Mladíci v sestavě? Pro Plzeň samozřejmost!

HC Škoda Plzeň nasazuje do svých zápasů nejvíce mladých hráčů ze všech týmů Tipsport extraligy! Jednoznačně to vyplývá z článku, který vydala hokejová sekce internetového portálu idnes.cz. Zajímavé statistiky dokládají, že se indiáni s velkým náskokem před ostatními celky na mladíky spoléhají suverénně nejčastěji.

Z uvedené tabulky, ve které jsou započítány průměrné počty odehraných minut mladých hráčů během jejich účasti v extraligových duelech, vychází jako jednoznačný vítěz právě plzeňská Škodovka! Statistiky jsou vedené za posledních šest ročníků, tedy od sezóny 2014/15 až do té probíhající, do seznamu jsou započítáváni útočníci a obránci pod 22 let.  

Počty odehraných minut mladých hráčů za šest sezón

1. Plzeň 3 261 minut
2. Vítkovice 2 132 minut
3. Pardubice 2 086 minut
4. Liberec 1 461 minut
5. Sparta 1 379 minut
6. Třinec 1 161 minut
7. Hradec 1 110 minut
8. Litvínov 1 102 minut
9. Brno 1 089 minut
10. Olomouc 990 minut
11. Zlín 925 minut
12. Mladá Boleslav 699 minut

Jak je vidno, mezi vedoucími indiány a druhým týmem je obrovská propast! Vítkovice za Škodovkou výrazně zaostávají. V nedohlednu od modrobílých jsou také organizace se silnou základnou, jakými jsou třeba Liberec, Sparta či Třinec. Před všemi těmito kluby vede Plzeň v počtu minut nasazování mladých hráčů o mnoho více než dvojnásobně. 

Tento trend je patrný i v následující tabulce, která předkládá počet minut mladíků v aktuálním ročníku. Zmiňované Vítkovice, které před letošní sezónou značně omladily svůj kádr, jsou za indiány opět s obrovitým odstupem. Další týmy oproti Plzni nasazují mladé hráče mnohokrát méně. A indiáni letos naprosto vládnou i času mladíků v nerovnovážných počtech hráčů na ledě. Čas v přesilovkách, který přesahuje daleko přes 200 minut je v porovnáním s jinými mužstvy, například s Libercem, Olomoucí či karlovarskou Energií, až neuvěřitelný! Stejný nepoměr oproti Škodovce je pak vidět v čase, který mladíci stráví na ledě během oslabení.

Zdroj: iDnes.cz - Kompletní přehled jednotlivých sezón: link

Fanoušci si již jistě zvykli na tváře v sestavě indiánů, jmenujme Petra Kodýtka, Matyáše Kantnera nebo Jakuba Poura. První dva jmenovaní oslaví letos 22. narozeniny, Pour teprve 21. Kodýtek je pevným členem škodovácké sestavy již čtvrtým rokem, důvěru dostává ve všech fázích hry. Zmiňme i Matyáše Kantnera, který v posledních týdnech bez nadsázky září. V první útočné formaci sbírá body pravidelně a hrát vedle Milana Gulaše a Tomáše Mertla je pro něj neustále obrovským přínosem, což sám Kantner v nedávném rozhovoru okomentoval: „Ode mě se čeká jednoduchost, ale zároveň bych jim neměl puky jenom odevzdávat. Takže mým úkolem je nevymýšlet žádné harakiri, ale když puk mám, zapojit se do kombinace a něco konstruktivně rozehrát, nebýt bázlivý.“ V útoku Plzně pravidelně dostávají pravidelně příležitosti i Filip Přikryl, Matěj Kolda či Sesbastián Malát. V obraně pak velký prostor ve hře, včetně přesilovek a oslabení, získává i jednadvacetiletý Vojtěch Budík.

Vhodný mix mladíků a zkušených borců, kteří vedle nich působí, to je již tradiční filozofií Plzně při skládání sestavy. Základem je dobrá práce s mládežnickými kategoriemi indiánů, které se pravidelně ve svých soutěžích umisťují na předních pozicích. Škodovka postupně vychovává mladíky pro dospělý hokej, mnozí z nich se po povedených sezónách v extralize vydávají za angažmá v zahraničí. Z dřívějších sezón můžeme jmenovat Dominika Simona, Vojtěcha Mozíka, také Davida Skleničku, na zkušenou vyrazil i Michal Moravčík, v nedávné době rovněž útočníci Martin Lang nebo Radek Mužík.


Související články

Milan Gulaš se stal novým klubovým rekordmanem!

Gulaš rekord

Jarní prázdniny se blíží, nechybí volné bruslení!

Volné bruslení

Proběhl draft Esport hokejové ligy!

Draft EHL

Uzavření kanceláře ticketingu

Ticketing

Aktuálně na webu

Ohlasy 46. kolo

Sedmá nula? Pokladník už se připomněl, směje se Dominik Frodl

PLZ - OLO 3:0

PLZ - OLO 3:0 - Škodovka po zodpovědném výkonu porazila Olomouc, Dominik Frodl má 7. letošní nulu!

DOR: PLZ - PRE 5:3

Dorost zvládl i druhé víkendové utkání, Přerov porazil 5:3!