Nominace na MS je dána, indiáni se rozhodně neztratili!

Plzeň - Třiaosmdesátý ročník mistrovství světa v ledním hokeji klepe na dveře a trenér Miloš Říha právě nominoval hráče pro český výběr. A indiáni se rozhodně neztratili!

Národní mužstvo turnaj rozehraje duelem v pátek desátého května se Švédskem, dalšími soupeři jsou Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálie, Rakousko a jednadvacátého května Švýcarsko. Češi v loňském roce skončili v základní tabulce třetí právě za Švédy, Rusy a před Švýcary. Ve čtvrtfinále pak po třetinách 0:2, 2:0 a 0:1 nestačili na nakonec bronzový výběr USA.

Nominace byla z plzeňského pohledu štědrá. Do výběru se probojoval plzeňský obránce Michal Moravčík a bývalí indiáni David Sklenička, Dominik Kubalík, Jan Kovář a Dominik Simon.

Mladý obránce David Sklenička se spolu s Michalem Moravčíkem vydal v zámoří do organizace Montrealu a nakonec v AHL odehrál v celku Laval Rocket osmašedesát zápasů s bilancí 3+6. Jeho parťák jen dvacet a nakonec dopomohl po svém návratu na konci ledna k další bronzové medaili své Plzni. Jan Kovář se po úspěšných letech v Rusku rovněž vydal vstříc zámoří, ale byl to rovněž on, kdo po bilanci v AHL téměř bodu na zápas pomohl nakonec indiánům šestačtyřiceti body (10+36) ve dvaačtyřiceti utkáních k další medaili. Snajpr Dominik Kubalík zase zářil ve Švýcarsku, kde v HC Ambrì-Piotta zapsal třiašedesát bodů (26+37) v pětapadesáti zápasech. Dominik Simon strávil sezónu v NHL, kde v jednasedmdesáti utkáních zásobil obrany soupeřů osmadvaceti body (8+20).

Nominace národního mužstva na MS 2019 v Bratislavě

Generální manažer: Petr Nedvěd
Hlavní trenér: Miloš Říha
Asistent: Robert Reichel
Trenér brankářů: Zdeněk Orct
Manažer: Jan Černý
Videokouč: Josef Janča
Kondiční trenérka: Hana Bubníková
Lékaři: MUDr. Tomáš Vyskočil a MUDr. Dušan Singer
Fyzioterapeuti: Michal Truc a Radovan Sakaláš
Kustodi: Zdeněk Šmíd, Petr Ondráček, Filip Ondráček a Petr Šulan
Media manažer: Zdeněk Zikmund

Gólmani: Jakub Kovář (Jekatěrinburg, KHL), Patrik Bartošák (HC Vítkovice Ridera), Šimon Hrubec (HC Oceláři Třinec).

Obránci: Radko Gudas (Philadelphia Flyers, NHL), Jan Rutta (Tampa Bay Lightning, NHL), Filip Hronek (Detroit Red Wings, NHL), David Sklenička (Laval Rocket, AHL), Michal Moravčík (HC Škoda Plzeň), Jan Kolář (Amur Chabarovsk, KHL), Petr Zámorský (Mountfield HK), David Musil (HC Oceláři Třinec).

Útočníci: Jakub Voráček (Philadelphia Flyers, NHL), Ondřej Palát (Tampa Bay Lightning, NHL), Michael Frolík (Calgary Flames, NHL), Dominik Simon (Pittsburgh Penguins, NHL), Dmitrij Jaškin, Jakub Vrána (Washington Capitals, NHL), Filip Chytil (New York Rangers, NHL), Robin Hanzl (Spartak Moskva, KHL), Michal Řepík (HK Viťaz Moskevská oblast Podolsk, KHL), Tomáš Zohorna (Amur Chabarovsk, KHL), Dominik Kubalík (HC Ambri-Piotta, Švýcarsko), David Tomášek (JYP Jyväskylä, Finsko), Hynek Zohorna (Pelicans Lahti, Finsko), Jan Kovář (HC Škoda Plzeň).

Foto: Aleš Krecl


Související články

Kancelář ticketingu v pátek 19. července uzavřena

INFO TICKETING

2000 prodaných permanentek. Děkujeme!

2000. permanentka

Volný prodej permanentních vstupenek zahájen!

Volný prodej permic

Blíží se konec rezervací míst, čas máte do 14. července

Konec opcí permanentek

Aktuálně na webu

Rozhovor Marek Ztracený

Jsem věčný optimista, doufám, že Plzeň bude vysoko, jak jsme zvyklí, říká Marek Ztracený

INFO TICKETING

Kancelář ticketingu v pátek 19. července uzavřena

Rozhovor Jan Bruner

Klukům v týmu bych přál co nejvíce gólů, ty rozhodují zápasy, říká fanoušek Jan Bruner

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhrajte vstupenky