Liga mistrů již zná rozdělení týmů do košů před losem základních skupin!

Plzeň - Polovina května se blíží a v Kodani, během mistrovství světa, proběhne i losování základních skupiny Ligy mistrů pro příští sezónu.

Západočeši se zúčastní pátého ročníku Ligy mistrů, kvalifikovali se již podruhé. Naposledy to bylo v sezóně 2016/17, kdy si svou pozici v evropské smetánce vybojovali jako semifinalista Tipsport extraligy.

Od posledního ročníku odpadl automatický start zakládajících klubů. Za ČR toto právo měly Vítkovice, Sparta, Liberec a Třinec. Pro poslední sezónu se kvalifikovalo Brno, jako úřadující mistr, Liberec (vítěz základní části), Třinec (druhý po základní části) a Mountfield (semifinalista). Nejdále se dostali Oceláři a Tygři, kteří shodně vypadli až v semifinále. Vítězem se stal finský klub JYP Jyväskylä, jenž vyzrál na Växjö Lakers 2:0, a přerušil tak hegemonii švédských klubů. Předcházejícími mistry se totiž dvakrát stala legendární Frölunda Indians a jednou tým od polárního kruhu, Luleå HF.

Nyní Českou republiku budou kromě indiánů reprezentovat ještě třinečtí Oceláři, Mountfield HK a brněnská Kometa. Ti se postaví třem celkům z rakouské EBEL (jeden z Itálie), pěti z Finska, třem z Německa, pěti ze Švédska, čtyřem ze Švýcarska a po jednom zástupci vyšle Bělorusko, Dánsko, Slovensko, Polsko, Norsko, Velká Británie a Fancie, jeden tým se kvalifikoval jako vítěz Kontinentálního poháru IIHF.

Účastníci CHL 2018/19

Rakousko
HC Bolzano
Vienna Capitals
Red Bull Salzburg

Bělorusko
Neman Grodno

Česká Republika
Kometa Brno
HC Pilsen
Oceláři Třinec
Mountfield HK

Dánsko
Aalborg Priates

Finsko
JYP Jyväskylä
Kärpät Oulu
TPS Turku
Tappara Tampere
IFK Helsinki

Francie
Rouen Dragons

Německo
Red Bull Munich
Eisbären Berlin
Nuremberg Ice Tigers

Velká Británie
Cardiff Devils

Norsko
Storhamar Hamar

Polsko
GKS Tychy

Slovensko
HC05 Banská Bystrica

Švédsko
Växjö Lakers
Djurgården Stockholm
Skellefteå AIK
Malmö Redhawks
Frölunda Indians

Švýcarsko
SC Bern
EV Zug
HC Lugano
ZSC Lions

Vítěz Kontinentálního poháru IIHF
Junosť Minsk (Bělorusko)

Čtyři koše pro losování CHL 2018/19

Koš 1: JYP Jyväskylä (CHLW), Växjö Lakers (SWE1), Kärpät Oulu (FIN1), Kometa Brno (CZE1), ZSC Lions Zurich (SUI1), Red Bull Munich (GER1), HC Bolzano (ITA/EBEL1), Djurgården Stockholm (SWE2).

Koš 2: TPS Turku (FIN2), HC Pilsen (CZE2), SC Bern (SUI2), Eisbären Berlin (GER2), Vienna Capitals (AUT/EBEL2), Skellefteå AIK (SWE3), Tappara Tampere (FIN3), Mountfield HK (CZE3).

Koš 3: EV Zug (SUI3), Nuremberg Ice Tigers (GER3), Red Bull Salzburg (AUT/EBEL3), Malmö Redhawks (SWE4), IFK Helsinki (FIN4), Oceláři Třinec (CZE4), HC Lugano (SUI4), Frölunda Indians (SWE5).

Koš 4: HC05 Banská Bystrica (SVK1), Neman Grodno (BLR1), Storhamar Hamar (NOR1), Cardiff Devils (GBR1), Aalborg Pirates (DEN1), Rouen Dragons (FRA1), GKS Tychy (POL1), Yunost Minsk (CCW).

Champions Hockey League se účastní 32 klubů z 13 zemí. Z celkem 32 míst jich 24 připadne podle koeficientu úspěšnosti v předchozích sezonách 6 zakládajícím ligám (Švédsko (5), Finsko (5), Česko (4), Švýcarsko (4), Německo (3), Rakousko (3)), dále jedno místo pro vítěze Kontinentálního poháru a sedm pro mistry ostatních zemí (Norska, Slovenska, Francie, Běloruska, Dánska, Velké Británie a Polska). V základních skupinách se uskuteční celkem 96 zápasů, ve vyřazovací části se uskuteční celkem devětadvacet. Při losu vznikne osm skupin po čtyřech, nemohou se potkat celky ze stejné země.

Týmy se kvalifikují následovně – 1. ligový mistr, 2. vítěz základní části extraligy, 3. druhý tým základní části extraligy 4. poražený finalista play-off extraligy, 5. semifinalista výše postavený po ZČ, 6. semifinalista hůře postavený po ZČ, 7. třetí tým základní části, 8. čtvrtý tým základní části, 9. pátý tým základní části.

Indiáni se v soutěži zatím objevili jednou předminulý ročník. Dvakrát vyzráli v základní skupině na norský Stavanger Oilers (3:0 a 6:3) a se slovenskou Nitrou padli 1:2 a 2:4. I tak postoupili do vyřazovací části soutěže. V prvním kole čekalo švýcarské Lugano, jenž doma zvítězilo 4:1 a na západě Čech si postup pohlídalo po remíze 3:3.


Související články

Vstupenky na čtvrtfinále CHL jdou do prodeje!

Vstupenky na čtvrtfinále CHL

Dlouholetý hráč Plzně i Bolzana Jaroslav Pavlů vhodí úvodní buly!

Slavností buly PLZ - BOL

Vstupenky na osmifinále CHL v prodeji od listopadu

Vstupenky na CHL

Nejlepší v tabulce i v kanadském bodování. V CHL se dařilo indiánům i v číslech!

Statistiky CHL

Aktuálně na webu

Ohlasy 26.kolo

Petr Straka #23: Derby jako Plzeňák beru jako něco víc a jsem rád, že body zůstaly doma!

Reprezentace U20

Finální kemp před MS U20, nechybí dva indiáni!

PLZ - KVA 6:3

PLZ - KVA 6:3 - Škodovka ovládla druhé západočeské derby sezóny!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
×
Odehrané v 16:30 | Muži
HC Škoda Plzeň
HC Energie Karlovy Vary