Martin Straka: Musíme dát nějaký ošklivý góly

Brno/Plzeň - Druhý zápas na ledě brněnské Komety skončil opět rozdílem jediné branky, šťastnějším týmem byl ale tentokrát na konci ten domácí. Brnu stačil na vítězství jediný gól, který ještě před polovinou zápasu vstřelil Němec. Hráči Plzně skórovat nedokázali, neprosadili se ani v přesilových hrách, a tak na vítězství pomýšlet nemohli. Stav série je po čtyřech zápasech vyrovnaný 2:2.

Škoda Plzeň si mohla třetím vítězstvím v sérii hodně přiblížit účast v semifinále, jenže ve čtvrtém zápase čtvrtfinále nedokázala ani jednou skórovat. Marek Čiliak přitom čelil 28 střelám, za jeho záda však nezamířil jediný puk. I proto Kometě stačil na zisk důležitého bodu jediný gól Němce.

"Je tam malej důraz, musíme se víc cpát do branky. To je asi všechno, musíme se víc tlačit na gólmana, kterej byl dneska skvělej, a dát nějaký ty ošklivý góly. Nějak to dorazit nebo ztečovat," hledal recept na úspěch plzeňský kapitán Martin Straka.

Jeho Plzeň má v sérii výhodu domácího prostředí, podle zkušeného útočníka ale tento fakt nebude hrát roli. "To je těžký, já si myslim, že žádná výhoda domácího prostředí není. To vidíte sami, ty zápasy jsou vyrovnaný, je to o jednom gólu, bude to hodně těžký." Jeho slova potvrzuje i vývoj série - oba týmy dokázaly v domácím prostředí jednou vyhrát, druhý zápas ovládlo hostující mužstvo.

Martin Straka vždy patří mezi lídry týmu, který se prosazuje gólově a dokáže brankové situace i vytvořit. Po zápase, ve kterém jeho tým gól nevstřelil, nebyl se svým výkonem příliš spokojen. "Když nedáváme góly, tak spokojenej bejt nemůžu. Musíme bojovat a doufám, že se probudíme a něco tam spadne."

Oba dva zápasy v Brně skončily vítězstvím jednoho z týmů pouze o jednu branku, celkem padly jen čtyři góly. "Je to hodně urputný, to jsme věděli, takhle to bude pokračovat asi až do konce. Snad to zvládneme, máme dva dny na to, abychom si odpočinuli, a pak domácí zápas," uzavírá hodnocení druhého utkání na ledě Komety Straka.


Související články

ČF4: KOM-PLZ 1:0 - Šachová partie pro Kometu, ve středu se hraje v Plzni o mečbol!

Report

Osobní souboje mi problém nedělají, říká Michal Moravčík

Rozhovor

Radek Duda #69: Bota nás tlačí v útoku, musíme být víc hladoví

Rozhovor

Aktuálně na webu

Ivana Šormová

Když jste hodinu před zápasem nestál v kotli na své dlaždičce, nebyla šance se tam už dostat

8.kolo

Duel s Mladou Boleslaví začne později

Z6: PLZ - CEB 16:1

Šesťáci na úvod soutěže zametli s Motorem!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Imperial SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.