Nad indiánskými prériemi přelétne Kometa

Plzeň – Po dlouhé době se indiáni představí před vlastním publikem. V rámci dvacátého kola přivítají ve své Areně Brno. Proto rozhodně neváhejte a přijďte podpořit své barvy!

HC ŠKODA PLZEŇ
vs.
HC KOMETA BRNO

ČEZ Aréna, Plzeň
15. listopadu 2013
20. kolo hokejové Tipsport extraligy

Plzeňští a brněnští rivalové se už letos potkali, a to hned třikrát. Nejprve byly dva duely sehrány v rámci European Trophy a oba měly stejného vítěze. Toho z "hlavního" města Moravy. V nesmírně dramatickém měření sil na brněnském ledě rozhodovaly až samostatné nájezdy, ve kterých domácí slavili vítězství 3:2. Odveta v Plzni vyšla také lépe Kometě, která tentokrát triumfovala v prodloužení opět 3:2, když v 61. minutě rozhodl Kempný. V extralize se ale lépe vedlo Západočechům. Ti dokázali v Brně otočit nepříznivý vývoj utkání a uspět po výsledku 4:1, když u tří branek byl Václav Pletka. Jak si povedou oba týmy nyní?

Změny v kádru

Pramálo změn prozatím zavládlo v kádru Brna. Novou tváří se stal Polodna, jenž si vyřídil střídavé starty z Havlíčkova Brodu. Naopak hostovat bude do konce roku ve Vítkovicích Milan Hruška, Hynek Zohorna zase bude naskakovat střídavě i v dresu Rebelů.

Marek Čiliak

Dostal šanci a chytil jí za pačesy. Třiadvacetiletý slovenský brankář vévodí extraligovým statistikám, přitom v naší extralize letos naskočil poprvé. Za sebou má však zkušenosti s nejvyšší ligou na Slovensku, minulý rok hájil branku Znojma v EBEL. Trenéry v létě přesvědčil dobrými výkony v European Trophy a v lize dostal šanci již v jedenácti utkáních, přitom pouze čtrnáctkrát inkasoval. Procentuální úspěšnost zákroků vyšvihl na na 94,31, což je o procento více než druhý Matěj Machovský. Čiliak se Plzni postavil letos jen jednou, jeho tým uspěl na západě Čech v prodlouženi, překonali ho pouze Schleiss a Mozík.

První čtvrtina

Kometa si v první várce třinácti utkání nevedla vůbec špatně. Brno nebodovalo pouze po výsledku 0:1 se Slavií, 1:4 s Plzní a 1:5 na Kladně. Alespoň bod brali ve Zlíně a Hradci, dva pak na samotný úvod s Pardubicemi. Druhá čtvrtina zápasů je zatím zhruba půl na půl, když z osmnácti možných bodů získali Moravané jedenáct.

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

HC Kometa Brno:

Postavení v tabulce: 3.
Počet bodů: 36
Počet vstřelených branek: 47
Počet inkasovaných branek: 34
Nejproduktivnější hráč: Tomáš Svoboda 11 (7+4)

(0:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 22. Němec (Svoboda), 50. Hruška (Hanzlík, Burian), 59. Čermák – 47. Marušák (Honejsek, Čech).
HC Kometa Brno: Čiliak - Nosek, Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka, Dujsík - Zohorna, Čermák, Holec - Svoboda, Němec, Káňa - Dočekal, Hruška, Burian - Mrázek, Koreis, Wasserbauer.

HC Energie Karlovy Vary 1
HC Škoda Plzeň 2
(0:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 43. Pohl (Zaťovič, Bičánek) - 27. Kašpařík (Lev, Frolo), 54. T. Sýkora.
HC Škoda Plzeň: Machovský - Hanzlík, Seman, Slovák, Jeřábek, Mozík, Frolo, Marcel - Kratěna, J. Straka, J. Sýkora - Duda, Vlasák, Pletka - Indrák, Kašpařík, Lev - Dvořák, T. Sýkora, Hollweg - Petruška.