Milan Gulaš se konečně dočkal: Jdu si to užít a vyhrát, hlásí

Je to tady. Velký turnaj v národním dresu pro Milana Gulaše je skutečností a tolik zaslouženou realitou. Plzeňský kapitán dnes, tj. 17.5., naskočí do ostrého duelu proti Itálii na mistrovství světa na Slovensku. „Konečně jsem se dočkal! Jdu si to užít a vyhrát,“ hlásí opora indiánů.
Foto: Vladimír Koča

„Moc se těším, jsem na ten zápas hodně natěšený! Co víc k tomu říct – bude to moje velká premiéra. Sice jsem měl už hodně odehraných zápasů v nároďáku, ale stále bez velkého turnaje. Tak jsem se konečně dočkal, půjdu si to užít a vyhrát,“ vyprávěl Milan Gulaš novinářům krátce po rozbruslení.

Sám o sobě v nadsázce prohlašoval, že bude nejstarším debutantem. 33letý útočník s mnoha mezinárodními zkušenostmi přiznal, že byl ráno trochu nervózní. „Ale jak jsem vlezl na led, cítil jsem se moc dobře. Jak jdete na plochu, opadne to z vás, na všechno přestanete myslet a soustředíte se na hru. Tak doufám, že to bude i při zápase.“

Vzhledem k úspěšné sezóně Plzně, pod kterou byla tučnými písmeny podepsána spolupráce právě Gulaše s dalším členem reprezentačního týmu Janem Kovářem, se toto spojení nabízí i pro šampionátové kolbiště. „Nechci prozrazovat sestavu, protože se pořád jedná o turnaj a my potřebujeme posbírat co nejvíce bodů. Proto z kabiny nic nechci vynášet ven,“ profesionálně odmítl komentovat sestavu národního týmu. Nicméně přiznal, že plzeňská parta, která je v Bratislavě opravdu početná, mu aklimatizaci v kabině usnadnila. „Je to parádní. Co funguju v národním týmu, kluci se v něm také pohybují. Nebyl sebemenší problém, ale já jsem rád, jak mě celá kabina vzala a jak se díky mým spoluhráčům cítím v ní komfortně. Za to jim patří velký dík!“

A tak už teď vyhlíží start utkání s Itálií, které má naplánované úvodní buly na 20:15. „Budu se snažit vstoupit do zápasu tak, abych si odvedl svoji práci a nedělal velké chyby. Budu střídat v kratších intervalech, abych se dostal rychleji do tempa. A už se těším na souhru s mými spoluhráči,“ prohlásil se stále tajemným nádechem ohledně sestavy.

A my držíme nejen kapitánovi plzeňské Škody hodně štěstí!


Související články

Zahrát si zápas NHL doma v České republice, to by byl úplný vrchol, říká Dominik Kubalík

Rozhovor Dominik Kubalík

Jsem moc rád, že se můžu připravovat doma v Plzni, říká Pavel Francouz

Rozhovor Pavel Francouz

Suchá příprava proběhla perfektně, jsem spokojený, říká hlavní trenér Ladislav Čihák

Rozhovor Ladislav Čihák

Fandím celý život, říká 2000. permanentkář Lukáš Hájek

Rozhovor Lukáš Hájek

Aktuálně na webu

Ohlasy 2. kolo

Gólman se dvakrát ohlédl a já se dvakrát ohlédl, popisuje s úsměvem své dvě tyčky Michal Moravčík

PLZ - LIT 2:0

PLZ - LIT 2:0 - Škodovka vynulovala Litvínov a bere tři body!

Z8: PLZ - TRM 5:3

Osmáci začali bůrem v malém derby!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.