Malát po sedmém místě na turnaji U17: Vše jsme zlepšili až v posledním zápase

Plzeňský junior Sebastián Malát měl možnost zúčastnit se World Under-17 Hockey Challenge v kanadském Saint John, jedná se o neoficiální mistrovství světa hráčů do sedmnácti let, ze kterého Češi obhajovali z loňského roku bronz. Tak úspěšní tentokrát nebyli, zvítězili až v posledním utkání a obsadili konečné sedmé místo.

Českému týmu se nevyvedla základní skupina. Po prohře s USA 1:5 následoval zlepšený výkon proti jednomu ze tří výběrů javorových listů Kanadě Black, přesto však Češi padli 2:3 v prodloužení. Ve třetím duelu ale znovu byli i krok pozadu a s Kanadou Black prohráli také 1:5. „Nálada v kabině nebyla po skupinové fázi ideální, ale věděli jsme, že ve čtvrtfinále začíná turnaj v uvozovkách od nuly a zápas bude naprosto odlišný než utkání ve skupině,“ vrací se k prvním třem duelům Sebastián Malát.

Do čtvrtfinále postupovalo všech osm celků, poslední místo v tabulce však přisoudilo Čechům favorizované Rusko. V první části se sborná dostala do vedení, ale český tým byl stále na dostřel, nedokázal však proměnit v branku ani jednu z osmadvaceti střel: „Za stavu 0:1 ve druhé části jsme měli k dispozici dlouhou přesilovku pěti proti třem, kterou jsme bohužel nevyužili, stejně jako další tři šance. Myslím se, že v tomhle okamžiku se lámal zápas,“ lamentuje autor jedné asistence na turnaji. Rusové už poslední třetinu zvládli, v té dominovali a v rozmezí čtyř minut zamířili do černého hned čtyřikrát, nakonec tedy zvítězili vysoko 5:0.

Česká reprezentace tak byla odsouzena pouze k boji o konečné sedmé místo v odvetě s USA. Tam už se ovšem štěstí přiklonilo na stranu hráčů se lvem na prsou. Po bezgólových čtyřiceti minutách se Češi prosadili dvakrát ve třetí části, Spojené státy už pouze v závěru korigovaly na 1:2 z jejich pohledu. Na závěr tak přišlo alespoň jedno sladké vítězství proti zámořskému soupeři: „Zlepšili jsme úplně všechno. Nechtěli jsme odjet s tím, že prohrajeme všechny zápasy. Semkli jsme se a řekli si, že pro vítězství necháme na ledě vše. Naštěstí se to povedlo,“ ulevilo se šestnáctiletému útočníkovi plzeňské juniorky.

Všichni hráči nabrali na velkém mezinárodním turnaji cenné zkušenosti a šampionát si i přes těžkou dřinu na ledě dokázali užít: „Bylo to tam skvělé. Jak stadion, kde bylo dobré zázemí, tak i mimo to. Poslední den jsme měli čas podívat se po městě, takže paráda,“ spokojeně dodává na závěr Sebastián Malát.


Související články

Junioři se dvakrát představí doma! Přijdete je podpořit?

Pozvánka na zápasy mládežníků

Reprezentační osmnáctku čeká Turnaj pěti zemí ve Švýcarsku!

Reprezentace U18

Vánoční tip na dárek: Probíhalo focení mladých indiánů!

Předvánoční focení

Finální kemp před MS U20, nechybí dva indiáni!

Reprezentace U20

Aktuálně na webu

Prodejní sobota

Vánoční nákupy v klubovém fanshopu budou v sobotu režírovat Jaroslav Kracík a Miroslav Indrák!

Pozvánka na zápasy mládežníků

Junioři se dvakrát představí doma! Přijdete je podpořit?

Statistiky 1. poloviny TELH

Čísla po polovině extraligy: Skvělá defenziva a Frodl, avšak trápení v útoku

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
×
Dnes v 17:00 | Jun.
HC Škoda Plzeň
HC Verva Litvínov