Lasselsberger posílili Marek Laš s Vratislavem Čechem

Lasselsberger získal v uplynulých dnech dvě nové tváře do svého kádru. Z Třebíče na západ Čech zamířil mladík Marek Laš. "Laše jsme dlouhodobě sledovali, je to reprezentant do dvaceti let a měli jsme o něj zájem. Původně jsme mysleli, že přijde až po Vánocích, ale marodka vše uspíšila," uvedl prezident klubu Tomáš Král a vysvětlil i angažování obránce Vratislava Čecha: "Příchod Čecha je výsledkem naší velké marodky. Kladno bylo ochotno hráče uvolnit do konce sezóny na hostování. Věřím, že se mu u nás bude dařit."

Marek Laš se již v duelu s Pardubicemi představil v plzeňském dresu. Třebíčský odchovanec tak zažil premiéru v nejvyšší soutěži. Hráč, který je v širším kádru reprezentační dvacítky pro mistrovství světa, byl v hledáčku západočeského týmu již delší dobu. Před sezónou s mužstvem krátce trénoval a jeho příchod byl dohodnut na začátek příštího roku, jenže okolnosti vše urychlily, a tak se Laš může prát o své místo v nejvyšší soutěži již teď. V 1. lize si předtím ve 24 zápasech připsal 10 kanadských bodů za 3 branky a 7 asistencí.

Vratislav Čech sehrál letos za Kladno 17 extraligových utkání, připsal si 2 kanadské body, ale to už je minulost. V Litvínově se poprvé představil v modrobílém dresu a hned zažil radost z výhry. Připsal si také první bod ve statistikách svého nového týmu.

Související články

Indiány čekají v lednu tři televizní zápasy

Upřesnění zápasů

Důležité informace pro návštěvníky utkání ČESKO - FINSKO v Plzni

Informace ČR - FIN

Na tradiční akci Česko zpívá koledy s Deníkem dorazí i hokejisté Škodovky!

Zpívání koled

Čísla po polovině extraligy: Nejtrestanější tým a fantom Gulaš

Statistiky TELH

Aktuálně na webu

Gulaš po Finsku

Bylo parádní zahrát si v reprezentaci před skvělými fanoušky, usmívá se Gulaš

Upřesnění zápasů

Indiány čekají v lednu tři televizní zápasy

DOR: PLZ - LIB 2:8

Dorost v okleštěné sestavě nestačil na Liberec

×
Dnes v 17:00 | Jun.
HC Škoda Plzeň
HC Dukla Jihlava