Mínus jeden

P l z e ň - Po duelech na Slavii a s Vítkovicemi se bodový odstup keramiků od play-off ztenčil na jediný bod. Napínavé hokejové drama má v úterý další pokračování. Keramika hostuje v Litvínově, který je prakticky vyřazen z bojů o play-off. Před obtížným domácím duelem s Pardubicemi by byl tříbodový zisk na severu Čech velkým povzbuzením. Zraněného Štefanku vystřídá ve třetím útoku Jan Švík. Do čtvrté řady se k Procházkovi a Volákovi posune Eiselt. Plzeň by měla začít na čtyři pětky. Podle posledních informací s týmem neodcestoval ani Martin Výborný, který onemocněl.

Jaká je situace v tabulce? Jedním slovem napínavá. Tři týmy od 7. do 9. místa jsou srovnány na stejném bodovém zisku 70 bodů – Karlovy Vary, Vsetín a Znojmo. Své si k tomu řekli i Severočeši. Plzeňský odchovanec Ondřej Steiner čtyři sekundy před koncem duelu v Karlových Varech vyhrál buly pro Proroka. Zkušený hokejový útočník zavěsil v čase 59:58 a srovnal na 3:3. Nevídaná hokejová zápletka znamenala vysoce zbytečnou bodovou ztrátu pro energetiky, kteří z posledních tří kol hrají dvakrát v Praze.

Právě tam v posledním kole vybojovalo Znojmo senzační vítězství v T-Mobile Areně. V prodloužení exportoval dva body na jih Moravy Karel Plášek. Vsetín ve svém „střeleckém“ víkendu smetl poslední Havířov 7:1.

Model postupu Plzně do play-off

PLZEŇ: bodový zisk je 69 bodů. Pokud však keramici chtějí předehnat Vsetín, musejí na něj vzhledem k horší vzájemné bilanci získat minimálně jednobodový náskok. S Karlovými Vary a Znojmem stačí stejný počet bodů. Plzeňští hokejisté hrají dvakrát venku – na ledě Litvínova a Liberce. Doma v předposledním kole přivítají Pardubice. Průměrné postavení všech těchto soupeřů je 8. místo.

ZNOJMO: výchozí pozice Moravanů je nejlepší ze všech čtyř týmů. Výhodnou sedmou pozici ještě doplňuje příznivý los. V úterý na jihu Moravy hostuje poslední Havířov, poté zamíří Orli do Zlína a základní část zakončí doma s Třincem. Průměrné postavení soupeřů je 10. místo.

KARLOVY VARY: kdo má pravděpodobně nejhorší výchozí pozici, jsou energetici. V posledních třech kolech budou jejich soupeři postupně Slavie, pak doma Západočeši přivítají Vsetín a v 52. kole budou bojovat na ledě obhájce titulu Sparty Praha. Průměr činí 4. místo.

VSETÍN: Valaši v dnešním kole přivítají v jednom z nejdůležitějších duelů sezóny výkonnostně stoupající Jihočechy. Ovšem zápas roku je čeká v 51. kole, kdy zajíždějí do Karlových Varů k zápasu o šest bodů. Průměrné postavení soupeřů je 6. místo.

Jaké výsledky budou vyhovovat Keramice?

Vzhledem k těžkým zápasům energetiků na ledech soupeřů to je jednoznačně jejich vítězství doma nad Vsetínem. Tento duel je zřejmě nejvýznamější nápověda k rozluštění tajenky, kdo postoupí do play-off. Právě postup Plzně na úkor těchto dvou soupeřů se zdá nejreálnější.

Vsetín: výhra nad Českými Budějovicemi, prohra v Karlových Varech, remíza se Slavii po prodloužení. Zisk 4 bodů, celkem po základní části 74 bodů.

Znojmo: výhra nad Havířovem, výhra ve Zlíně, remíza doma s Třincem. Zisk 7 bodů, po základní části celkem 77 bodů.

Karlovy Vary: prohra na Slavii, výhra doma nad Vsetínem, prohra na ledě Sparty. Zisk 3 bodů, celkem 73 bodů.

Plzeň: tři body ze zápasů v Litvínově a doma s Pardubicemi, výhra v Liberci. Zisk 6 bodů a celkem tedy 75 bodů.

Konečné pořadí při výše uvedených výsledcích:

7. Znojmo 77
8. Plzeň 75
9. Vsetín 74
10. Karlovy Vary 73

Severočeši jsou po raketovém vstupu do letošního ročníku již téměř bez šancí na play-off. Ztráta šesti bodů se v posledních třech kolech již prakticky dohnat nedá. Na severu Čech letos postavili zkušené mužstvo, které ještě během sezóny doplnil Ondřej Steiner a hokejový veterán Richard Žemlička. Litvínovští však chtějí jistě dohrát sezónu se ctí a nedají žádnému soupeři body zadarmo.

SESTAVA LITVÍNOVA Z MINULÉHO KOLA

Pinc - Poživil, Bombic, R. Mrázek, Hranáč, Klobouček, Ťupa, P. Martínek - Trávníček, T. Martinec, Kotrla - Kašpar, V. Hübl, Žemlička - L. Havel, Steiner, Prorok - Říha, Petružálek, Gombár..

Keramika utrpěla v zápase s Vítkovicemi velkou ztrátu. Sezóna zřejmě skončila pro Juraje Štefanku. V lítých bojích o play-off se tak budou muset keramici obejít bez tohoto středního útočníka třetí formace.

PRAVDĚPODOBNÁ SESTAVA KERAMIKY PLZEŇ:

Barta - Kubeš (Mazanec?), Řezníček, Dobroň, Hanzlík, Divíšek, Vlček - Dvořák, Straka, Andrašovský - Branda, Hurtaj, Eiselt - Švík, Koreis, Adamský - Volák, R. Procházka, Eiselt.

Letošní výsledky

HC Keramika Plzeň - HC Chemopetrol Litvínov 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
HC Chemopetrol Litvínov - HC Keramika Plzeň 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)
HC Keramika Plzeň - HC Chemopetrol Litvínov 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)


Související články

Bude bod z Litvínova stačit?

Report

Aktuálně na webu

JUN: KLA - PLZ 0:3

Junioři s čistým štítem loupili na Kladně!

Preview 20.kolo

Nedělní odpoledne zve na hokej – přijede Zlín!

Ohlasy Pardubice

Výhra je výhra, chceme se od toho odrazit, věří Petr Straka

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
×
Odehrané v 15:30 | Jun.
Rytíři Kladno
HC Škoda Plzeň