Opět do boje! Indiáni se představí na Kladně!

Plzeň - Západočeši se po téměř čtrnácti dnech vydávají do bojů, stejný po dvou týdnech zůstal i soupeř - Rytíři Kladno.


RYTÍŘI KLADNO
vs.
HC ŠKODA PLZEŇ

ČEZ Stadion, Kladno
20. srpna 2019
přátelské utkání

Kladno opustilo tuzemskou nejvyšší hokejovou soutěž v sezóně 2013/2014, s indiány ale v tomto ročníku srdnatě bojovalo. Nejprve na ledě Plzně zvítězilo 5:3, v odvetě před svými fanoušky lépe zvládlo samostatné nájezdy. Poté se ale již lépe dařilo Plzni, která zvítězila 4:2 a zatím poslední vzájemný extraligový duel rozsekl jedinou brankou zápasu šestého února roku 2014 Tomáš Vlasák. Oba celky naposledy před letošní sezónou zkřížily hokejky v přípravě 2015. Před čtyřmi lety se podobně jako letos hrálo dvojutkání doma - venku. 28.07.2015 před svými fanoušci zvítězili Plzeňští po dvou brankách Poletína a jedné Pituleho, za hosty dramatizoval duel na 1:2 Kindl. V odvetě na Kladně se rovněž radovali domácí, branek padlo dvakrát více na úspěchu v poměru 5:3 se podíleli střelci Růžička, Bílek, Dalecký, Kindl a Lukáč, Plzeň kontrovala na z 0:4 na 3:4 Bližňákem, Johnsonem a Kubalíkem. Letos před svým publikem na úvod přípravy zazářili Plzeňští. Ti sice jako první inkasovali, nakonec ale dokráčeli k pohodlné výhře 5:2, ke které přispěli svými trefami Straka, Rob, Eberle, Kantner a Čerešňák. Jak si povedou oba soupeři nyní?

Pod pokličkou Rytířů

Kladno se během pěti let v první lize činilo. Loňská čtvrtá příčka po základní části je paradoxně druhá nejhorší. Před tím byla totiž dva roky vždy třetí, v sezóně 2015/16 dokonce Rytíři dlouhodobou část vyhráli a pouze hned v prvním ročníku po sestupu se umístili „až“ pátí. Přitom do možnosti bojovat o návrat zpět do tuzemské nejvyšší soutěže Středočeši proklouzli kromě loňska již pouze předloni.

Avšak skončili poslední se ziskem třinácti bodů v konkurenci Jihlavy (19) a Litvínova s Karlovými Vary (oba 20). Před tím totiž skončila pouť Rytířů v semifinále s Jihlavou (3:4 na zápasy). O rok dříve již ve čtvrtfinále s Ústím nad Labem a v první sezóně po pádu ve stejném kole znovu s Duklou 3:4. Až na jaře to vyšlo, nejprve 4:1 vyzrálo na Přerov i Jihlavu, poté již zisk dvaadvaceti bodů v baráži posunul Středočechy zpět mezi elitu s Pardubicemi (27), první ligu si zahrají Piráti (18) a České Budějovice (5).  

Velké hvězdy, které svému mateřskému klubu pomohly zpět mezi elitu, se ale rozdělily. Jaromír Jágr zůstal, ovšem Tomáš Plekanec se rozhodl barvy svého mateřského klubu nadále nehájit a naopak se proti nim postavit v dresu Brna. Stejně tak tomu bude i u Jiřího Říhy (Litvínov) a Adama Kubíka (Mountfield). V Chance lize zase zůstávají Tomáš Vildumetz (Ústí nad Labem) a Petr Hořava (Slavia Praha). Naopak týmu přišli na pomoc Ladislav Romančík z dresu Vervy, David Stach z Plzně a ze zahraničí Brendan O'Donnell, Brady Austin, Jakub Müller, Martin Réway a Adam Kalaj.  

Zatímco indiáni v přípravě odehráli teprve dva duely, Středočeši již šest. Kromě vzájemného zápasu s indiány vyzráli 6:4 na pražskou Slavii a naposledy 5:1 i na německé Lišky z Lausitzeru. Před tím ale nestačili 1:4 na Mladou Boleslav a 2:5 na Litvínov, kterému v prodloužení podlehli i na jeho ledě.    


Výsledky posledních zápasů

HC Škoda Plzeň 5
Rytíři Kladno 2
(1:1, 3:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 15. Straka (Eberle), 21. Rob (Čerešňák), 22. Eberle (Kodýtek, Straka), 40. Kantner (Přikryl), 58. Čerešňák (Rob) – 7. Kalaj, 27. Kružík (Bernat, Lakos).
HC Škoda Plzeň: Frodl – Pulpán, Čerešňák, Houdek, Kaňák, Budík, Malík – Mužík, Mertl, Rob – Kolda, Vlach, Eret – Straka, Kodýtek, Eberle – Pour, Přikryl, Kantner. Trenéři: Čihák, Hanzlík, Špaček.

Rytíři Kladno 5
Lausitzer Füchse 1
(1:0, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 16. Zikmund (Jágr, Stach), 25. Stach (Zikmund), 28. Jelínek (Hajný), 35. Hajný (Strnad, Smetana), 60. O‘Donnell (Redlich) – 54. Hammond (Murphy).
Rytíři Kladno: Brízgala – Müller, Lakos, Romančík, Kehar, Zelingr, Smetana – Jágr, Stach, Zikmund – Kružík, Melka, O’Donnell – Redlich, Machač, Strnad – Hajný, Kaut, Jelínek. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.


Program přípravných utkání indiánů před sezónou 2019/20

 6.8.2018 ČEZ Motor České Budějovice - HC Škoda Plzeň 1:2 
 8.8.2018 HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno       5:2 
20.8.2018 Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň       od 17:30 
22.8.2018 HC Klatovy - HC Škoda Plzeň         od 17:30

Související články

PRI3: KLA - PLZ 2:8 - Škodovka se z Kladna vrací s vysokou výhrou!

Report

Zápas na Kladně jsme brali jako generálku na Ligu mistrů, povedla se nám, říká Miroslav Indrák

Ohlasy

Aktuálně na webu

Indiánská rouška

Novinka! Pravé indiánské roušky ve fanshopu!

Nejmladší indiáni

Nejmladší indiáni nezahálejí ani v době nouzového stavu!

David Jiříček #5

Když mě přesunuli do obrany, byl jsem nešťastný, vzpomíná David Jiříček