Milan Gulaš velí: Nesmíme klesat na mysli. Ono se to otočí!

Prakticky totožná písnička jako v pátečním duelu v Karlových Varech. Indiáni jsou více na puku, útočí, tvoří, ale body si domů neodváží. V Liberci na gólmana Will vystřelili 38krát, ale odchovanec plzeňského hokeje za svá záda nepustil jediný puk. Především proto domácí Tygři zvítězili 3:0.

Západočeši do duelu naskočili jako divoká voda a Bílé Tygry drželi především v jejich pásmu. I když měli více ze hry, otevřít skóre se jim ale nepodařilo. Zápas gólmanů zlomil až v polovině duelu Marek Kvapil. „Měli jsme v útočném pásmu tlak, jenže puk se odrazil do středního pásma, kde ho Marek našel, když akorát naskočil ze střídačky. Měl před sebou otevřený prostor a jel sám na bránu,“ povzdechl si Milan Gulaš. Jedním dechem ale dodal: „To ale vůbec nic nemění na tom, že je to skvělý hráč! I díky jeho práci je Liberec tam, kde je. Dnes rozhodlo to, že oni vstřelili branky. My ne.“

Stejné hodnocení utkání a totožný problém jmenovali hráči také po utkání v Karlových Varech. V Liberci i přes 38 střel nevstřelili ani jeden gól. „Je to náš největší problém, především v posledních dvou zápasech. Máme plno střel, vypracujeme si dostatek vyložených šancí, ale v koncovce se vyloženě trápíme. Naprosto to samé jak v Karlových Varech. Zápasy jsme vůbec špatně neodehráli!“ pokračoval Gulaš. A jak z toho tedy ven? „Recept je jednoduchý – nesmíme klesat na mysli a pokračovat v naší hře dál. Ono se to určitě otočí,“ věří kapitán týmu.

Indiáni nemají na chmury prakticky žádný čas. Už za dva dny totiž hostí na vlastním ledě jednoho z nejtěžších možných soupeřů. Na západočeský led totiž přijede obhájce titulu Kometa Brno. „Zápasy si vybírat nemůžete,“ krčí rameny Gulaš. „Musíme na tenhle víkend zapomenout a připravit se na těžký duel s Kometou. Pro nás to může být odrazový můstek, abychom se uklidnili v koncovce. Naše hra není špatná – jediným minusem je ta koncovka. Ale doufám, že to v úterý zlomíme a dáme víc než jednu branku!


Související články

Indiáni druhou čtvrtinu základní části načnou duelem v Liberci!

Preview

LIB - PLZ 3:0 - Na severu Čech svištěly indiánské šípy naprázdno

Report

Aktuálně na webu

INFO TICKETING

Kancelář ticketingu v pátek 19. července uzavřena

Rozhovor Jan Bruner

Klukům v týmu bych přál co nejvíce gólů, ty rozhodují zápasy, říká fanoušek Jan Bruner

2000. permanentka

2000 prodaných permanentek. Děkujeme!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhrajte vstupenky