Pět lidí musí lítat nahoru, dolů, burcuje Divíšek

P l z e ň – Bude se počtvrté na plzeňském ledě prodlužovat? Dojde až na nájezdy? Jednoduché otázky, jež našly rozřešení v sedmém kole O2 extraligy. Na západ Čech přijeli zkusit své štěstí Litvínovští, kteří usilovali o první bodový zisk z hřiště soupeře. V ČEZ Aréně se opravdu prodlužovalo, ale tentokrát na nájezdy nedošlo. Kapitán modrobílých Tomáš Divíšek rozhodl v druhé minutě prodloužení o tom, že ani Litvínov neodjede s více než bodovou nadílkou. Spokojen rozhodně nebyl. „Beci a útočníci hrají každý svůj zápas, jsme striktně postaveni na dva a tři. To nejde. Pět lidí musí lítat nahoru, dolů. Dokud to nezvládneme, musíme dávat asi osm gólů,“ rozhořčeně řekl.

Plzeňské dělilo od prvních třech bodů v sezóně rovných dvacet vteřin. Zaúřadoval ale Kubinčák, který využil neorganizovaného pohybu Plzeňských a pohrál si s Málkem. Kouč hostů Jaroslav Hübl byl nakonec s bodem spokojený. „V první řadě musím poděkovat hráčům, že do konce zápasu bojovali, za což byli odměněni bodem. Lidem v Plzni se zápas musel líbit, na naší ligu padlo až moc gólů. Takže ti, kteří si našli při slunečním odpoledni cestu na hokej, viděli alespoň nějaké branky,“ hodnotil utkání litvínovský lodivod. Z Františka Černého již ode dveří čišelo velké zklamání z obdržených branek. „Sice máme dva body. My ale nejsme spokojeni, vždyť jsme vedli 4:2 a pak během deseti vteřin inkasovali po vlastních přihrávkách. Další třetinu jsme si vytvářeli šanci za druhou, ale ty neproměníme. A nakonec inkasujeme dvacet vteřin před koncem, očividně něco není dobře,“ rozpovídal se Černý. Jak naznačil, v něčem bude chyba. Ale konkrétnější být nechtěl, i když jeho odpovědi leccos naznačují. „Není možné, abychom doma dostávali čtyři, pět gólů, když my se na každou branku strašně nadřeme. Musíme s tím prostě něco udělat,“ dodal rázně.

Kapitán Tomáš Divíšek působil ještě rozohněnějším dojmem. Ještě před první otázkou upozornil, že je hodně naštvaný. „Co k tomu více říct? Nejsme prostě schopni udržet výsledek. Za stavu 4:2 dvě a půl minuty před koncem třetiny nemůžeme dostat dva góly, to prostě neexistuje. Zkrátka nedisciplinovanost,“ zuřil kapitán modrobílých. Ve výčtu chyb byl konkrétnější, upozorňoval na nedostatky, se kterým se jeho tým potýká už od začátku soutěže. „Trenéři s tím nic nemůžou dělat, je to úplně hrozné. Vzadu si absolutně nepomáháme, a proto dostáváme na vlastním ledě pět gólů,“ pokračoval. A jeho kritika pokračovala, jako kapitán má tu možnost hodnotit výkony spoluhráčů a ti se chvály nedočkali. „Když si každý z nás šáhne do svědomí, musí přiznat, že tam nějaké chyby udělal. Zaváhat můžou všichni, ale my uděláme sedm nebo osm chyb v jednom střídání. Navíc beci a útočníci hrají každý svůj zápas, jsme striktně postaveni na dva a tři. To nejde. Pět lidí musí lítat nahoru, dolů. Dokud to nezvládneme, musíme dávat asi osm gólů,“ poznamenal. Podobná slova slýchají fanoušci takřka po každém domácím utkání, vědom si je toho i Divíšek. „Je strašně hezké o tom mluvit, ale jakmile jste na ledě, hlava musí jít dolů. Teď momentálně už asi nic jiného nevymyslím,“ pousmál se. Jeho střela ve druhé minutě prodloužení ukončila dlouhé utkání a rozhodla o tom, že i druhý bod zůstane doma. „Řekli jsme si, že budeme střílet. Vyšla první rána a já to tam nějak došťroual. Takové góly my ale potřebujeme, ne kombinovat, na to teď nemáme,“ nevesele uzavřel.

Ani Petru Vampolovi nebylo do smíchu. Tvořivý útočník zaměstnával někdy statickou litvínovskou obranu, několikrát si vysloužil hlasité ovace od plzeňského kotle. Přes všechnu snahu se opět tři body neslavily.“Jak už říkal Tomáš, je to o tom, že si něco řekneme a pak to neplníme,“ řekl. Čtyřiadvacetiletý hráč dle svých slov jde zápas od zápasu a bojuje. „To se ale snaží bojovat celý mančaft. Lidi musí vidět, že do toho všichni jdeme, že do zápasů dáváme srdíčko, bojovnost. Když ale nebudeme plnit povinnosti, které máme, pořád ty góly budeme dostávat,“ varuje. V minulé sezóně po lacině prohraných utkání postihly kabinu finanční sankce. Podle Vampoly to ale není stoprocentní řešení. „Každý sám v hlavě si musí srovnat, jestli udělal maximum, co mohl. Když trenér řekne, že budu stát u beka, tak tam přece budu stát, a přes to nejede vlak. Pakliže si budete dělat, co chcete a nebudete tam, soupeř vystřelí a dá gól, tak nepomůže pokuta ani 50% ani 100% z platu. Hráč si to především musí uvědomit sám,“ nastínil svůj názor. Nicméně, sezóna je ještě na samotném startu, již v pátek se hraje v Třinci. Plzeňané mají tedy pět dní na to se oklepat z nepovedených konců třetin. „Někdo si dá pivo, někdo posilovnu, jiný si lehne. Já sám nevím. Možná si lehnu, dám pivo a budu při tom cvičit činkou,“ odlehčil Petr Vampola na závěr.

Nejproduktivnějším střelcem modrobílých se dvěma přesnými zásahy stal David Ludvík. V minulých utkání se mu tolik nedařilo, v tomto zápase dokonce sahal i po hattricku. „Chybělo trocha štěstíčka, šancí jsme měl dost. Ale buď to skočilo, nebo to jejich gólman chytnul,“ vyprávěl. Litvínovští po většinu necelých dvaašedesáti minut hráli druhé housle, herní převaha byla na straně domácích. „Oni sem přijeli bránit, čekali na brejky. Proto se převážně hrálo u nich v třetině. Prostě rozhodla ta největší již zmiňovaná chyba – dostali jsme za okamžik dva góly a museli jsme začínat od nuly. Sice jsme zase vedli, ale nedokázali to udržet,“ pokračoval. Pátý gól hostů ani sám pořádně neviděl. „Byl jsem na lede a pak jel střídat. Z lavičky jsem už jen viděl, jak Máliče někdo objíždí a dává gól,“ nevesele dodal.


Fotogalerie

Související články

PLZ - LIT 6:5 po prodl. - Ke třem bodům chybělo 20 vteřin!

Report

NOTES#4: Budou už tři body?

Notes k zápasu

Aktuálně na webu

Rozhovor Jan Bruner

Klukům v týmu bych přál co nejvíce gólů, ty rozhodují zápasy, říká fanoušek Jan Bruner

2000. permanentka

2000 prodaných permanentek. Děkujeme!

Stříbrný Dominik Frodl

Frodl vybojoval stříbro na World Roller Games! Už se ale těším na led, hlásí

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhrajte vstupenky