Musíme využívat přesilové hry, shodli se Kadlec s Kubalíkem

Plzeň - Utkání druhého kolo mělo specifickou předehru, rozlučku s aktivní kariérou Martina Straky a Jaroslava Špačka. I díky tomu byla plzeňská ČEZ Aréna téměř vyprodaná. První domácí utkání Škodovky v letošní sezóně sledovala téměř osm tisíc fanoušků. Indiáni sice dvakrát vedli, nakonec však prohráli po samostatných nájezdech. „Byli jsme takoví vyplašení,“ prohlásil po zápase Petr Kadlec.

Petr Kadlec: Nemůžeme dostávat góly ve vlastních přesilovkách

Obránce Kadlec je novou tváří v plzeňském týmu. Celkově ovšem patří k nejzkušenějším hráčům celé extraligy. „Bylo to první domácí utkání, místy jsme byli vyplašení. Musíme se zlepšit, děláme si zbytečné trable v obranné třetině,“ zhodnotil Petr Kadlec zápas s Litvínovem. „Na Spartě nás o celý zápas připravila jedna minuta. Tady jsme si nepohlídali vlastní přesilovku, což je škoda,“ povzdychl si zkušený bek, který dle svých zvyků nastupuje v Plzni s číslem sedm. „Když už nedáme gól, určitě ho nemůžeme dostat. To je velká chyba,“ poukázal na inkasování ve vlastní přesilovce. „Málo střílíme, v přesilových hrách musí být pět, šest střel. Měli jsme v početních výhodách odskočit a bylo by to jinak,“ myslel si Kadlec.

Pro Petra Kadlece to byl po hodně dlouhé době první zápas na plzeňském ledě v roli domácího hráče. „Kdybychom vyhráli, užil bych si to víc. Ale je na čem stavět. Musíme začít dávat víc gólů, víc střílet,“ radí na dálku svému týmu Kadlec. „Atmosféra ale byla parádní, určitě je lepší mít plzeňské fanoušky na své straně. Škoda, že jsme před tolika fanoušky tu atmosféru nepodpořili výhrou,“ zakončil Kadlec souhrn druhého kola.

Dominik Kubalík: Rozhodl náhodný gól

Mladý útočník Dominik Kubalík se vrátil ze zámoří a zamířil zpět do svého mateřského klubu. Zapsal se jako první domácí střelec letošní sezóny. Ujel litvínovské obraně a poslal Plzeň do vedení. „Byl to šťastný gól, ale jsem za něj rád. Lepší premiéru jsem si nemohl přát,“ hlásil po utkání Kubalík. Že nastoupí k utkání před téměř vyprodanými tribunami, ho nijak nesvazovalo. Ostatně na plné haly byl zvyklý už v zámořských soutěžích. „Spíš jsem se těšil,“ řekl. Stejně jako jeho zkušenější spoluhráč hledal chyby především v nevyužitých přesilových hrách. „Ve druhé třetině jsme měli pět přesilovek, které jsme nesehráli dobře. Kdybychom dali alespoň jeden gól, mohlo to být jinak,“ žehral na promarněné šance.

Litvínov naopak nabídnutou šanci využil. Necelé dvě minuty před koncem byl vyloučen Tomáš Sýkora, Verva hrála power play a podařilo se jí vyrovnat. „Byli jsme splašení, lítali jsme, měli jsme si to pohlídat. Gól byl náhodný, z dorážky. Pak už na nás zbyl jen jeden bod,“ povzdechl si Kubalík.


Fotogalerie

Související články

Domácí premiéra je tady, přijíždí Litvínov!

Preview

PLZ-LIT 2:3sn - Smolný zápas ztratili indiáni v nájezdech

Report

Aktuálně na webu

Podpis smlouvy

Slavnostní podpis dotační smlouvy s Nadačním fondem Regionální plzeňské hokejové akademie

Naše kolo

Nedělní duel proti Liberci se převlékne do zelené, fanoušci budou soutěžit o zájezdy na MS v ledním hokeji 2020

Ticketing

Uzavření kanceláře ticketingu