabulky. Je však potřeba myslet i do budoucnosti, proto si klub pojistil služby pilířů obrany Petera Čerešňáka a Davida Skleničky.

Peter Čerešňák

Čtyřiadvacetiletý urostlý bek, který váží téměř sto kilo, přišel na západ Čech v loňské sezóně z Vítkovic. V základní části vstřelil jednu branku a přidal šest asistencí, v play-off se v jedenácti utkáních zaskvěl bilancí 3+3. V aktuálním ročníku naskočil do čtyřiadvaceti duelů, zapsal šest kanadských bodů (1+5) a ve statistice plus/mínus ho zdobí +11. Zapsal i tři body v sedmi zápasech reprezentace v loňské sezóně. „Je to vysoký pravák, který odvádí stabilně dobré výkony. Tudíž o něj dlouhodobě stojíme, je to takový náš pilíř obrany,“ popisuje sportovní ředitel indiánů Tomáš Vlasák. Smlouva byla prodloužena o dva roky.


David Sklenička

Jednadvacetiletý zadák okusil extraligu v Plzni již v sezóně 2014/15. Na západ Čech zamířil v juniorskému věku, v zádech ale již měl tou dobou celý ročník v první lize v dresu Berouna. Předloni zapsal v základní části na své konto osm bodů, vloni devět, letos již čtyři. Důležitá statistika +/- je aktuálně na +10. Před rokem v reprezentaci naskočil k pěti zápasům, letos ke dvěma. „Je mladý hráč, který má velký potenciál se dále rozvíjet, určitě i pro národní tým. Navíc je to bek, co dokáže přitvrdit, pro nás jasná volba,“ říká Tomáš Vlasák. Smlouva byla prodloužena o rok.


Související články

Duel s Mladou Boleslaví začne později

8.kolo

Jiří Novotný míří do Švýcarska

Novotný míří do Švýcarska

Plzeňský expres Bohuslav Ebermann dnes slaví své kulatiny!

Bohuslav Ebermann

Otevírací doba nového Ticketingu

Nový ticketing

Aktuálně na webu

Ivana Šormová

Když jste hodinu před zápasem nestál v kotli na své dlaždičce, nebyla šance se tam už dostat

8.kolo

Duel s Mladou Boleslaví začne později

Z6: PLZ - CEB 16:1

Šesťáci na úvod soutěže zametli s Motorem!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Imperial SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.