Milan Vobořil si zahraje proti svým

P l z e ň - Keramika Plzeň se představí poprvé po reprezentační přestávce v 1. kole Tipsport cupu v úterý od 18 hodin v prvoligové Kadani. Proti svým nedávným spoluhráčům nastoupí obránce Milan Vobořil, kterého těsně před vypršením přestupního termínu poslalo vední klubu dohrát sezónu do Kadaně, kde v loňské sezóně působil.

Tehdejší trenér Otakar Vejvoda se o Vobořilovi vyjadřoval v superlativech, jeho návratu se však nedočkal, byl totiž odvolán. I z toho důvodu, že kadaňská obrana v první polovině sezóny nepůsobila vůbec jistě. V Kadani působí i další bývalý hráč Plzně Jaroslav Kreuzmann, který v královském městě ještě v loňské sezóně vykonával funkci kapitána. V Plzni proslul hlavně jako autor slavné neuznané branky z finálové série Škoda Plzeň - Dukla Trenčín v sezóně 1991/92, kterou tehdy neuznal rozhodčí Lípa kvůli vhození druhého puku na led. V době výluky NHL v sezóně 1994/95 nastupoval v řadě s bratry Strakovými a v nezapomenutelném zápase proti Kladnu úplně vymazal Jaromíra Jágra. Před totálně vyprodanou halou Kladno s Jágrem v sestavě poprvé prohrálo a Jágr zůstal bez jediného bodu do kanadského bodování. V Plzni působil v letech 1997-99 i obránce Ondřej Kříž, který se proslavil zase tím, že první extraligový gól dal hned ve svém premiérovém zápase. Z Plzně mířily jeho kroky na Kladno, odkud byl v průběhu letošní sezóny uvolněn do Kadaně. Plzeňskými mládežnickými kategoriemi prošel Martin Klaus, který se postupně vypracoval v jednoho z klíčových obránců SK Kadaň.

V plzeňské sestavě se poprvé po návratu z Liberce představí obránce Jiří Hanzlík, který by měl nastoupit vedle Ivana Vlčka, který ho před jedenácti lety zaučoval do tajů československé ligy... Šanci dostane i kapitán české reprezentace do dvaceti let Jakub Koreis, který nahradí nemocného Ľubomíra Hurtaje.

Plzeň se před začátkem letošní sezóny už s Kadaní v přípravě jednou střetla. Tehdy v dopoledním utkání uhrála Kadaň v Plzni díky výbornému závěru remízu 4:4. Nerad na zápas vzpomíná obránce David Mazanec, který se tehdy zranil a přišel o část sezóny.

Kadani patří v první lize v současné době 11. příčka. Velkým problémem mužstva je gólman. Vůbec se nedařilo zkušenému Martinu Chladovi, v poslední době dostává příležitost Kamil Damašek. Kadaň letos po velkých problémech na začátku vyměnila půlku mužstva, k nejlepším hráčům týmu patří kapitán Miloš Kajer a Martin Klaus. Loňský postup do play-off však již tým nezopakuje. Není bez zajímavosti, že loňské play-off si Kadaň vybojovala až v poslední kole, v předchozích dvou letech postup do play-off naopak Severočeši v posledním kole ztratili. Mužstvo nyní vedou manažer Alois Chlustina a Miroslav Novák. Ti vystřídali Otakara Vejvodu st. a pomohli mužstvu vyhnout se barážovým vodám.

Sestava Kadaně v posledním zápase v Opavě:
Damašek - Jelínek, Poznik, Klaus, Vobořil, Kříž, Svoboda, Hošek, Hlavatý - Derfler, Kreuzmann, Kaše - Polanský, Kuchler, Kajer - Podstavek, Kašík, Čachotský - Slavík


Související články

Závěr jednání APK LH

Závěr APK LH

Z lavic až na zimák! Akademici zvou na duel s Brnem!

Z lavic až na zimák

HC Škoda Plzeň mění s HC Verva Litvínov. Do Plzně přichází Jánošík, opačným směrem míří Moravčík

Odchod Moravčík, příchod Jánošík

Rozhodnutí předsedy DK ELH – Milan Gulaš

Rozhodnutí předsedy DK ELH

Aktuálně na webu

Preview 39. kolo

Domácí víkendový dvojzápas načne Plzeň proti mistrovi!

Závěr APK LH

Závěr jednání APK LH

Rozhovor Adam Jánošík

Jsem rád za šanci bojovat o nejvyšší příčky, říká Adam Jánošík