Klukům v týmu bych přál co nejvíce gólů, ty rozhodují zápasy, říká fanoušek Jan Bruner

Počet prodaných permanentních vstupenek na nadcházející sezónu TELH se přehoupl přes číslo 2 000, což dokazuje velký zájem fanoušků. S jedním z nich vám přinášíme obsáhlý rozhovor, jedná se o pana Jana Brunera, který si zakoupil jubilejní 1000. permici.

Tisící permanentkář Jan Bruner obdržel od klubu hraný dres beka Lukáše Kaňáka z loňského ročníku Champions Hockey League, ve kterém se dlouholetý fanoušek, jak je vidno na fotografiích, ihned nechal zvěčnit. Jak dlouho už pan Bruner na zápasy plzeňských hokejistů chodí? „Asi tak od třinácti let. Když jsem jako malý chodil do sedmé třídy, jezdil jsem na hokej trolejbusem. Bylo to tak, že kam jsem se dostal, tam jsem se dostal. Se spolužákem jsme fandili jako o život, pravidelně jsme čekali ve frontě na hokejky, které jsme mohli dostat od hráčů.“ Čekání se mu vyplatilo, jeho prosby o vzácné relikvie ze zápasů nebyly nevyslyšeny: „Dokonce se mi dvakrát poštěstilo, jednou když se hrál přátelský zápas s ruským týmem, tak jeden Rus mi věnoval hokejku, a podruhé jsem dostal zlomenou profesionálku, ale už nevím, od koho byla,“ vzpomíná sedmačtyřicetiletý fanoušek.

Na plzeňském zimním stadionu zažil hodně, ať už se jedná o sportovní situace, či o události na tribunách: „Pamatuju si, když dříve byli úplně nahoře v ochozech pankáči, kteří přelézali dřevěnou lávku. Nejsem si jistý, jestli tam někdo spadl." Jak Jan Bruner prozradil, jako mladík se na zápasy vypravoval do sekce na stání, kde rovněž zakusil mnohé: „Vzpomínám si, když se jednou valil dav z kotle a já jsem tam upadl. Sešoupával jsem po schodech dolů, lidé mě táhli… To bylo opravdu nepříjemné.“ 

Již řadu let patří panu Brunerovi místo na sezení, jak sám říká, musel se on se svými kolegy z řad fanoušků párkrát stěhovat: „Když jsem si začal pravidelně kupovat permanentku, tak jsem sedával, myslím, v 52. řadě. Bylo to úplně nahoře. Tahle řada se poté zrušila a my jsme dostali krásné místo nad střídačkami v nulté řadě. Jenže pak jsme jednou tyhle místa prošvihli, takže jsme se dostali o kousek vedle nad střídačku." Pozici na stadionu, díky které se dlouholetý fanoušek Škodovky stal tisícím permanentkářem, si pochvaluje. „Nyní máme dvě místa, která jsme objevili, asi čtyři nebo pět let. A jsem spokojený,“ hlásí Jan Bruner. 

Rozhodně nesměla chybět otázka, jež se týkala oblíbeného hokejisty, pan Bruner zažil v plzeňském týmu na vlastní oči celou škálu skvělých hráčů a velikých osobností. Jeho odpověď byla velice jasná: „Samozřejmě Martin Straka. Jako malí kluci jsme spolu hráli fotbal, takže se známe dobře." Velice cenná známost, Jan Bruner ve výčtu svých oblíbenců pokračoval, když vzpomněl dobu nedávnou i celkem vzdálenou: „Také se mi vždycky líbil, když už přišel jako mladý hráč, Dominik Kubalík. Bylo vidět, že má drajv. A z dřívějška Viktor Ujčík, jeho styl se mi moc líbil. Když přestoupil do Plzně, tak to bylo skvělé. Musím zmínit i Ryana Hollwega, to bylo příjemné oživení." Americký vousáč se stal skutečně velikým miláčkem plzeňského publika. „Hlavně se mi líbilo, jak mu vlály vlasy, to mi bylo sympatické,“ směje se Bruner.

Když už byla řeč o oblíbencích na ledě a jejich přednostech, je třeba se zmínit i o panu Brunerovi, když během zápasy fandí. Jaký vlastně je, když Škodovka bojuje na ledě o důležité body? „Já jsem spíš klidný fanoušek. Jeden z těch tišších. Ale pak zase enormně vybouchnu, když se něco špatně odpíská nebo se nepíská vůbec,“ prozrazuje. Jak dlouholetý fanoušek vyhlíží nadcházející hokejový ročník? „Letošní sezónu nevidím ze svého pohledu moc dobře, protože musím jít na operaci. Takže nevím, jestli vůbec budu moci na hokej chodit. Sezení je pro mě v tomto ohledu špatné… Ale permici mám, takže jsem připravený!“ Indiáni se budou na ledě rozhodně o to více snažit, aby panu Brunerovi udělali radost!

Sám fanoušek je v posledních letech velice spokojený s tím, jak se jeho milovaný tým prezentuje. Nevzpomíná totiž rád na dobu, kdy se v Plzni nehrál oblíbený ofenzivní styl, který je plný kombinačního hokeje. „Dříve se hrálo stylem, že se hodně nahazovaly puky, které se pak dojížděly. Takový přechod přes modrou čáru byl málo využitelný, z deseti pokusů se k puku jako první dostali útočící hráči třeba jen dvakrát. V tuto dobu jsem sledoval i fotbalovou Viktorku – tam to byl samý nakopávaný míč a celá akce byla hned pryč. Pak ale přišel zlom a najednou se začalo hrát úplně jinak. Asi je to zásluha trenérů,“ těší Jana Brunera. A na závěr přidává tisící permanentkář vzkaz do kabiny indiánů: „Klukům v týmu bych přál, aby dávali co nejvíce gólů, protože ty rozhodují zápasy!“ 


Související články

Jsem rád za šanci bojovat o nejvyšší příčky, říká Adam Jánošík

Rozhovor Adam Jánošík

Těším se na hukot od fanoušků, hlásí Patrik Zdráhal

Rozhovor Zdráhal

Euro Hockey Tour pokračuje! Zkusím zase nějaký muffínek, směje se Michal Moravčík

Moravčík v reprezentaci

Bylo parádní zahrát si v reprezentaci před skvělými fanoušky, usmívá se Gulaš

Gulaš po Finsku

Aktuálně na webu

Ohlasy 40. kolo

Pětačtyřicet zákroků? Alespoň jsem měl šanci vyniknout, směje se Dominik Frodl

PLZ - SPA 6:3

PLZ - SPA 6:3 - Spartu zastavíš! Indiáni s Pražany bodovali počtrnácté v řadě!

Rozhodnutí předsedy DK ELH

Rozhodnutí předsedy DK ELH – Bohumil Jank

×
Odehrané v 16:30 | Muži
HC Škoda Plzeň
HC Sparta Praha