Mínus jeden

P l z e ň - Po duelech na Slavii a s Vítkovicemi se bodový odstup keramiků od play-off ztenčil na jediný bod. Napínavé hokejové drama má v úterý další pokračování. Keramika hostuje v Litvínově, který je prakticky vyřazen z bojů o play-off. Před obtížným domácím duelem s Pardubicemi by byl tříbodový zisk na severu Čech velkým povzbuzením. Zraněného Štefanku vystřídá ve třetím útoku Jan Švík. Do čtvrté řady se k Procházkovi a Volákovi posune Eiselt. Plzeň by měla začít na čtyři pětky. Podle posledních informací s týmem neodcestoval ani Martin Výborný, který onemocněl.

Jaká je situace v tabulce? Jedním slovem napínavá. Tři týmy od 7. do 9. místa jsou srovnány na stejném bodovém zisku 70 bodů – Karlovy Vary, Vsetín a Znojmo. Své si k tomu řekli i Severočeši. Plzeňský odchovanec Ondřej Steiner čtyři sekundy před koncem duelu v Karlových Varech vyhrál buly pro Proroka. Zkušený hokejový útočník zavěsil v čase 59:58 a srovnal na 3:3. Nevídaná hokejová zápletka znamenala vysoce zbytečnou bodovou ztrátu pro energetiky, kteří z posledních tří kol hrají dvakrát v Praze.

Právě tam v posledním kole vybojovalo Znojmo senzační vítězství v T-Mobile Areně. V prodloužení exportoval dva body na jih Moravy Karel Plášek. Vsetín ve svém „střeleckém“ víkendu smetl poslední Havířov 7:1.

Model postupu Plzně do play-off

PLZEŇ: bodový zisk je 69 bodů. Pokud však keramici chtějí předehnat Vsetín, musejí na něj vzhledem k horší vzájemné bilanci získat minimálně jednobodový náskok. S Karlovými Vary a Znojmem stačí stejný počet bodů. Plzeňští hokejisté hrají dvakrát venku – na ledě Litvínova a Liberce. Doma v předposledním kole přivítají Pardubice. Průměrné postavení všech těchto soupeřů je 8. místo.

ZNOJMO: výchozí pozice Moravanů je nejlepší ze všech čtyř týmů. Výhodnou sedmou pozici ještě doplňuje příznivý los. V úterý na jihu Moravy hostuje poslední Havířov, poté zamíří Orli do Zlína a základní část zakončí doma s Třincem. Průměrné postavení soupeřů je 10. místo.

KARLOVY VARY: kdo má pravděpodobně nejhorší výchozí pozici, jsou energetici. V posledních třech kolech budou jejich soupeři postupně Slavie, pak doma Západočeši přivítají Vsetín a v 52. kole budou bojovat na ledě obhájce titulu Sparty Praha. Průměr činí 4. místo.

VSETÍN: Valaši v dnešním kole přivítají v jednom z nejdůležitějších duelů sezóny výkonnostně stoupající Jihočechy. Ovšem zápas roku je čeká v 51. kole, kdy zajíždějí do Karlových Varů k zápasu o šest bodů. Průměrné postavení soupeřů je 6. místo.

Jaké výsledky budou vyhovovat Keramice?

Vzhledem k těžkým zápasům energetiků na ledech soupeřů to je jednoznačně jejich vítězství doma nad Vsetínem. Tento duel je zřejmě nejvýznamější nápověda k rozluštění tajenky, kdo postoupí do play-off. Právě postup Plzně na úkor těchto dvou soupeřů se zdá nejreálnější.

Vsetín: výhra nad Českými Budějovicemi, prohra v Karlových Varech, remíza se Slavii po prodloužení. Zisk 4 bodů, celkem po základní části 74 bodů.

Znojmo: výhra nad Havířovem, výhra ve Zlíně, remíza doma s Třincem. Zisk 7 bodů, po základní části celkem 77 bodů.

Karlovy Vary: prohra na Slavii, výhra doma nad Vsetínem, prohra na ledě Sparty. Zisk 3 bodů, celkem 73 bodů.

Plzeň: tři body ze zápasů v Litvínově a doma s Pardubicemi, výhra v Liberci. Zisk 6 bodů a celkem tedy 75 bodů.

Konečné pořadí při výše uvedených výsledcích:

7. Znojmo 77
8. Plzeň 75
9. Vsetín 74
10. Karlovy Vary 73

Severočeši jsou po raketovém vstupu do letošního ročníku již téměř bez šancí na play-off. Ztráta šesti bodů se v posledních třech kolech již prakticky dohnat nedá. Na severu Čech letos postavili zkušené mužstvo, které ještě během sezóny doplnil Ondřej Steiner a hokejový veterán Richard Žemlička. Litvínovští však chtějí jistě dohrát sezónu se ctí a nedají žádnému soupeři body zadarmo.

SESTAVA LITVÍNOVA Z MINULÉHO KOLA

Pinc - Poživil, Bombic, R. Mrázek, Hranáč, Klobouček, Ťupa, P. Martínek - Trávníček, T. Martinec, Kotrla - Kašpar, V. Hübl, Žemlička - L. Havel, Steiner, Prorok - Říha, Petružálek, Gombár..

Keramika utrpěla v zápase s Vítkovicemi velkou ztrátu. Sezóna zřejmě skončila pro Juraje Štefanku. V lítých bojích o play-off se tak budou muset keramici obejít bez tohoto středního útočníka třetí formace.

PRAVDĚPODOBNÁ SESTAVA KERAMIKY PLZEŇ:

Barta - Kubeš (Mazanec?), Řezníček, Dobroň, Hanzlík, Divíšek, Vlček - Dvořák, Straka, Andrašovský - Branda, Hurtaj, Eiselt - Švík, Koreis, Adamský - Volák, R. Procházka, Eiselt.

Letošní výsledky

HC Keramika Plzeň - HC Chemopetrol Litvínov 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
HC Chemopetrol Litvínov - HC Keramika Plzeň 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)
HC Keramika Plzeň - HC Chemopetrol Litvínov 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)


Související články

Bude bod z Litvínova stačit?

Report

Aktuálně na webu

fanshop

V pátek 20. července bude fanshop uzavřen

Reprezentace U16

Reprezentační šestnáctku čeká kemp nedaleko Plzně!

Reprezentace U18

Osmnáctka se dvakrát popasuje se Švýcarskem!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Imperial SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.