Junioři znají rozpis extraligy, začnou s Jihlavou!

Plzeň - Mladé pušky na jaře získaly třetí medaili v řadě, po zlatu nyní přišel druhý bronz.

Již nyní jsou ale plzeňští mladíci v plném zápřahu přípravy na novou sezónu. Tu začnou první zářijový čtvrtek proti Dukle Jihlava. Hned v dalším domácím střetnutí o přesně týden později poté přivítají úřadujícího mistra z Třince. Dlouhodobou část zase zakončí 25. ledna roku 2020 proti Mladé Boleslavi.   

V první fázi soutěže čeká na modrobílé šestatřicet zápasů, ve dvou kolech mají Škodováci volno. Se všemi osmnácti protivníky se utkají systémem doma - venku. Soutěž bude hrát sedmnáct klubů se statusem Akademie Českého hokeje, k tomu navíc, protože má A-tým v extralize, ještě Olomouc a také rakouský Salzburg. Soutěž je uzavřená, tedy se nesestupuje. Hraje se standardně o tři body, v případě remízy oběma celkům patří bod a o zbylý bonusový se hraje v pětiminutovém prodloužení se třemi bruslaři na každé straně, případně přijdou na řadě samostatné nájezdy s pěti exekutory.

Po základní části bude prvních šestnáct mužstev rozděleno do čtyř osmifinálových skupin. Skupina A bude utvořena první, osmým, devátým a šestnáctým celkem. Skupina B druhým, sedmým, desátým a patnáctým. Skupina C třetím, šestým, jedenáctým a čtrnáctým a zbylé mančafty utvoří skupinu D. Co se týče bodů, startuje se od nuly, pouze nejlépe nasazený tým v každé skupině (1.–4.) dostane k dobru šest bodů, druhý nejlépe nasazený (5.–8.) tři body. Ve skupinách se celky utkají čtyřkolově a po dvanácti zápasech postoupí nejlepší dva z každé skupiny do play-off. Čtvrtfinále, semifinále i finále se hraje pouze na dva vítězné duely.

Družstva na sedmnáctém, osmnáctém a devatenáctém místě se čtyřkolově poperou každý s každým, zde se ale body z první fáze soutěže započítávají.  

Nastupovat mohou pouze hokejisté ročníku 2000 a mladší. Do každého utkání pak smí tým nasadit maximálně jednoho cizince, tím nesmí být brankář.

Kompletní rozlosování ZDE!Související články

Reprezentační sedmnáctka je třetí na světě! Indián Špaček: Nepopsatelné!

Špaček v U17

Reprezentační devatenáctka bojovala třikrát s Finskem. Indián Přikryl: Chyběly jen góly

Přikryl v U19

Reprezentační osmnáctka skončila čtvrtá ve Švédsku. Indián Kremláček: Všem jsme se dokázali minimálně vyrovnat

Kremláček v U18

Reprezentační šestnáctka si podmanila Švýcarsko! Indián Soukup: Byla to velká zkušenost!

Soukup v U16

Aktuálně na webu

4. třída

Čtvrťáci se opět v soutěži blýskli!

Ohlasy 19. kolo

Neodehráli jsme dobrý zápas, bod je pro nás zlatý, říká kapitán Milan Gulaš

Z6: MIL - PLZ 2:6

Šesťáci šesti góly vyloupili Milevsko!