Junioři znají rozpis extraligy, začnou s Jihlavou!

Plzeň - Mladé pušky na jaře získaly třetí medaili v řadě, po zlatu nyní přišel druhý bronz.

Již nyní jsou ale plzeňští mladíci v plném zápřahu přípravy na novou sezónu. Tu začnou první zářijový čtvrtek proti Dukle Jihlava. Hned v dalším domácím střetnutí o přesně týden později poté přivítají úřadujícího mistra z Třince. Dlouhodobou část zase zakončí 25. ledna roku 2020 proti Mladé Boleslavi.   

V první fázi soutěže čeká na modrobílé šestatřicet zápasů, ve dvou kolech mají Škodováci volno. Se všemi osmnácti protivníky se utkají systémem doma - venku. Soutěž bude hrát sedmnáct klubů se statusem Akademie Českého hokeje, k tomu navíc, protože má A-tým v extralize, ještě Olomouc a také rakouský Salzburg. Soutěž je uzavřená, tedy se nesestupuje. Hraje se standardně o tři body, v případě remízy oběma celkům patří bod a o zbylý bonusový se hraje v pětiminutovém prodloužení se třemi bruslaři na každé straně, případně přijdou na řadě samostatné nájezdy s pěti exekutory.

Po základní části bude prvních šestnáct mužstev rozděleno do čtyř osmifinálových skupin. Skupina A bude utvořena první, osmým, devátým a šestnáctým celkem. Skupina B druhým, sedmým, desátým a patnáctým. Skupina C třetím, šestým, jedenáctým a čtrnáctým a zbylé mančafty utvoří skupinu D. Co se týče bodů, startuje se od nuly, pouze nejlépe nasazený tým v každé skupině (1.–4.) dostane k dobru šest bodů, druhý nejlépe nasazený (5.–8.) tři body. Ve skupinách se celky utkají čtyřkolově a po dvanácti zápasech postoupí nejlepší dva z každé skupiny do play-off. Čtvrtfinále, semifinále i finále se hraje pouze na dva vítězné duely.

Družstva na sedmnáctém, osmnáctém a devatenáctém místě se čtyřkolově poperou každý s každým, zde se ale body z první fáze soutěže započítávají.  

Nastupovat mohou pouze hokejisté ročníku 2000 a mladší. Do každého utkání pak smí tým nasadit maximálně jednoho cizince, tím nesmí být brankář.

Kompletní rozlosování ZDE!Související články

Reprezentační devatenáctka zahájí sezónu na Turnaji čtyř v Popradu!

Reprezentace U19

Junioři si v přípravě dvakrát zopakují loňské semifinále se Spartou, nechybí ale i švédský soupeř!

Junioři v přípravě

Dorost zná rozpis přípravných duelů!

Dorost v přípravě

Reprezentační šestnáctka míří na společný kemp!

Reprezentace U16

Aktuálně na webu

Reprezentace U19

Reprezentační devatenáctka zahájí sezónu na Turnaji čtyř v Popradu!

Rozhovor Marek Ztracený

Jsem věčný optimista, doufám, že Plzeň bude vysoko, jak jsme zvyklí, říká Marek Ztracený

INFO TICKETING

Kancelář ticketingu v pátek 19. července uzavřena

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhrajte vstupenky