LASSELSBERGER jede na led nováčka

P l z e ň - Ve druhém kole se dnes LASSELSBERGER předsaví na ledě nováčka extraligové společnosti, BK Mladá Boleslav. Středočeši, kteří v jarní baráži smetli Ústecké Lvi, jsou na extraligu náležitě natěšeni, zvlášť poté, co v prvním kole prohráli ve Vítkovicích těsně 0:1. Boleslavští zářili v přípravě, jejich osmizápasovou vítěznou šňůru rázně utnula až Plzeň domácí výhrou 9:5. V semifinále Tipsport Cupu pak Boleslav doma podlehla brněnské Kometě a v generálce na extraligu prohrála v Budějovicích 4:3.


HC LASSELSBERGER PLZEŇ
vs.
BK MLADÁ BOLESLAV


Nováček na úvod smolně prohrál

Na úvod sezóny plzeňský soupeř zajížděl do Vítkovic. A nutno podotknout, že nováček se na vítkovickém ledě nestyděl. Vzdoroval statečně, do 46.minuty držel strážce boleslavské svatyně čisté konto. Pak ovšem Přišla vítkovická dvojnásobná přesilovka a Burgerův gól. Jak se později ukázalo, také gól vítězný.Marek Pinc boleslavským střelcům nedovolil ani jeden jediný přesný zásah, zvlášť v posledních vteřinách utkání všechny přivedl k zoufalství, když bravurně hasil hrubku Burgera. Mladoboleslavský hokejový tým si tak jisté bude chtít na domácím ledě spravit chuť a rozhodně Lasselsberger nečeká žádný snadný boj.


Rodinný souboj

Šindel versus Šindel. I takový souboj dnes uvidí Mladá Boleslav. Jakub proti Jaromírovi. Šikovný plzeňský centr se postaví proti svému otci, který v Boleslavi vykonává funkci sportovního ředitele. Zatímco při postupu do extraligy syn otci vypomáhal, teď se postaví proti němu s chutí vstřelit co nejvíc gólů a zajistit pro Plzeň tři body. Na rodinný souboj se těší, o výsledku má jasnou představu: „Dostanou na prd….“ Plzeňští fanoušci si jistě přejí,a by se Jakubovo proroctví naplnilo, a aby již uzdravený útočník vstřelil nějaký ten gól, který k vítězství pomůže.


Potvrdí se výsledek z přípravy?

HC Lasselsberger Plzeň sehrál s Mladou Boleslaví přípravné utkání na právě probíhající sezónu. To skončilo jasným vítězstvím tenkrát domácí Plzně 9:5. Zápas se musel divákům musel líbit, taková přestřelka se občas nevidí ani v americkém westernu. Hattrickem se blýskl Jaroslav Kracík, dva góly si připsal již výše zmiňovaný Jakub Šindel. Bylo by možná hezké stejné vítězství zopakovat i dnes, ovšem trenéři by nejspíše zešedivěli a brankáři by nestačili střídat. Ostré utkání není příprava. Navíc se nehraje na plzeňském ledě, ale výhodu domácího prostředí bude mít dnes Boleslav. Fanoušci jsou natěšení, premiéra v extralize není každý den. Modrobílé hokejisty nečeká nic jednoduchého. Přesto, podaří se Lasselsbergeru vyloupit Zlatopramen Arénu?


Výsledky posledních zápasů

HC Lasselsberger Plzeň – RI Okna Zlín 6:2
Branky a nahrávky: 10. Straka (Vampola), 12. Šindel (Pácal, Vlasák), 14. Adamský (Šindel), 32. Vampola (Dobrovolný), 32. Fabuš, 44. Důras (Vampola, Šindel) – 13. Záhorovský (D. Nosek), 53. Köhler (Balaštík, Galvas) Rozhodčí: Hodek – Bejček, Kalivoda. Vyloučení: 6:10, navíc Dvořák 5 min. a do konce utkání, Vampola (oba Plzeň) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 6479. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1, 6:2.

HC Vítkovice – BK Mladá Boleslav 1:0
Branka a nahrávka: 46. Burger (Jurečka). Rozhodčí: Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. Diváci: 5096. Třetiny: 0:0, 0:0, 1:0


Související články

MBL-PLZ 1:2 - Z horkého boleslavského ledu vezou Plzeňští tři body a dál vedou extraligu!

Report

Infarkt? Klid na střídačce šířil Altrichter

Ohlasy

Aktuálně na webu

DOR: PLZ - LIB 2:8

Dorost v okleštěné sestavě nestačil na Liberec

Informace ČR - FIN

Důležité informace pro návštěvníky utkání ČESKO - FINSKO v Plzni

Zpívání koled

Na tradiční akci Česko zpívá koledy s Deníkem dorazí i hokejisté Škodovky!