Nepovedenou třetinu již příště nesmíme dopustit, shodují se Mertl s Houdkem

Plzeň - Reklamu na hokej předvedli indiáni a sparťané v rámci úvodního extraligového kola. Zápasu nechyběly góly, skvělé obraty, ale i pěstní souboje.

Tomáš Mertl se vrátil do modrobílého dresu a hned obranu soupeře zatížil čtyřmi body: "Můžeme být spokojení s tím, že jsme to nevzdali a dokázali zpátky vše vrátit alespoň na 6:6. To je takové pozitivum na další zápasy." Plzeň šla do úvodního extraligového souboje s osmi výhrami v řadě, čtyřmi v Lize mistrů, kde si i zajistila předčasný postup ze skupiny. "Je to kvalitní soutěž, mělo to svůj vliv. Na druhou stranu ani Sparta neměla v přípravě jednoduché protivníky. Oba celky měly těžké soupeře a to se projevilo i dnes," říká šikovný útočník. 

"Nám se povedlo jít do pohodlného vedení, v úvodní části nám tam napadaly branky. Bohužel jsme si ho neudrželi, ve druhé části jsme byli takoví nebozí a zase se povedlo skórovat domácím. Čtyři góly za periodu se nám ale nesmí stávat," uzavírá třiatřicetiletý kanonýr, jenž dnes zapsal na své konto branku a tři přihrávky.   

Do vývoje střetnutí také výrazně promluvil nadějný devatenáctiletý odchovanec Plzně Michal Houdek. V polovině střetnutí předvedl boxerskou vložku hodnou zkušených bojovníků. "Já jsem akorát vlezl na led, když jsem viděl, jak spoluhráče atakoval soupeř - vysekl mu hokejku z ruky. Jel jsem ho bránit a že to dopadlo až takovým způsobem mě mrzí. Nečekal jsem, že můj zákrok bude veden až takovou silou." Urostlý bek naráží na krosček, za který nakonec vyfasoval trest do konce střetnutí a domácí volali i po dodatečném disciplinárním postihu. "Nevím, co k tomu dodat. Vím, že komise posuzuje takové zákroky, tak věřím, že i toto posoudí spravedlivě," neschovává se.  

"První utkání extraligy bylo pro všechny důležité. I proto ten vývoj podle toho vypadal - hrálo se nahoru dolů, nikdo nic nevzdal. Atraktivní to muselo být i pro diváky," popisuje samotný duel a stejně jako spoluhráč Tomáš Mertl se vrací i k nepovedené prostřední části: "Šli jsme do ní s vedením 3:1 a dopadla tak, že to bychom rozhodně neměli dopustit, i když jsme se i přesto dokázali vrátit zpět na 6:6. Jen jen škoda, že jsme si za ten velký comeback neodvezli bonusový bod z prodloužení." 

Domácí extraligová premiéra čeká na modrobílé již v neděli, kdy na svém ledě přivítají od 16:30 Litvínov.


Fotogalerie

Související články

SPA - PLZ 7:6pp - Reklama na hokej! Třináctigólová přestřelka přivála indiánům bod

Report

Aktuálně na webu

Zpravodaj Blafák

Archiv odtajnil všechna letošní vydání Zpravodaje Blafák!

Indiánská rouška

Novinka! Pravé indiánské roušky ve fanshopu!

Nejmladší indiáni

Nejmladší indiáni nezahálejí ani v době nouzového stavu!