Naposledy před ZOH 2018! Plzeň míří do Jihlavy

Plzeň – Zimní olympijské hry 2018 v jihokorejském Pchjongčchangu již klepou na dveře a indiány čeká před dlouhou pauzou poslední extraligový mač.


HC DUKLA JIHLAVA
vs.
HC ŠKODA PLZEŇ

Horácký zimní stadion, Jihlava
6. února 2018
48.kolo Tipsport extraligy

Oba soupeři se naposledy před letošní sezónou potkali v sezóně 2004/05, kdy Jihlava po pěti letech alespoň na jeden ročník opět proklouzla mezi tuzemskou hokejovou smetánku. S Plzní však všechny čtyři zápasy prohrála a sice poměrem 2:4, 4:7, 1:4 a 2:6. A jaké byly sestavy v posledním vzájemném utkání ? Pejchar - Marshall, Trnka, Cartelli, Jindřich, Procházka, Výtisk - Duda, Martin Straka, Andrašovský - Moravec, Michal Straka, Pospíšil - Adamský, Kudrna, Matějovský, hosté přijeli ve složení Masalskis - Zajac, Ficenc, Devečka, Malena, Dobrovolný, Punčochář - Vostřák, Hlouch, Klimt - Padělek, Vala, Altrichter - Jeslínek, Bakus, Čachotský - Kaděra, Říha, Rytnauer - od 50. navíc Dolana, Havel. V prvním utkání po dlouhé době urvala Dukla v Home Monitoring Aréně bod, když tuhý boj rozhodl v prodloužení Moravčík. I odveta skončila výsledkem 2:1, to již ale modrobílí brali všechny body. I dotřetice se radoval lídr soutěže, poslední duel roku 2017 ovládl tentokrát 3:1. Jaký zápas nás čeká nyní?


Pod pokličkou Dukly

Jihlava se rve v rámci extraligy co to jde, nyní se navíc vymanila z posledního místa, kam padl Litvínov. Na ten má mužstvo náskok pěti bodů, k tomu navíc utkání k dobru. Ztráta na jedenáctý Chomutov je již jedenáct. Duklu trápí především útok, jako jediná ještě nepřekročila hranici sta nastřílených branek, v sezóně vyšla střelecky naprázdno již devětkrát, naposledy v minulém kole ve Vítkovicích. Ale pozor, Jihlava z posledních šesti utkání čtyřikrát zvítězila!

Nejproduktivnějším hráčem Dukly je Tomáš Čachotský, který nasázel deset branek a osmnáct dalších připravil pro své spoluhráče. V rámci celé soutěže tento počin stačí na třiatřicátou příčku. Velmi dobře si vedou i gólmani. Lars Volden, Jakub Škarek, Karel Vejmelka i Josef Kořenář se s úspěšností zákroků vytáhli přes devadesát procent, posledně jmenovaný dokonce přes číslo 95.

Jako tým hraje Jihlava velmi slušně, posbírala dosud nejnižší počet trestných minut. Navíc při hře v oslabení je pátá nejúspěšnější. Horší je to již s přesilovými hrami, ty platí v celé soutěži za nejhorší. Stejná příčka je i v sumě rozdaných hitů, sedmá pak u zblokovaných střel. Extraligový hokej v Jihlavě táhne, průměrná domácí návštěvnost se dosahuje téměř na hodnotu pěti tisíc, což stačí na pozici osmou.


Výsledky posledních zápasů

HC Vítkovice Ridera 3
HC Dukla Jihlava 0

Branky a nahrávky: 7. Dej (Lev), 26. P. Zdráhal (Kucsera, Kolouch), 39. Š. Stránský (Szturc).
HC Dukla Jihlava: Volden – Suchánek, Šidlík, Kajínek, de la Rose, D. Váňa, Stříteský, Bryhnisveen – Jiránek, Zeman, Čachotský – Straka, Skořepa, F. Seman – Anděl, M. Hlinka, Žálčík – Půža, R. Hubáček, Diviš.


HC Škoda Plzeň 5
Piráti Chomutov 4sn

Branky a nahrávky: 34. Kantner (Indrák, Kodýtek), 41. Indrák (Mertl), 50. Kracík (Gulaš, Indrák), 56. Jones (Kracík, D. Kindl), rozhodující nájezd Gulaš – 3. Huml (Hlava, Poletín), 20. Smejkal (Vondrka), 32. Flemming (Vondrka), 39. Huml (Poletín).
HC Škoda Plzeň: Hylák – J. Kindl, Jones, Moravčík, L. Kaňák, Kvasnička, D. Sklenička – Kantner, Mertl, Gulaš – D. Kindl, Kratěna, Indrák – Schleiss, Kracík, M. Chalupa – Pour, Kodýtek, Hollweg.

Statistika nuda je, má však cenné údaje:

HC Škoda Plzeň
Postavení v tabulce: 1. místo
Počet bodů: 99
Skóre 158:112

Nejproduktivnější hráč: Milan Gulaš – 60 bodů (22+38)
Nejlepší střelec: Tomáš Mertl – 29 branek
Nejlepší nahrávač: Milan Gulaš – 38 asistencí
Nejtrestanější hráč: Ryan Hollweg – 71 minut
Nejlepší hráči v bodování +/-: Michal Moravčík +24
Nejhorší hráči v bodování +/-: Vracovský, Kubalík -2

Gólmani:
Miroslav Svoboda – 2574 minut / pr. 2,03 | 92,80 %
Alexandr Hylák – 319 minut / pr. 2,45 | 92,10 %
Lukáš Sochůrek – 41 minut / pr. 7,32 | 80,00 %


HC Dukla Jihlava
Postavení v tabulce: 13. místo
Počet bodů: 51
Skóre 96:125

Nejproduktivnější hráč: Tomáš Čachotský – 28 bodů (18+10)
Nejlepší střelec: Tomáš Čachotský – 10 branek
Nejlepší nahrávač: Tomáš Čachotský – 18 asistencí
Nejtrestanější hráč: Jakub Suchánek – 50 minut
Nejlepší hráči v bodování +/-: Lukáš Anděl – +6
Nejhorší hráči v bodování +/-: Richard Diviš -16

Gólmani:
Lars Volden – 1209 minut / pr. 2,78 | 90,43 %
Jakub Škarek – 1038 minut / pr. 2,60 | 90,02 %
Josef Kořenář – 374 minut / pr. 1,28 | 95,09 %
Karel Vejmelka – 240 minut / pr. 2,50 | 90,10 %


Související články

JIH - PLZ 1:6 - Plzeň oslavila překročení hranice sta bodů půltuctem i kvalifikací do CHL!

Report

Miroslav Indrák #95: Hlavní je získat sebevědomí před play-off

Ohlasy

Aktuálně na webu

Fanouškovská sbírka

AKTUALIZACE: Obrovské gesto plzeňského fanouška! Založil transparentní účet Fanoušci Indiánům

Play-off EHL

Plzeňský tým postoupil v Esport hokejové lize do play-off!

Momenty sezóny 2

Přehled nejzajímavějších momentů sezóny 2019/20 – část 2.