Liga mistrů již zná své kompletní obsazení!

Plzeň – Indiáni si ještě před olympijskou pauzou zajistili kvalifikaci do Ligy mistrů pro příští ročník!

Západočeši se zúčastní pátého ročníku Ligy mistrů, kvalifikovali se již podruhé. Naposledy to bylo v sezóně 2016/17, kdy si svou pozici v evropské smetánce vybojovali jako semifinalista Tipsport extraligy.

Od posledního ročníku odpadl automatický start zakládajících klubů. Za ČR toto právo měly Vítkovice, Sparta, Liberec a Třinec. Pro poslední sezónu se kvalifikovalo Brno, jako úřadující mistr, Liberec (vítěz základní části), Třinec (druhý po základní části) a Mountfield (semifinalista). Nejdále se dostali Oceláři a Tygři, kteří shodně vypadli až v semifinále. Vítězem se stal finský klub JYP Jyväskylä, jenž vyzrál na Växjö Lakers 2:0, a přerušil tak hegemonii švédských klubů. Předcházejícími mistry se totiž dvakrát stala legendární Frölunda Indians a jednou tým od polárního kruhu, Luleå HF.

Nyní Českou republiku budou kromě indiánů reprezentovat ještě třinečtí Oceláři, Mountfield HK a brněnská Kometa. Ti se postaví třem celkům z rakouské EBEL (jeden z Itálie), pěti z Finska, třem z Německa, pěti ze Švédska, čtyřem ze Švýcarska a po jednom zástupci vyšle Bělorusko, Dánsko, Slovensko, Polsko, Norsko, Velká Británie a Fancie, jeden tým se kvalifikoval jako vítěz Kontinentálního poháru IIHF. Los do skupin proběhne šestnáctého května v Kodani.

Účastníci CHL 2018/19

Rakousko
HC Bolzano
Vienna Capitals
Red Bull Salzburg

Bělorusko
Neman Grodno

Česká Republika
Kometa Brno
HC Pilsen
Oceláři Třinec
Mountfield HK

Dánsko
Aalborg Priates

Finsko
JYP Jyväskylä
Kärpät Oulu
TPS Turku
Tappara Tampere
IFK Helsinki

Francie
Rouen Dragons

Německo
Red Bull Munich
Eisbären Berlin
Nuremberg Ice Tigers

Velká Británie
Cardiff Devils

Norsko
Storhamar Hamar

Polsko
GKS Tychy

Slovensko
HC05 Banská Bystrica

Švédsko
Växjö Lakers
Djurgården Stockholm
Skellefteå AIK
Malmö Redhawks
Frölunda Indians

Švýcarsko
SC Bern
EV Zug
HC Lugano
ZSC Lions

Vítěz Kontinentálního poháru IIHF
Junosť Minsk (Bělorusko)

Champions Hockey League se účastní 32 klubů z 13 zemí. Z celkem 32 míst jich 24 připadne podle koeficientu úspěšnosti v předchozích sezonách 6 zakládajícím ligám (Švédsko (5), Finsko (5), Česko (4), Švýcarsko (4), Německo (3), Rakousko (3)), dále jedno místo pro vítěze Kontinentálního poháru a sedm pro mistry ostatních zemí (Norska, Slovenska, Francie, Běloruska, Dánska, Velké Británie a Polska). V základních skupinách se uskuteční celkem 96 zápasů, ve vyřazovací části se uskuteční celkem devětadvacet.

Týmy se kvalifikují následovně – 1. ligový mistr, 2. vítěz základní části extraligy, 3. druhý tým základní části extraligy 4. poražený finalista play-off extraligy, 5. semifinalista výše postavený po ZČ, 6. semifinalista hůře postavený po ZČ, 7. třetí tým základní části, 8. čtvrtý tým základní části, 9. pátý tým základní části.

Indiáni se v soutěži zatím objevili jednou předminulý ročník. Dvakrát vyzráli v základní skupině na norský Stavanger Oilers (3:0 a 6:3) a se slovenskou Nitrou padli 1:2 a 2:4. I tak postoupili do vyřazovací části soutěže. V prvním kole čekalo švýcarské Lugano, jenž doma zvítězilo 4:1 a na západě Čech si postup pohlídalo po remíze 3:3.


Související články

Slavnostní křest nového kalendáře HC Škoda Plzeň!

Křest nového kalendáře

Indiáni představují retro dresy k 90 letům ledního hokeje v Plzni

90 LET LEDNÍHO HOKEJE V PLZNI

Rozhodnutí předsedy DK ELH – HC Škoda Plzeň

Rozhodnutí DK ELH

Ukončení podpory mobilní aplikace

Ukončení podpory mobilní aplikace

Aktuálně na webu

Ohlasy OF2 CHL

Vysoká výhra nám do dalších zápasů může jen pomoci, věří Miroslav Preisinger

OF2: PLZ - BOL 6:2

OF2: PLZ - BOL 6:2 - Historický postup s puncem půltuctu!

Slavností buly PLZ - BOL

Dlouholetý hráč Plzně i Bolzana Jaroslav Pavlů vhodí úvodní buly!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.